Nikde jsem nenašel uspojokojivé vysvětlení jak funguje bridging na ADSL routerech. Konktrétně se jedná o model ASUS TI4631, který by měl podporovat transparent bridging, ale podle mě bude ten mechanismus stejný na všech zařízeních. Situace je následující.

PSTN ----- ADSL router ------ PC router/NAT ----- LAN

Od ISP je přidělena veřejná pevná IP, kterou bych chtěl definovat na PC routeru a ne na ADSL routeru, je tedy třeba udělat z ADSL routeru bridge. ADSL router a PC router jsou spojeny přes UTP. Vě většině případů bych použil jako PC router Linux.
Otázka tedy zní jak nastavit PC router ? (zadat IP adresu na ethernet rozhraní podle mě fungovat nebude)
Vím, že ADSL ČTc jede na PPPoATM. Někde jsem se dočetl, že s ústřednou ADSL router komunikuje přes PPPoATM a s PC pak přes PPPoE. Našel jsem plno příspěvků o nastavení PPP na straně PC pro vytočení spojení, ale to bylo ve spojení se starým ADSL přes DASHBOARD. Příspěvky ze zahraničních diskuzních fór neberu, protože tam ISP mouhou používat odlišnou technologii.

Jak to tedy ve skutečnosti je, ví někdo ? Nejlíp kdyby se ozval někdo kdo to takto provozuje.