Otázka zní: co všechno a hlavně jakým způsobem mezi sebou bude propojenej hardware.

V mé vesnici, bohužel zatím není ADSL,ale s klukama si chceme aspon zahrát nějaký ty gamesy po síti. Mám v plánu vybudovat wifi sít. U mě by byl AP. Zatím bychom tento bezdrát využívali jen tak na hraní. ale v budoucnu bych chtěl, kdyby se do vesnice dostalo ADSL připojit tento bezdrat a sdilet internet a podelit se tak o vydaje. Chystam si koupit tak 1 ci 2 Mbit ale nechci zaroven aby ostatni vyuzivali celych 2 Mbit. Jde mi o to, že nekdo bude chtit treba jen 128 nebo 256, protože kamosi zatim nemaji dosti penizku.

jak by vypadala topologie sitě? a hlavně jaký hardware bych musel použít.

Napíšu jsem jak si to asi představuju a pokud to tak nepujde,tak mě prosím opravte.

net bych přijimal nějakým (jakým) ADSL modemem, na nem bych asi musel mít nějaký router, kde bych nastavoval omezení pro ty ostatní co by využívali inet, to bych měl připojený do switchu, kde bych měl napojeny 3 domácí počítače a taky bych tam měl připíchlí AP s wifi externí anténou (jelikož chci pokrýt tak maximálne kilometr okolo sebe.)

Mám v tom možná guláš,ale chci se ujistit, jestli by to takhle šlo udělat, nebo by to šlo udělat ještě nějak jednodušejác. Ještě taková malá poznámka, pokud bych si koupil AP s routerem, a mohl bych omezovat uživatele tam, to jim budu omezovat i rychlost sitovani nebo pouze pripojeni k internetu Prosim o trosku ujasneni.