Jsi LamaPůvodně odeslal MR.AK
(nic ve zlým, já taky)
Ale: Slot1 nemůže podporovat FCPGA, právě proto, že Slot1 a FCPGA (PPGA, atd...) je označení socketu, čili prostě toho, jak je fyzicky řešeno připojení procesoru k desce. Slot1 (označuje se taky jako SEPP - single edge processor package) byla taková slepá větev vymyšlená asi kvůli chlazení? (Podobně SlotA od AMD)
Troufl bych si zaspekulovat, že FCPGA (flip chipo pin grid array) a PPGA (plastic pin grid array) jsou takové podskupiny Socketu 370 a že je Intel vymyslel kvůli ceně. (chci novej a rychlej procesor, nefunguje mi ve staré desce - > koupím i novou desku.) Kromě několika jinak zapojených pinů se liší i vzhledem - PPGA měly heatspreadery a hnědý "pcb", fcpga byly bez heatspreaderu a měly zelenej "pcb". Desky, které mají Socket 370 on-board a podle popisu umí procesory v FCPGA, tak by měly umět i starší PPGA. Ovšem nemusí to být pravidlo, tady si tím nejsem moc jistý.
Takže, pokud chceš do desky, která má Slot1 strčit procesor, který je "v balení" FCPGA, potřebuješ redukci, která FCPGA umí - ať už od výroby, nebo upravenou starší redukci pro procesory "v balení" PPGA.