Citace Původně odeslal Beleg
taky mi bylo divny,ze se aplikace po sundani chladice pouze zpomalila,ale nechce se mi verit,ze by nekdo byl schopnej udelat TAKOVOU smelu a zapojit ten monitor na jinej komp jinak nevim co znamena ta poznamka o duty-cycles,ani nevim co ta technologie umi...
Věřit tomu nemusíš, ale je to tak. P4ku jsem měl a vím, co se stane, když za chodu sundáš chladič. Je v idle na Willamette s jádrem 217 mm2 kolem 60 stupňů. Jakmile byť jen málo zatížíš, roste to jak raketovým tempem. Duty cycles nejsou schopné takové nárůsty vyrovnat. Ze strany THG byl výsledek P4ky podvod.

Citace Původně odeslal Beleg
A to,ze ten Thunderbird nemel teplotni cidlo je chyba THG? a hlavne sem mel za to (mozna chybne),ze zadny desky tehdy nemely protiteplotni ochranu,proste proto,ze se o tomto problemu nevedlo a tahle protiteplotni ochrana se tam zacala davat prave kvuli tomuhle testu...(minimalne to tak THG propaguje....)
Ano, je chyba AMD, že nedali teplotní ochranu už do prvních Athlonů. Je chyba výrobců základních desek, že nepodporovali Palomino. Ale myslíš, že Intel měl ochranu proti přehřátí odjakživa? Taky ne, až od Coppermine. A když dáš Coppermine do staré desky (třeba přes redukci), tak ti to taky hezky shoří.

Citace Původně odeslal Beleg
teda na webech,ktery sem cet ja vychazelo P4 EE jako nejvykonnejsi procak (i pres to,ze FXko melo v nekterych testech navrch) - nejlepsi bude,kdyz das nejaky linky
Aces Hardware - jsou tam i testy v 64bit. URL: http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=60000256. Aces Hardware je jeden z mých nejoblíbenějších webů, protože používá nekomerční testy. Nekoukej jenom na pořadí, ale taky na to, jaký procesor vyhrál o kolik. Na konci je shrnutí herních testů. FX-53 v testu je přetaktované přes násobič.

Citace Původně odeslal Beleg
...jinak i ty musis uznat,ze THG ma stale hodne velky renome
Právě že už nemá. Mezi lidmi, kteří do toho jakž takž vidí, je THG už delší čas považováno za podplacený server a jejich autorům se lidi tak maximálně smějí.

Citace Původně odeslal Beleg
ze je to jeden z nejbohatsich a uzivatelsky nejpopularnejsixh hw serveru a tak neverim tomu,ze je to pouze banda negramotnejch sekretarek,ktery akorat prepisujou cisilka do Excelu
Zrovna nedávno jsem viděl jeden fake thread o jejich 5 GHz P4 raketě, ve kterém někdo tvrdil, že testy odstranili, protože to P4 projelo proti FX51. Přestože ta zpráva byla chybná (žádné testy nikdy neuvedli), veškeré reakce na adresu THG byly silně negativní a každý říkal, že jsou lamy a ještě podplacení.

Citace Původně odeslal Eagle
Jestli ten hrozný stav THG nevidíš, nemá smysl se hádat. Jen pro zajímavost - http://www4.tomshardware.com/cpu/200...-guide-15.html. XP 3200+ (2200 MHz) přetaktované na 2475 MHz (nárůst frekvence o 12.5 procenta) vyvolá nárůst výkonu z 139 na 186.1 fps (nárůst o 33 procent !!!!!). Takový procesor bych bral všema deseti!
Citace Původně odeslal Beleg
uznavam,ze tohle vypada dost podezrele....
Tak jestli tomuhle říkáš "podezřelé", tak fakt nemá smysl to dál řešit. Už z principu vyplývá, že když zvýšíš frekvenci o X procent, výkon může narůst o maximálně X procent. Běžně u procesorů jako Athlon nebo P4 je to o řekněme 0.7 * X, u A64 se toto číslo pohybuje kolem 0.9 * X. V testu na THG vyšlo u Athlonu XP víc než 2.5 * X.