Ja používam Fototime fotoalbum. Fotky ti môže zoradiť napr. podľa dátumu nafotenia (info z fotky),.... Zobrazí náhľady, ale na CD sa nachádzajú aj originál fotky v adresároch, dá sa v pohode tlačiť ......
Mne zatiaľ tento program vyhovuje ako centrálny digi fotoalbum (má aj podalbumy) na HDD, Jednotlivé fotoalbumy si potom napálim na CD, automaticky sa tam exportuje aj samotný program, takže prezentácia
na inom PC nie je problém....

No a pokec k jednotlivým fotkám si samozrejme môžeš spraviť .
Takisto zobrazuje graf , koľko fotiek bolo v akom časovom období
nafotených atď.