Citace Původně odeslal Eagle
2Dawe: Podívej se na ATX nebo ISA - Intel rozhodl a tak se taky stalo. I Rambus dokázal držet nahoře vcelku dlouho, a to i přes protesty ostatních. A Intel si teď myslí, že disky musí být S-ATA, tak také budou. S tím poměrem to vidíš moc optimisticky - Intel má 80 procent trhu s CPU, je největším výrobcem čipsetů a grafických karet, ovlivňuje výrobce pamětí (kdo zlegalizoval DDR400, které ostatní v JEDEC neprosadili?). i875 a i865 nejsou jediné čipsety s ICH5 - ještě je tu levný i848 jakožto náhrada i845. Stejný osud brzo potká ICH6. Nechci se hádat, ale podle mě bude P-ATA brzo fuč..
Oki oki. Takze se vsadime ? Ja rikam 20% PATA v Q1 2005 kolik rikas ty ? 0% ? A o ISA Intel rozhodl v dobe kdy uz ho nikdo nepouzival k novym komponentam - je to trosku jina situace... SATA jeste neni tak vyspele natoz disky na nej aby mohlo bez vycitek smest PATA ze stolu. A o velkem mocnem Intelu mi nevypravej..... Vzdycky kdyz si chci pripomenout neco hodne absurdniho tak si vzpomenu na Intel = nejvetsi vyrobce grafickych karet.... Rikat tomu graficka karta se da jenom proto protoze to zobrazuje obraz. a RAMBUS se nedrzel nikdy, byl to vykrik do tmy, ktery intel tedy rozhodne neprosadil...

A ja se taky nehadam.

2Prokop: No a o cem tady asi mluvime ? s nForce si musis vyhrat a vedet ja na ni. Proc je asi slovo force (sila) zenskeho rodu ? Ja nikomu nF2 nervu, naopak odrazuji, ale konstatuji ze ja jinou desku na AMD mit nemuzu. Bezte nekdo vysvetlit VIE co je to delicka 1/7 nebo PCI lock a vyrobcum co jsou to holes v PCB a hazim nForce z wokna.