Ahoj,
chystám se rodičům postavit náhradu za jejich stárnoucí PCVzhledem k tomu, že na tom dlouhodbě tak leda použvíají office (Word, Excel) nebo browsí po netu, nahradil bych nejraději současný midtower nějakým mini-itx řešením.
Vybral jsem následující komponenty:
MB: http://www.alza.cz/zakladni-desky/s-...on-d190994.htm
RAM:
http://www.alza.cz/2gb-so-dimm-ddr2-d87524.htm
http://www.alza.cz/1gb-so-dimm-ddr2-d87522.htm
(systém bude 32bit, proto 3 GB)
Case:
http://www.alza.cz/cfi-a6719-slim-black-d125975.htm
HDD:
http://www.alza.cz/western-digital-c...e16-d70920.htm
Vzhledem k faktu, že podobnou "malou a úspornou" sestavičku jsem nikdy nekomponoval, mám pár dotazů:
a) Bude to výkonově dostatečné (mám Lenovo S9 s Atomem a na to co budou dělat by to stačit mohlo, ale radši se ujistím)?
b) Nedočetl jsem se, zdali "integrovaný grafický čip", má sdílenou paměť - což předpokládám, pak by asi bylo lepší koupit 4 GB paměti, aby zbylo opravdu plné 3GB na OS, ne?
c) Jakou do toho pořídit optickou mechaniku? Nějak jsem žádnou "slim" v nabídce nenašel? Nebo je lepší koupit nějaký case, kam se vejde optická mechanika klasických rozměrů?
Díky za rady?