Shanim ted nejakou rozumnou zakladovku pro LGA1155, nejspise najaky Gigabyte (prip. Asrock) s chipsetem rady 6x/7x, co bude mit COM, LPT a PCI. Z obchodu to uz bohuzel zmizelo, tak mi nezbyva nez bazary. Se zdesenim ale koukam, ze naprosta vetsina tech desek ma pouze jediny kombinovany PS/2 konektor. Podle manualu tam jde pripojit KB NEBO mys. Podle zkusenosti uzivatelu tam bezna "Y" redukce nefunguje, nic kloudnyho sem nevygooglil nez narky, nadavky a typickou ignoraci na foru tech. podpory GB. To zas vymyslel naky ***, co chtel usetrit cent za 2-ty konektor. Zkoumal nekdo, jak je to zapojene? Kdyz se podivam na pouzity SuperIO obvod IT8728, tak ten ma normalne 2 pary data+clock zvlast pro KB a pro mys. Ze by zatim byl naky prepinaci obvod, kery k portu pripoji jeden nebo druhy par signalu? A jakym zpusobem pozna, co do toho portu strcim? Kdyz bych pri nejhorsim vyvedl 2 PS/2 konektory primo ze SuperIO, bude to fungovat? Nezhati to BIOS? Siklo by se i schema nejake takove novejsi zakladovky, mam tu akorat neco s intel P31, kde este byly 2 konektory...