Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: rozlíšenie vo Win98 - po reštarte vždy 640x480

  1. #1

    Standardní rozlíšenie vo Win98 - po reštarte vždy 640x480

    máme tu zaujímavý problém, na práve nainštalovanom compe s Win98 a grafickou kartou Cirrus logic si systém nedokáže zapamätať rozlíšenie a farebnú hĺbku, po reštarte to vždy hodí na 640x480/4 a vždy to treba manuálne prepnúť, čo funguje, ale je to dosť otrava.
    Pozeral som v registroch, ale tam je rozlíšenie zapísané normálne, tak neviem čo s tým.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  2. #2

    Standardní

    Reinstal driveru grafarny? Zkusit jestli se to deje i s jinou grafickou kartou? Mas-li naladu,zkus jestli se to deje i v jinejch widlich. Mas naky drivery k chipsetu (nakej VIA-Hiperion, jestli mas VIA, ci neco podobneho pro jine)? Opravne balicky pro widle mas? Prece jenom bych zkusil procistit registry nakym nastrojem pro cisteni a opravu registru.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  3. #3

    Standardní

    Vo Windows 2000 to nerobilo, čipset je asi nejaký Intel, procák Pentium MMX 233. Žiadne opravné balíky, len SP1 CZ pre Win98.
    Skúšal som rôzne verzie driverov, výsledok ten istý, aj som ovládač úplne odinštaloval a dal nanovo.
    S grafikou som sa nehral, totiž nie je to môj comp a bude predaný.
    Tak sme to vyriešili tak, že po spustení Win sa spustí jednoúčelový program, čo nastaví žiadané rozlíšenie, nechcelo sa nám s tým už hrať.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  4. #4

    Standardní

    TEd sem si vzpomnel...kdysi sem mel podobny problem na starem kompu s win98, bylo to tim, ze byl trosku spatny kontakt v tom kabelu, co vede od grafiky k monitoru. Rozliseni 640x480 wokna nastavi, pokud nedokazou detekovat, co je tam za monitor. Tehdy stacilo zahejbat s kabelem (dal jsem ho jinam) a po restartu uz normalne najizdelo 1280x1024.

    Mohl bys zkusit jinej monitor, nebo ten monitor nejak "nainstalovat", nebo zadat, jaky je to typ, abys ve vlastnostech obrazovky nemel "neznamy monitor".

    Kdysi sem take pouzival nastroj PowerStrip, nevim, jestli se to dneska jeste pouziva a vyviji, ale tato vec byla schopna nastavit monitor, grafiku, rozliseni (a plno dalsich veci) a zapsat to do registru. Mozna bys toto mohl take zkusit.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  5. #5

    Standardní

    Fajn, tak potom to je super, ak by to bolo len tým káblom. Ten počítač už nemám pri sebe, ale viem že monitor to zdetekovalo dobre... asi to bolo len trochu zle zapojené
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •