Výsledky 1 až 25 z 72

Téma: Znáte Dropbox?

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Znáte Dropbox?

    Již nějaký čas používám Dropbox (dále jen DB) a rozhodl jsem se, že se o něm zmíním i zde na fóru.

    a) Oč jde

    Dropbox je webová služba, pomocí které můžete zálohovat a synchronizovat svá data. K dispozici máte jak webové rozhraní, tak i desktopový klient, a to pro všechny tři majoritní platformy - Windows, GNU/Linux i MacOS. V základní bezplatné verzi dostáváte 2GB dat zdarma, které si pomocí referenčních odkazů můžete zvětšit až na celkových 5 GB. Posledních 250 MB místa můžete získat, pokud provedete několik jednoduchých věcí s DB, celkem tedy můžete mít až 5,25 GB volného místa.

    b) Co to umí

    Jak jsem již napsal v bodě a, máte na výběr ze dvou rozhraní - webového a desktopového, začneme desktopovým klientem.

    Dektopový klient

    Jedná se o multiplatformový klient (Win,Linux, MacOS), který po instalaci vytvoří Vámi definovanou složku, ve které se budou synchronizovat data s těmi, co máte uložena na serveru Dropboxu.

    Funguje to asi takto:

    Máte dva PC, na obou nainstalujete klienta (je úplně jedno, jaký má OS, jen musí být podporovaným OS), na jednom z nich nahrajete data (prostě zkopírujete data do Vámi definované složky a ony už se samy nahrají na server Dropboxu). Druhý PC si je sám stáhne a uloží do Vámi definované složky. Na druhém PC data změníte - změní se i na prvním PC ( samozřejmě to není ihned, ale pár sekund to trvá - v závislosti na rychlosti Internetu). Je samozřejmě jedno, zda-li jste od sebe 5 metrů nebo 5000 km. Klientů může být přihlášeno k jednomu účtu více než jen dva, "strop" jsem zatím nenašel. Data jsou dostupná i při výpadku Internetu - jsou uložena na HDD.

    Webové rozhraní

    K datům se samozřejmě dostanete i tam, kde není klient nainstalován, buď jej nainstalujete, či se přihlásíte pomocí webového prohlížeče (je jedno jaký - IE, FF i Opera OK ). V tom případě se vše odehrává přes webový prohlížeč, čili komfort už je nepatrně nižší.

    Výhodou je, že jedním kliknutí můžete stáhnout i celou složku. Jinak, webové rozhraní je bez reklam, ke svým datům máte přímý odkaz (čili žádná Capcha, žádné čekání alá Rapidshare, žádné omezení stahování za nějaký čas (opět alá Rapidshare), žádné omezování rychlostí downloadu a podobně, kliknete na odkaz a ihned se začne stahovat)

    c) Benefity

    - zdarma 2 GB (lze zvětšit za příplatek), pokud někomu pošlete pozvánku a on ji příjme, zaregistruje se a nainstaluje si klienta, tak oba získáváte dalších 250 MB zdarma, maximálně však můžete získat 3 GB dalšího volného místa, čili maximální velikost volného místa zdarma je 5GB.
    - žádná reklama
    - přímé odkazy
    - data mohou být veřejná, privátní či sdílená s určitým, Vámi definovaným, okruhem lidí
    - žádné rychlostní ani jiné omezení co se týče uploadu či downloadu
    - ASI žádné omezení velikosti souboru (nepodařilo se mi zjistit)
    - data budou na serveru, dokud nezrušíte účet nebo se 90 dní nepřihlásíte, data jako taková nemusíte vůbec stahovat, stačí se jednou za 90 dní přihlásit a nikdy Vám nebudou smazána (pokud to není warez např. )
    - data, která smažete můžete ještě po dobu 30 dní kdykoli obnovit, za příplatek je můžete obnovit i po této době
    - data jsou šifrována jak při přenosu (SSL), tak i na vlastním serveru (AES-256), na jejich stránkách píší, že ani nikdo od nich nemá přístup k datům, protože nikdo nezná Vaše heslo, tohle bych ale bral raději s rezervou.

    d) Homepage, registrace

    www.getdropbox.com

    https://www.getdropbox.com/register

    Pokud chcete hned na začátku 250 MB zdarma, pak použijte tento odkaz:

    https://www.getdropbox.com/referrals/NTE0MTYxMTM5

    Pokud použijete výše uvedený odkaz, získáte 250MB zdarma, já taky, ale já se dozvím Vámi zadaný email a stav registrace (budu vědět, že jste se zaregistroval a případně nainstaloval klienta, více informací ale ne). Píšu to proto, aby to každý věděl.

    Pokud si někdo pamatuje pozvánky do Gmailu, tak je to na stejném principu. Dozvím se jen Váš email a stav registrace, víc ne. Pokud toto nechcete, použijte registraci na domovské stránce.

    e) Další informace

    Na svém blogu mám zatím dva články na téma Dropbox, jsouz určeny hlavně pro začátečníky a uživatele Mandrivy. Ale jsou vhodné i pro ostatní, hlavně v začátcích s DB.

    http://senkjakub.blogspot.com/search/label/DropBox

    Články jsou bohužel třízeny od nejnovějších po nejstarších, čili doporučuji začít u toho níže, navazují na sebe.
    Naposledy upravil JamesCZ; 26.04.2010 v 22:26.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Internetzababku znate je ?
    Založil JOHN v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 29.08.2004, 16:10
  2. Znáte nějaké nebezpečné porty
    Založil Slimák v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 13.05.2004, 13:11
  3. Znáte firmu Telemobil? Zkušenosti?
    Založil Slimák v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 07.12.2003, 20:51
  4. SUPERGRACE - znáte tu značku ?
    Založil OveR clocker v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 06.03.2003, 15:20
  5. Toto znate? - Hidden Surface Removal na VooDoo 3/4/5
    Založil Mirek v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 01.01.2003, 15:11

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •