Jde spis o to, ze Radeon 8500/9100 vyuziva features pro grafiku na Directx 8.1 (samozrejme OpenGL 1.3, VertexShader 1.1, PixelShader 1.4, Smartshader, 2 texturovaci jednotky na pipku atd atd)Původně odeslal MK2
zatimco FX5200 ve 128b, VertexShader 2.0+, PixelShader 2.0+, podpora DirectX9.0, lepsi TV OUT integrovany uz v jadre FX atd,
Ber to tak, ze R8500 byl protivnik GF3 500, a GF3 ve sve dobe (coz byly ty nejvykonejsi grafiky, jako je ted Radeon 9800 a GF FX5900) a doted ma na aplikacich pod DirectX8.1 hodne slusnej vykon, vyssi nez FX5200, FX5200 je diky podpore novych fukci "rychlejsi" pod DirectX9, ale je to v podstate Lowend soucasnosti,
takze to srovnani je trochu jako hruska a jabko, v urcitych aspektech tyhle grafiky proste srovnat nejdou...
nicmene je to na tvojem zvazeni, jestli koupit 10 let stary BMW 5 nebo novou Fabii (oboje ma sve pro i proti)...![]()
![]()
![]()






Odpověď s citací