Mňo takže z 1.
k assembleru - to je strojový kód a do toho se předělávají programy když je dáte zkompilovat.
ad líní programátoři - programovat čistě v asm se dalo eště možná za dob 486tek, ale vemte si, že počítače jsou teďka mnohaset násobně rychlejší, to samé sběrnice, paměti, grafika, .. psát současné programy s tím, že budou mít destíky až sta miliony řádků (ne-li miliardy) - no zkuste to odbugovat

Prostě holt musí stačit inteligentní překladače, jinak by nové programy nevznikaly a navíc než byste nějaký takový napsali, tak by uběhly 3 generace procesorů ..

)
ad přechod na 64bit - programy máte pořád stejné, stačí pouze poupravit a zoptimalizovat pár řádků a projet novým kompilerem, už se na internetu objevily zprávy o tom, že UTčko byl předělanej za pár dní.
ad Frekvence - KAŠLETE NA FREKVENCI - NEMŮŽE SE ZVYŠOVAT DO NEKONEČNA .

))
-schválně si spočtěte kolik v současným nejrychlejším procáku (P4 3,06GHz) urazí elektron za jeden tik (v ideálních podmínkách

)
jednoduchá rovnice - rychlost světla je 300,000km/s, tj 300,000,000m/s
frekvence pentia je 3GHz ...........................................3,000,0 00,000Hz (se rovná 1/3,000,000,000s na tik

)
podělíte to a zjistíte že za ideálních podmínek vám za jeden tik urazí elektron 10cm, to je sotva k northbridgi

)))
TAKŽE AMD JDE SPRÁVNOU CESTOU A TOU JE ZVYŠOVÁNÍ VÝPOČETNÍHO VÝKONU A NIKOLIV FREKVENCE