Nevím, kam přesně by se to hodilo, takže když tak to moderátoři přesuňte na vhodnější místo... Díky

Takže o co jde...

Problém 1)
Je to asi 14 dnů, co jsem si pořídil digitální fotoaparát Nikon Coolpix 3100... Paměťové médium je Compact Flash karta a foťák by měl komunikovat s Windowsama XP jako Mass Storage Medium... Jenže OUHA... Ta mrcha se jako Mass Storage Medium přihlásí asi tak jednou z deseti připojení k USBčku, jinak se hlásí jako neznámé zařízení připojené k USB (samotný foťák se v tomto případě zasekne a musí se vyndat baterky, aby se s ním dalo něco dělat)

Problém 2)
Je to asi 3 dny, co jsem si pořídil Joypad PC-88 ( www.xtech.cz ) a problémy s připojením jsou i zde... Standardně wokna zase najdou neznámé zařízení (které pracuje správně ) a nedovolí vůbec aktualizaci ovladače. Pomůže pouze odebrat neznámé zařízení a pak nainstalovat ovladače dodané firmou xtech, po restartu vše OK... JENŽE stačí další restart nebo vypnutí komplu a nainstalovaný Joypad zmizí a je tam zase to proklaté neznámé zařízení (joypad je celou dobu připojen v USB), když ho vypojím a zase připojím tak nic, pomůže pouze odebrat neznámé zařízení, odinstalovat drivery pro joypad a zase je nainstalovat a restartovat (a modlit se)... docela šílenej postup...

Myslím, že snad ani jeden z těchhle problémů není "úplně normální". Do teď jsem se s USB moc nepotkával, takže jsem třeba přehlídl nějakou banalitu... Poraďte pls... díky

Sestava dole, OS WinXP Prof, DX 9.0b