Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    346

    Standardní [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Mám následující problém

    Mám v Excelu jednu velkou tabulku zaměstnanců a odpracovaných hodin s dalšími doplňujícími údaji. Tabulka je rozdělena různými nadpisy (jde o výkaz práce pracovníků bezp. agentury) jako třeba hlídaný objekt atd., prostě bordel

    Důležité jsou dva sloupce - příjmení a odpracované hodiny. Potřebuju udělat funkci (asi makro), které sečte pro každého pracovníka počet hodin... Jsou psáni "napřeskáčku", takže jednoduchá "SUMA" to nevyřeší...

    V podstatě by měla funkce dělat následující věc - projít všechny řádky sloupce (kupříkladu) A a pokud se tam vyskytuje určitý string (třeba Novák, ale *pouze* jako celý string, nikoliv substring (třeba Nováková) ), tak přihodit hodnotu ze sloupce (třeba) B (tedy odpracované hodnoty) do nějakého součtu... S původní tabulkou nesmím vůbec manipulovat, nic tam přidávat ani ubírat, výsledkem musí být, aby na novém listu vyskočilo něco jako

    Novák 180
    Vomáčka 230
    Kropáček 90

    A to všechno tím, že vložím do políčka vedle jména danou funkci (makro), kterou potřebuju naprogramovat...

    Pokud mě někdo pochopil, tak prosím o pomoc. Jsem co se týče programování v Excelu totální greenhorn... Pro ilustraci připojuju jeden malej soubor, jak by to mohlo vypadat

    Dík za rady!
    Přiložené soubory Přiložené soubory
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 08.08.2006 v 22:21.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Hledám pomoc na programko Makra v Excelu
    Založil andre.s v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 18.05.2004, 13:20
  2. EXCEL - jak odstranit makra
    Založil Alf v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 15.10.2003, 11:05

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •