Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: disk s Windows XP vložen do jiného PC - rozchodím to?

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní disk s Windows XP vložen do jiného PC - rozchodím to?

    Ahoj.

    Potřeboval bych poradit ohledně přenosu systému z jednoho notebooka na druhý, jde mi o to, že na prvním NB je nainstalován Windows XP, na kterém jsou aplikace a programy, o které bych nerad přišel - už od nich nemám instalačky, atd. atd....
    A rád bych si tento NB nějak celý pojistil - již mám vytvořenou image disku přes Acronis True Image Home a to jak na jiný disk (udělaný klon), tak i zálohu v jednom souboru (myslím, je to *.tib). Co ale, když mi odejde celý notebook - deska, grafika - jak bych mohl tento systém dát na jiný notebook?

    Již daný disk, který byl zklonován, jsem vložil do jiného - velmi podobného notebooku (oba s CPU intel pentium M), avšak po spuštění jsem viděl jen blikající kurzor v levém rohu.

    Již jsem zkoušel přes instalační cd windows xp - fixmbr, fixboot - avšak bez nějakého úspěchu.
    Další co jsem zkusil bylo, že jsem před tím, než jsem šel udělat klon, odstranil (odinstaloval) nainstalovaný řadič, avšak ani toto nepomohlo - nebo jsem to dělal blbě.

    klávesnice F8 do nouzového stavu nefunguje

    Máte nějakou radu, jak přesunout Windows XP z jednoho počítače na druhý? Nebojím se doinstaloval ovladače a takový hlouposti, jde mi o to, to rozběhnout, pak už si s tím pohraju a poladím.

    Z dřívějších dob si pamatuji, že po výměně vadné desky se i někdy Windows chytl a nebylo třeba instalovat - toto však asi nebude tento případ. I když oba notebooky měly intel sadu, tak jsem tomu trošku věřil......
    Naposledy upravil ukr; 14.03.2016 v 18:02.
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. mboard a CPU - rozchodim to dokopy ?
    Založil Hazo v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 28.12.2008, 17:55
  2. Poškozený disk z jiného PC - Vista o něm tvrdí, že je neinicializovaný
    Založil bleak v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 14.02.2008, 08:24
  3. Dualproc Slot1 a tua-celeron, rozchodim SMP?
    Založil Zorg v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 05.09.2007, 00:20
  4. Na disk nejdou Windows XP
    Založil Glaster v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 17.12.2006, 23:17
  5. Jak z RH 7.3 na windows Disk ?
    Založil Hanta v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 13.01.2004, 22:29

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •