Doostřoval jsem si vn-trafem u otevřeného druhého monitoru obraz, když jsem si všiml na mém hlavním 19´ IIyame podivného defektu (někdy je, někdy není). Jak jsem se dočetl (monitor jsem nemohl otevřít, protože mám pravačce sádru) tak s velkou pravděpodobností za to můžou nekvalitní G-luxon kondenzátory
Kámoš mě pak odkázal na jeden webík, kde se zabývaly obecně problémy s monitory. Iiyma nějak ráda kombinuje v monitorech kvalitní značky (Rubycony) s nekvalitníma (G-luxon +noname, příklad tady). Naneštěstí S901GT je právě tím špatným, ale jsem aspon rád, že vím, kde je chyba. Doufám
Navíc se monitoru začala celkově zhoršovat ostrost, takže až mi sundají sádru...no prostě zásah do mého hlavního monitoru mě nemine.
Když se mi v běžné elektronice nafoukl kond, tak stačilo zajít do obchodu a vzít standart se stejnou voltáží a kapacitou. Když se mi nafoukl kondy na základní desce v PC, tak bylo třeba problémově schánět krapec dražší spešl značkové low esry (dost mi pomohl badcaps.net, beru ZLH Rubycony z distrelce a Samxony přes kámoše v Brně)...
Ale co v CRT monitoru? Tam dát bežné standarty či low esry nebude dobrý nápad. Na radu -Honyho- jsem si opsal serie kondíků, co mám v druhém monitoru, abych si pak udělal srovnávací tabulky. Bohužel noname. Kámoš, co brakoval jednu iiyamu 21 (!), tak si nahrabal pytlíček konečně známých značek a serií:
Nippon Chemi-con SME
Nichicon YK, KY, ET(M)
Rubycon YXA, YXG
Z datashetů, co se mi podařilo vyčíst se možná jedná o obyčejné standarty 105° (General Purpose). Takže něco takového nebude problém sehnat, ale nejsem si jistý.
Mohl bych použít Jamicony a Hitana 105 °C z gesu a gme, ale jak jsem se z fór dočet, tak byl dobrej nápad se teda rozhlédnout po zvučných značkách, protože hitana a jamicony mají krapec horší parametry než g-luxon a jak se lze dočíst z výše zmíněného odkazu a dalších co jsem našel, tak g-luxony vydržely v denním používaní monitoru tak 3 roky A jelikož LCD nesnáším, tak za tu opravu (jenž doufám že se povede) se mi to rozhodně vyplatí!

Nakonec bych zkusil ze zahraničí tyto značkový serie
Rubycon YXA
Rubycon YXH
Nippon Chemicon KMG
NIC componentsNRWA
Co na to říkate?