Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: problem - spontanny on/off/reset

  1. #1

    Standardní problem - spontanny on/off/reset

    ked problemy tak problemy:

    Mam tu jeden resetujuci/vypinajuci sa stroj. Chyba v strji zrejme nieje, lebo: mam ho spolu s monitorom (17Eizo) a kablovym modemom na jednej zasuvke. Byvam v starsom baraku s rozvodmi v neviemakom stave. Problem je ze stroj sa mi spontanne sam od seba vypne. Strojom by to byt nemalo, teplota je 39-40 (P4 Northwood), box chladic vlazny, dobre nasadeny, 32-35 v kejse. Robi to uplne nahodne, niekedy vydrzi den v kuse, niekedy sa vypne po piatich minutach, niekedy pri zatazi, niekedy pri nicnerobeni, niekedy sa vypne (do stavu ked musim podrzat on/off aby sa vypol uplne) niekedy sa resetne. Zdroj je tam nejkaky noname 300W (mam tam ale len CDRW, jeden disk a GF4Ti4200.)Zaujimave ze mi to robi na tom mieste aj uplne iny stroj ktory inde bezi uplne bezchybne ==> zrejme bude nieco zo sietou (myslim 220V). Da sa to nejako odsledovat? Rozmyslam nad UPSkou ale ak ju tam aj dam tak mi muoze tyzden drzat a zasa zacat ak to nieje len v seti, resp. v zasuvkovych rozvodoch... Co s tym

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 079
    Vliv
    285

    Standardní Re: problem - spontanny on/off/reset

    Citace Původně odeslal skromny
    ked problemy tak problemy:

    Mam tu jeden resetujuci/vypinajuci sa stroj. Chyba v strji zrejme nieje, lebo: mam ho spolu s monitorom (17Eizo) a kablovym modemom na jednej zasuvke. Byvam v starsom baraku s rozvodmi v neviemakom stave. Problem je ze stroj sa mi spontanne sam od seba vypne. Strojom by to byt nemalo, teplota je 39-40 (P4 Northwood), box chladic vlazny, dobre nasadeny, 32-35 v kejse. Robi to uplne nahodne, niekedy vydrzi den v kuse, niekedy sa vypne po piatich minutach, niekedy pri zatazi, niekedy pri nicnerobeni, niekedy sa vypne (do stavu ked musim podrzat on/off aby sa vypol uplne) niekedy sa resetne. Zdroj je tam nejkaky noname 300W (mam tam ale len CDRW, jeden disk a GF4Ti4200.)Zaujimave ze mi to robi na tom mieste aj uplne iny stroj ktory inde bezi uplne bezchybne ==> zrejme bude nieco zo sietou (myslim 220V). Da sa to nejako odsledovat? Rozmyslam nad UPSkou ale ak ju tam aj dam tak mi muoze tyzden drzat a zasa zacat ak to nieje len v seti, resp. v zasuvkovych rozvodoch... Co s tym
    a kdyz ten ,,stroj,, preneses nekam jinam, tam funguje bez problemu?
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  3. #3
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    zkus tu otasku priste neopakovat tolikrat.

    mozne reseni

    a) je to "strojem" ( nevadi, ze ma ok teplotu. nevadi, ze neni vytizeny ).
    b) je to zdrojem ( tady to vidim temer jasne ). noname zdroje jsou dost casto velice haklive na problemy v siti.
    c) tyka se bodu b) ... stary barak ma stare rozvody, dost casto se delaly jako rozhozeni jednotlivych fazi do jednotlivych bytu a nektere jsou spojene s vytahem ci s jinymi zarizenimy v baraku ci vedle baraku. tudiz tam muze jit fest ruseni. kvalitni zdroje si s tim vetsinou dokazi poradit.

    takze zkus jiny zdroj, jinou zasuvku, kvalitni upsku.

    odsledovat problemy v siti se moc neda. teda pokud nemas citac a voltmetr nejlepse s vystupem v grafu...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •