Potřebuješ ho jedině v případech, kdy máš síť rozsegmentovanou na víc subnetů. Pokud máš jednoduchou síťku s pár kompama, tak to potřeba není. Ale s víc subnetama potřebuješ někde mít informace, kdo je právě online a tak. Pokud chceš jen peer-peer chat a znáš IP adresáta, tak server potřeba nebude.Původně odeslal Wizzard





Odpověď s citací