Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Reklamace vyhoreleho HDD a kdo vi ceho vsecho jeste

  1. #1
    Member
    Založen
    21.10.2002
    Bydliště
    Praha Petřiny
    Věk
    43
    Příspěvky
    309
    Vliv
    269

    Standardní Reklamace vyhoreleho HDD a kdo vi ceho vsecho jeste

    Tak chtel o vikendu otec zapnou komp, ktery pouziva dost casto. Zmackne power a nic. Zavola me, jestli jsem s tim neco nedelal (jako u vseho, co se na tom kompu vyskytne (je tam vypalovacka, tak ho pouzivam obcas i ja), takze napriklad vsechny chyby ve windousech se sypou na mou hlavu skrze dotazy typu "nemuze to byt tim, jak jsi tenkrat vypaloval... ?"
    Ale zpatky k veci: zkontroluju, jestli je zapnuty zdroj...je zapnuty, zkontroluju, jestli je komp v zasuvce... je v zasuvce. Je to divny, vytahuju privodni snuru ze zdroje a zase ji tam vracim - komp se rozebehne sam bez power buttonu, na monitoru nic, po cca 20s citime kour, vypiname komp ze zasuvky. Otevru case - vyvali se koure a vidim vyhorely chip na HDD .
    Tak beru zdroj ze sveho pocitace, vyndam disk, pripojim ho a nic, zadne pipnuti, vetraky se toci, ale CPU zrejme v cudu.
    Protoze na AMD platforme doma nic jineho nemam, o par dni pozdeji jen tak otestuju (za ucelem vypaleni CD) vypalovacku. Ta se sice jako novy HW hlasi, ale nechce ani cist, ani palit. Hruza. Kdovi, co vsechno v kompu to odneslo.

    Sestava byla zakoupena v cervnu 2002 v Alzasoftu jako nezaplombovana se zarukou jen na jednotlive soucastky.

    Otazka zni: Jak to nejlepe reklamovat ? Jde mi o to, ze kdyz to tam vezmeme cele, tak reknou byl to zdroj a ten uz neni v zaruce, vsechno vam to shorelo kvuli nemu, reklamace se neuznava. Neni lepsi to vzit po jednotlivych soucastkach ? (treba vypalovacka atd...)

    Kdo mate zkusenost s poddobnymi reklamacemi, tak su sem s nazorem, zitra se to chystam reklamovat.
    Moc diky.
    Hope is the first step on the road to disappointment.
    Alcohol is the first step towards alcoholism.

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    312

    Standardní

    1) jelikoz to bylo koupeny v roce 2002, tak se na to vztahovala jen 6mesicni zarucni doba - a ta uz je v prachu. jestli ti v alzaci dali delsi zaruku, tak mas sanci, ale za jejich podminek urcenych v reklamacnim radu
    2) ty jsi v alzaci koupil sestavu, nebo ti to oni sestavil podle dilu, ktery jsi tam koupil? pokud bys koupil "jejich" sestavu, tak se ta zaruka musi vztahovat na cely produkt (a v jeho ramci i kompoinentu, samozrejme). jestli jsou to jimi smontovane komponenty, tak asi budes muset po castech.

    btw, jestli prokazes vadu jejich komponentu a je na ty dily jeste zaruka, tak muzes uplatnit nahradu skody . budto podle obc.zak, nebo podle zak. o odpovednosti za skodu zpusobenou vadou vyrobku (nevim ted cislo) - ale to jen do kvetna-pak uz to bude nepouzitelny
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  3. #3

    Standardní

    Stalo se mi to samy, teda ne memu Bratrancovi, ale ten pocitac jsem stavel ja. Bylo to taky z alzasoftu, tak jsem vzal vsechny vadny komponenty (disky, vypalovacka a cd) a prinesl jsem je na reklamaci, on se zeptal jestli mi vyhorel zdroj, rekl jsem, ze ano. Jeste se zeptal jestli byl od nich(nebyl) rekl jsem, ze ano a vsechno na miste vymenili.
    CPU Core i5-750 @ 4 GHz, CPU cooler Noctua NH-U12P SE2, Mainboard Gigabyte p55-UD4
    Memory 2x2024MB G.Skill RipJaw 2000MHz, GPU MSI GTX460 1GB Cyclone, HDD Intel x25-M 80GB + WD6400aaks
    Case
    Antec P182, PSU Enermax modu82+ 525W, LCD HP LP2475w


