Zdravim, mam vazny problem a dufam, ze mi tu daky namakanec poradi.
Vlastnim starsie pc s doskou Matsonic MS9047C+ a chipset i845
na nej mam procesor 1,7 Ghz Willamette Lite, Willamette-128
Kedze som chcel comp trosku vynovit tak som si kupim P4 2,4 Ghz na socket 478- mam taky nebojte. Po nasadeni pocitac spustil az na 2 raz a WiXp nacitalo o dost dlhsie, s cim som aj ratal, lebo som vedel, ze vymenu procaku nemusi zniest dobre. Prisiel ale sok, z 2,4 Ghz s chipsetom 865 mi ho poddimenzovalo na 1,6. Resetol som comp a vosiel do biosu, kedze som chcel kuknut co s tym, nemozem v nom taktovat-neviem preco pls o radu, je tam napisane ze locked- a prenastavil som to jedine co sa dalo, ram frekvenciu z auto na 333 Mhz. Potom ale nastali dlhe hodiny utrapy lebo zrazu nechcel naskocit win, potom sa mi zapol az na 20 raz a nakoniec mi zamrzal tesne pred nacitanim Hdd a tak ... potom som sa ale dostal znova do stadia, kde mi nechcelo iba nacitat win alebo linux, ked som dal ale install linux tak bola iba prazdna cierna obrazovka-pred tym ale nacitavalo jadro kernel- na ktorej poblikavala odrazka. To bolo vsetko. Zavolal som uja a jeho bratranca ale dokazali sme to vyriesit iba po vybrani jednej z ram - 2* 256 mb- Ale po vypnuti mi znova nabiehal az na 20 raz aj vyse, tak to ramkou nebolo, lebo som ju tam potom znova dal a islo to-az na 20 raz presne-, skusal som vsetko aj reset biosu, teraz mam v compe znova stary procak, asi je to tym chipsetom, ale kdesi som cital, ze chipset 845 dokaze precitat aj 865-mne sa podarilo spustit ten win a aj som hral, len to blblo pri zapinani a tak. Ta zmnena z 2,4 na 1,6 bola tym, ze sa mi zmenila voltage a doska mi nepotporuje jej zmenu. Novy procak ma jadro Nortwood ale na nete pisali, ze moja doska podporuje aj tieto jadra. Pls da sa to dako vyriesit? alebo ho vratit pripadne novu dosku, ktoru je na tak stary socket a chipset ohromne tazke zohnat-na novy comp nemam