Mam SB Live! 1024 pripojeny na vez Kenwood stereo, pouzivam to hlavne na prehravani MP3 a filmy a se zvukem jsem naprosto spokojen...

Obcas si zahraju nejakou hru, ale v tom je prave nejvetsi problem - SB Live ma nanic ovladace, v novejsich hrach mam casto problemy s zvukem (Colin3, Toca Race Driver, Unreal2 atd...), a Creative na to uplne kasle...

Ted uvazuju o koupi zakladni desky, moje otazka proto zni: Dokazi se moderni integrovane AC97 kodeky vyrovnat SB Live! i co se tyce kvality zvuku Predpokladam, ze ve hrach vic problemu nez s Live! nebude - to snad ani nejde...

Jeste podotknu, ze chci kupovat spise kvalitnejsi desku (Abit, ASUS, MSI. Epox) s chipsetem Intel 865 a chci se rozhodnout mimo jine take podle kvality integrovaneho audia...

Proto by me zajimalo jak se vam jevi tyto AC97 kodeky:
  • Realtek rada ALC65x (650, 655, 65
  • C-Media CMI9739
  • Analog Devices (AD) kodeky co puziva ASUS

Rad bych SB Live! uz konecne vyhodil...
Ocenim i pripadne odkazy na srovnani AC97 kodeku podle kvality zvuku...

Prosim neradte mi at si na hry koupim Audigy (nepotrebuji EAX HD ani 7.1, na hry mi staci funkcni stereo) ani at si na hudbu koupim nejakej Terratec apod. (staci mi kvalita zvuku na urovni Live! 1024)...

Jediny co me zajima je, jestli nektery z vyse uvedenych codeku integrovanych ve slusne desce je schopen nahradit po vsech strankach SB Live! 1024...

Predem diky za vase prispevky...