Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: [PHP] Jak spojit dva soubory?

  1. #1

    Standardní [PHP] Jak spojit dva soubory?

    Ahoj,
    mam dva soubory, dejme tomu soubor1.php a soubor2.php a potrebuju z nich udelat soubor2.php tak, aby kod ze souboru soubor1.php byl na zacatku.
    Jde to nejak?
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    277

    Standardní

    moc nechapu proc to chces delat ale include nebo require ti nefunguje a nestaci?

    na konec prvniho das include "druhej.php";
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  3. #3

    Standardní

    Ja zapomnel podotknout, ze s PHP teprve zacinam, tak nemam jeste prehled. S tim Include by to mozna slo. Zkusim to. Snazim se predelat jeden priklad z Koskovy knihy (navstevni kniha) tak, aby mi vypisoval novy prispevky na zacatku a ne na konci. Takze ten soubor ze vzkazama nemuzu otevrit s parametrem a. Zkousel jsem to tak, ze jsem mel stary vzkazy v souboru stary.php, novej vzkaz jsem ulozil do novy.php a pak zkusil:
    system("cat novy.php stary.php > tmp.php");
    system("mv tmp.php stary.php");
    ale nezafungovalo to.
    Mrknu na to Include nebo Require, dik

    EDIT: uz jsem zkousel to i otevrit s parametrem "a" a pak Rewind($soubor), ale takhle to obejit neslo

    EDIT 2: no tak takhle to asi nepujde. To by se vlastne mel vyknat skript, kterej by mel bejt v souboru. Ten ale obsahuje z hlediska PHP i HTML nespravny "prikazy", kdyz jsou to jen texty.

    Mozna bych se mel spis ptat jinak: Jak pripsat text na zacatek souboru a ne na konec jako o FOpen($soubor,"a") ale aby se dalo zapisovat na zacatek souboru a nevymazal se puvodni obsah.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    277

    Standardní

    tak na tohle se vyprdni, a radsi se nauc s databazi. se zapisovanim do souboru je vzdy potiz a driv zesedivis nez to das dohromady. nainstaluj si mysql a mas poproblemu.
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  5. #5

    Standardní

    Dobra. On mi to s tou databazi uz poradil jeden kamarad, ale mne se do toho nechtelo. Ale jak vidim, nevyhnu se tomu.
    Kazdopadne diky.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •