K zaplave threadu o dualcore pridam jeden, ktery by se mel zabyvat problemem "přesouváni jednovláknového procesu z jednoho jádra na druhé"

Tenhle problem je popsan v Eaglove clanku na zive, ja sem si ho uvedomoval uz drive, ale az ted sem ho zacal podrobneji zkoumat.

Tak napr. singlethreaded WinRAR -
Affinity nastavena na CPU0 a CPU1
rychlost komprese v benchmarku: 456kB/s


Affinity nastavena na CPU1
rychlost komprese v benchmarku: 475kB/s


Rozdil neni nikterak tragicky, ale nutno rici, ze obcas byva singlethreaded prepinana mezi CPU v pomeru 40:60 i 50:50.

Dnes sem ale hral hru Return To Blockland (Lego ) a mel sem velke problemy s frameratem, hra se postupne stavala nehratelnou, chvilema vytezovala obe jadra na 100%, chvilema pouze jedno na 30%. Kdyz sem nastavil Affinity na jedno CPU, razem zacla slapat naprosto plynule. A take Richard Burns Rally chodi "pokazde jinak".

Podobnou vec by mela resit neverejna zaplata KB896256 (pripadne cesky). Muj procesor ale neni vybaven zadnym power managementem a pochopitelne nic neresi.

Jeste sem na 4u nasel odkaz na zaplatu KB909095, ale ta opet resi jiny problem nez tento.

Je jasne, ze to je problem Windows scheduleru, nedelam si iluze, ze by se to melo do vydani Visty nebo mozna i SP3 na XP nejak resit. Stacil by mi program, nejaky launcher pro aplikace, ktery by pevne nastavil affinity na jedno CPU. Jedna se mi prakticky pouze o hry, u nekterych nelze affinity nastavit manualne (nepodporuji Alt-Tab), nehlede na to, ze nastavovat to manualne je otrava.

Diky za za kazdou podnetnou reakci.