Ono je to trošičku složitější, asi bych sem nepsal, kdyby to šlo takhle. Takže: pokud připojím SG jako master a WD jako slave, pak bios WD nenadetekuje, primary slave je None. Pokud připojím SG jako slave a WD jako master, bios detekuje oba dva, ovšem winXP už ne, ani v systému, ani ve správě disků, ani v TC prostě není SG, tedy ten, co je slave, nabootuje mi master a nezobrazí se nic jiného.
Právě jsem naformátoval SG, už si o to říkal hodně dlouho, byl přeplácaný, pomalý. Doufal jsem, že se to tím spraví, marně, stav je stejný jako předtím.
Jakmile uvedu nový systém softwarově do stavu, kdy na něm půjde pracovat, naformátuju WD. Jenže otázka zní: jak to, že bios nerozpozná disk? Má to něco společného s mbr?




Odpověď s citací