
Původně odeslal
Eagle
2Dawe: Podívej se na ATX nebo ISA - Intel rozhodl a tak se taky stalo. I Rambus dokázal držet nahoře vcelku dlouho, a to i přes protesty ostatních. A Intel si teď myslí, že disky musí být S-ATA, tak také budou. S tím poměrem to vidíš moc optimisticky - Intel má 80 procent trhu s CPU, je největším výrobcem čipsetů a grafických karet, ovlivňuje výrobce pamětí (kdo zlegalizoval DDR400, které ostatní v JEDEC neprosadili?). i875 a i865 nejsou jediné čipsety s ICH5 - ještě je tu levný i848 jakožto náhrada i845. Stejný osud brzo potká ICH6. Nechci se hádat, ale podle mě bude P-ATA brzo fuč..