Mam dost hlucny komp, a tak som sa rozhodol, ze zmenim vetrak na cpu, vzdroji a v bedni za arctic ventilator pro TC.
Ide o to, ze ten vetrak, co je v zdroji je pripojeny priamo na PCB zdroja. Ide mi o to, ze ci sa ten zdroj zapne, ked odstrihnem tieto droty - ci nahodou zdroj nema nejaku ochranu...
Dalsia vec, ktorej sa dost bojim: Teraz mam v bedni vetrak 80cm na ~3300 otacok, co je v podstate aj maximum toho arctica, ide mi ale o to, ze v skutocnosti ten arctic bude tocit menej, takze sa dostane menej vzduhu do bedne a teda aj teplota cpu vzrastie. Lenze ja menim aj vetrak cpu, a teda sa bojim ze ked vymenim vsetky tri, tak to nebude chladit skoro vobec. V sucasnosti je vzduch zo zdroja dost horuci, vzduch zo syst. vetraku (exhaust vzadu v bedni) je asi tak o 3-5C teplejsi ako okolity vzduch. Co myslite, utiahnu to tie tri arctic coolery?
S cidlom cpu sa nebojim - dam ho na pasiv, ale to systemoveho vetraka nedosiahne na chipset...
Hlavny problem vsak je s tym zdrojom, je to noname 350W. Pojde mi ten zdroj ked odstihnem tie droty?