  4. #4
    Member
    Založen
    21.10.2002
    Bydliště
    Praha Petřiny
    Věk
    43
    Příspěvky
    309
    Vliv
    269

    Standardní

    Pruser bude v tom, ze na zdroj zaruka rozhodne uz neni (davala se rok, nebo dokonce 6 mesicu ?). No uvidi se. Minimalne zjisti, co funguje a co nefunguje, ja na to nemam soucastky, abych to zjistil sam (deska a CPU).
    Hope is the first step on the road to disappointment.
    Alcohol is the first step towards alcoholism.

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal ZeeZ
    Pruser bude v tom, ze na zdroj zaruka rozhodne uz neni (davala se rok, nebo dokonce 6 mesicu ?). No uvidi se. Minimalne zjisti, co funguje a co nefunguje, ja na to nemam soucastky, abych to zjistil sam (deska a CPU).
    Pozor, aby te nenechali zaplatit neopravnenou reklamaci, to tam urcite funguje. Ja jsem na ten zdroj uz zaruku taky nemel, ani nebyl od nich. Mozna bude lepsi, aby jsi to tam vzal po castech.
    CPU Core i5-750 @ 4 GHz, CPU cooler Noctua NH-U12P SE2, Mainboard Gigabyte p55-UD4
    Memory 2x2024MB G.Skill RipJaw 2000MHz, GPU MSI GTX460 1GB Cyclone, HDD Intel x25-M 80GB + WD6400aaks
    Case
    Antec P182, PSU Enermax modu82+ 525W, LCD HP LP2475w


  6. #6
    Member
    Založen
    21.10.2002
    Bydliště
    Praha Petřiny
    Věk
    43
    Příspěvky
    309
    Vliv
    269

    Standardní

    Tak to dopadlo nasledovne:

    Shorele pry bylo uplne vsechno, vypalovacka, sitovka atd... proste do posledni mrte vsechno (vsichni jsou mrtvi Dave .
    V zaruce nebylo CPU, zdroj, HDD, protoze byl vyhorely.
    Na vsechno ostatni reklamaci uznali, takze mi dali misto MSI KT3 KT4 (oproti te predchozi hlavne + sitovka), misto 333MHz RAM 400 MHz RAM, misto G4MX440 G4MX460 (to je teda vyhra , misto 40,12,40 vypalovacky 52,24,52 vypalovacku taky Teac.
    No zdroj, HDD a CPU jsem musel koupit, ale cekal jsem ze to dopadne podstatne hur.

    Predevsim me na tom stve to, ze jsem z toho nepochopil logiku v tom, cemu reklamaci uznaji a cemu ne
    Hope is the first step on the road to disappointment.
    Alcohol is the first step towards alcoholism.

  7. #7
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Hmm, asi takhle. Kdyz diagnostikuju jako duvod zavady zdroj, kterej uz neni v zaruce, muzu te poslat k sipku i stim ostatnim.
    Druha vec je, ze to co ti udelali, je vlastne nic nestoji. Co je reklamovetelny jim vymeni dodavatel a co ne, to sis u nich koupil => jeste na tom vydelali.

    Neco trochu jineho by bylo, kdyby se prokazala konstrukcni vada zdroje, ale tam uz by ses o nahradu skody musel asi soudit s vyrobcem. Pokud by ta vada byla dost nebezpecna, muze to byt trestny cin (ohrozuje tvuj zivot).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  8. #8

    Standardní

    Caute, prodavajici ma odpovednost za vady ktere, zpusobi vyrobek i po zarucni lhute, ale uhrada vzhledem k amortizaci je minimalni...
    Proste kdyz ti kvuli lednici vyhori byt, tak se muzes lecit na prodejci, ale co mu soud uzna je nejspis minimum... tady uz se nemluvi o zodpovednosti za vady, ale o zodpovednosti za skody jez zpusobi vec...
    Ciao
    PS: tohle jsem kdysi resil kvuli vodnimu chlazeni a zkratu v PC..., resilo se to v listopadu 2002, takze jeste dle stareho zakona...
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •