Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: Reklamace-maj na to pravo?

  1. #1

    Standardní Reklamace-maj na to pravo?

    Dneska mi odeslo 3.IBMko(trochu sem mu pomoh ) a sel sem ho reklamovat, po vyplneni formularu sem rek ze uz nechci zadny IBMko a at mi vratej prachy. A von, ze si mam radsi uz sehnat potvrzeni o tom, ze mi ten disk instalovala odpovedna osoba s urcitym vzdelanim...
    Pridou mi jako pekny hajzlove, na tohle preci nemaj pravo To je uplna picovina NE? Jestli o tom neco vite tak diky...
    Sony Playstation 3, HP w2408, Logitech Z-5500 Digital

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    Binary space
    Příspěvky
    567
    Vliv
    271

    Standardní

    Vztahy vyplývající z kupní smlouvy upravuje občanský zákoník a Zákon o ochraně spotřebitele. Prodejce má ovšem možnost kdykoli nad rámec zákona nabídnout zákazníkovi výměnu vadného zboží za bezvadné.
    Na výměnu vadného přístroje máte podle zákona právo pouze v případě, že se u něho vyskytne vada neodstranitelná, nebo reklamace vady nebude vyřízena v zákonem stanovené lhůtě 30 dnů, anebo se u zboží třikrát zopakuje tatáž vada odstranitelná. Ve všech uvedených případech máte rovněž právo odstoupit od kupní smlouvy (tj. žádat vrácení peněz).

    § 623 odst. 1, 2 občanského zákoníku. V případě, kdy se reklamuje vada, která již byla dvakrát reklamována (a prodejce již dvakrát vadu v záruční době na své náklady odstraňoval), má se za to, že vyskytla-li se tato stejná vada potřetí, jedná se o vadu neodstranitelnou, tudíž spotřebitel má právo odstoupit od kupní smlouvy. Doporučujeme reklamovat vadu potřetí a prodejci sdělit, že využíváte svého práva odstoupit z uvedeného důvodu od kupní smlouvy. Odmítne-li prodejce vašemu oprávněnému požadavku vyhovět, řešit vzniklý spor může pouze nezávislý soud.

    Zákon o výměně zboží nic neuvádí. Odpovědnost prodávajícího za vady prodávaného zboží spočívá v tom, že v záruční době reklamujete vady a buď to je vada opravitelná, nebo neopravitelná. Může ovšem nastat situace podle zákona na ochranu spotřebitele, že vám nevyřídí reklamaci do 30 dnů ode dne uplatnění. Potom je tato vada brána jako neopravitelná a vy můžete od smlouvy odstoupit. Při opakované vadě (ale musí jít o stále stejnou vadu) se za neopravitelnou považuje tehdy, když se reklamovaná vada zopakuje celkem třikrát (tj. dvakrát byla odstraňována a vyskytla se potřetí). Potom můžete od smlouvy odstoupit a žádat vrácení peněz.
    Pokud se dohodnete s prodávajícím, že vám dá místo peněz jiný výrobek, je to vaše dohoda. Jedná se však vždy o novou kupní smlouvu (s novou záruční dobou). Pokud vám v tomto případě výměna vadného zboží za bezvadné nevyhovuje, žádejte vrácení peněz; seriozní prodejce, kterému záleží na dobrém jméně, takovému oprávněnému požadavku jistě vyhoví.

    Tohle všechno platí pokud jsi to zboží koupil na fyzickou osobu (tedy NE na firmu), jinak se to řídí obchodním zákoníkem. Dále doufám, že máš od všech předchozích reklamací vyjádření prodejce, hlavně aby tam bylo vidět, že se jedná o stejnou závadu. Pokud tyto doklady nemáš, tak máš smůlu, protože prodejce není povinen dohledávat doklady, ale udělat tak může (ovšem určitě ne zadarmo), otázkou je zda bude chtít ...
    Velmi drahý vysokofrekvenční ohřívač okolního vzduchu.

  3. #3

    Standardní

    No, neco by na tom mohlo bejt. Soucastky do pocitace nejsou zadny veci typu televize apod. Chtelo by to aspon aby dotycnej mel vyhlasku 50 apod. V pocitaci je ale jen nizky napeti.

    Jestli je to osetreny nejakym zakonem vazne nevim.
    XP 1700+, AC CS2 TC, 512MB DDR400, Epox 8VTAI, Seagate 120GB SATA, Hercules 8500le 64MB

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    karlovy vary/ Plzen
    Příspěvky
    548
    Vliv
    271

    Standardní

    he docela prdel dnes mi odešlo IBM po třetí v pondělí du reklamovat ale vo nakejch potvzení se bavit nebudu už sem se s nima domluvil že po třetí chci peníze proto sem ho při druhé reklamaci raze chtěl ten disk protože sem věděl že vodejte

  5. #5
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    300

    Standardní

    nebo si vem do ruky basebalovou pálku a nasad odhodlanej a nasranej výraz,budeš o dost přesvědšivější ve vymahání svejch pohledávek

  6. #6

    Standardní Re: Reklamace-maj na to pravo?

    Citace Původně odeslal lullu
    Dneska mi odeslo 3.IBMko(trochu sem mu pomoh )
    Zase jeden z těh "týpků" (dalo by se použít mnohem výstižnější slovo), který spůsobuje tu údajnou vysokokou poruchovost IBM disků. Ještě si toho asi sám moc nevytvořil, když si nedokážeš vážit práce druhých.
    PC1: Gigabyte 965P DS4, Core 2 Duo E6400@3,2GHz, 2GB DDR2 800MHz, 250+300GB HDD, GF7600GT, LCD 20" NEC 20WGX2, Logitech THX 5.1 repro, Windows XP HOME Sp3 PC2: Gigabyte 965P DS4, Core 2 Duo E6320@2,8GHz 2GB DDR2 800MHz, GF7600GT, 80 + 80GB HDD, LCD 19" FSC P19-2, Windows XP HOME Sp3 HTPC: Gigabyte GA-MA78GM, Athlon 64X2 5050E - 2,6GHz, 2GB DDR2 800MHz, HDD SeagateLP 1TB, SONY 40W5500, Logitech Z-5400 THX 5.1 repro, Windows 7 Digifoto: Olympus E-3, E-P2, Lumix G1, Zuiko HG 8/3,5, Zuiko HG 50/2, M.Zuiko 14-42/3,5-5,6, Lumix G 7-14/4, Lumix 20mm/1,7, Lumix G 14-45mm, Lumix G 45-200mm, FL50R, filtry B&W

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    karlovy vary/ Plzen
    Příspěvky
    548
    Vliv
    271

    Standardní

    ale já sem mu nepomohl nijak mam ho deset dnu a celou dobu na nem stahuju a že to nevydrží za to nemůžu sem měl pučenaj seagata a ten to vydržel měsíc ale ten sem pak musel vrátit.

    voni si neváží zákazníků a jejich dat nevim vo co ti de ibm udělalo shit řadu tak at si to vylížou
    zájímavé že ostatní společnosti takový shity nedělaj

    tim že sem mu pomohl sem nemyslel naké třepání ale deset dní záhul protože vim že to nezvládaj

  8. #8

    Standardní

    Ale na tom disku je ze je vyrobeny pre domace pouzitie.Takze je jedno kdo to montoval.Ak nie,tak ti ho nemali ani predat,alebo ti ho mali oni namontovat a rozbehnut.
    hp pavilion zt3020

  9. #9

    Standardní

    2Ladis: Myslim ze by ses moh trochu schladit nez zacnes nekoho napadat.
    Az ti totiz odejdou 2 disky s tim, ze ti je furt "opravujou" a pokazdy po par mesicich de disk do riti se vsema datma a pak ti daj dalsi, stejna serie, kterej zase zdechne a nasleduje oprava a ten disk ma v Sandre 12000bodu, vypina se za provozu, bezprestani swapuje... proste chlapec uz nekolikrat posobe zacvakal a chrcel v periodach, tak to vodnes, nema cenu se s tim nak zvlast zabejvat. Holt mas asi zrovna dobrej kousek, ale cca 6xreklamace(=6x40GBdat) dokaze cloveka trochu "vytocit". A takovej kreten abych nicil PLNE funkci HDD zas nejsem.

    Zase jeden z těh "týpků" (dalo by se použít mnohem výstižnější slovo)

    Nechtej slyset slovo, kterym bych te ted oznacil ja
    Aach jo
    Sony Playstation 3, HP w2408, Logitech Z-5500 Digital

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    277

    Standardní

    4Ladis: uz zase To ti jeste vazne nedoslo, ze normalni clovek si neznici sam funkcni vec?
    Asi jsi jeste nezazil tu vec, ze komp startuje podle vetru, tj. jestli se to posrane IBM roztoci nebo ne a pak ti v obchode reknou, ze mas jeste vyplaznout prachy za neopravnenou reklamaci, ze jim se ve zkusebne roztocil a jel, dalsimu disku co jsem reklamoval jsem uz radeji par ranama pri defragu pomohl.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  11. #11

    Standardní

    To me taky pekne stve, pac mi ho urcite zas lowlevelformatnou A cely nanovo. Jo a diky ostatnim za rady
    Sony Playstation 3, HP w2408, Logitech Z-5500 Digital

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal lullu
    2Ladis: Myslim ze by ses moh trochu schladit nez zacnes nekoho napadat.
    Az ti totiz odejdou 2 disky s tim, ze ti je furt "opravujou" a pokazdy po par mesicich de disk do riti se vsema datma a pak ti daj dalsi, stejna serie, kterej zase zdechne a nasleduje oprava a ten disk ma v Sandre 12000bodu, vypina se za provozu, bezprestani swapuje... proste chlapec uz nekolikrat posobe zacvakal a chrcel v periodach, tak to vodnes, nema cenu se s tim nak zvlast zabejvat. Holt mas asi zrovna dobrej kousek, ale cca 6xreklamace(=6x40GBdat) dokaze cloveka trochu "vytocit". A takovej *** abych nicil PLNE funkci HDD zas nejsem.

    Zase jeden z těh "týpků" (dalo by se použít mnohem výstižnější slovo)

    Nechtej slyset slovo, kterym bych te ted oznacil ja
    Aach jo
    Podívej, nechtěl jsem tě nějak rozohnit, ale pokud máš takové špatné zkušenosti s IBM disky, divím se, že tě to ještě nevedlo k zamyšlení proč k tomu dochází a zda by s tím nedalo něco dělat.

    Pokud situaci trochu rozebereš, tak dojdeš k poznání, že starší řady IBM disků (75, 60, 120GXP) se lokálně přehřívaly - to by mohla být jedna z příčín - stačí mu trochu ofukovat elektroniku. Dále podle tvého podpisu je jasné, že IDE sběrnice nemá standartní frekvenci - to může způsobit hned několik kolizí u HDD, zejnéma v UDMA režimu, nehledě na to, že tím ještě víc zvýšíš tepelné namáhání HDD.
    Dále jde o namáhání otřesy za provozu HDD ........ atd. Spituj trochu svědomí. Vůbec se tvému prodejci nedivím, že ti nedůvěřuje, když ti disky odcházej, jak na běžícím pásu. A to nejsem žádný prodejce.
    PC1: Gigabyte 965P DS4, Core 2 Duo E6400@3,2GHz, 2GB DDR2 800MHz, 250+300GB HDD, GF7600GT, LCD 20" NEC 20WGX2, Logitech THX 5.1 repro, Windows XP HOME Sp3 PC2: Gigabyte 965P DS4, Core 2 Duo E6320@2,8GHz 2GB DDR2 800MHz, GF7600GT, 80 + 80GB HDD, LCD 19" FSC P19-2, Windows XP HOME Sp3 HTPC: Gigabyte GA-MA78GM, Athlon 64X2 5050E - 2,6GHz, 2GB DDR2 800MHz, HDD SeagateLP 1TB, SONY 40W5500, Logitech Z-5400 THX 5.1 repro, Windows 7 Digifoto: Olympus E-3, E-P2, Lumix G1, Zuiko HG 8/3,5, Zuiko HG 50/2, M.Zuiko 14-42/3,5-5,6, Lumix G 7-14/4, Lumix 20mm/1,7, Lumix G 14-45mm, Lumix G 45-200mm, FL50R, filtry B&W

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ladis
    Citace Původně odeslal lullu
    2Ladis: Myslim ze by ses moh trochu schladit nez zacnes nekoho napadat.
    Az ti totiz odejdou 2 disky s tim, ze ti je furt "opravujou" a pokazdy po par mesicich de disk do riti se vsema datma a pak ti daj dalsi, stejna serie, kterej zase zdechne a nasleduje oprava a ten disk ma v Sandre 12000bodu, vypina se za provozu, bezprestani swapuje... proste chlapec uz nekolikrat posobe zacvakal a chrcel v periodach, tak to vodnes, nema cenu se s tim nak zvlast zabejvat. Holt mas asi zrovna dobrej kousek, ale cca 6xreklamace(=6x40GBdat) dokaze cloveka trochu "vytocit". A takovej *** abych nicil PLNE funkci HDD zas nejsem.

    Zase jeden z těh "týpků" (dalo by se použít mnohem výstižnější slovo)

    Nechtej slyset slovo, kterym bych te ted oznacil ja
    Aach jo
    Podívej, nechtěl jsem tě nějak rozohnit, ale pokud máš takové špatné zkušenosti s IBM disky, divím se, že tě to ještě nevedlo k zamyšlení proč k tomu dochází a zda by s tím nedalo něco dělat.

    Pokud situaci trochu rozebereš, tak dojdeš k poznání, že starší řady IBM disků (75, 60, 120GXP) se lokálně přehřívaly - to by mohla být jedna z příčín - stačí mu trochu ofukovat elektroniku. Dále podle tvého podpisu je jasné, že IDE sběrnice nemá standartní frekvenci - to může způsobit hned několik kolizí u HDD, zejnéma v UDMA režimu, nehledě na to, že tím ještě víc zvýšíš tepelné namáhání HDD.
    Dále jde o namáhání otřesy za provozu HDD ........ atd. Spituj trochu svědomí. Vůbec se tvému prodejci nedivím, že ti nedůvěřuje, když ti disky odcházej, jak na běžícím pásu. A to nejsem žádný prodejce.
    Je videt, ze ty se, narozdil od lullu, opravdu zamyslis
    1) Proc k tomu dochazi a zda by se s tim neco dalo delat: Dochazi k tomu proto, ze IDE disky IBM jsou smejd a delat se s tim da jedno - nekupovat je.
    2) IDE disky IBM odchazeji hromadne i na nepretaktovanych sbernicich a v perfektne vetranych skrinich.
    3) Namahani otresy za provozu HDD - chces snad rict, ze za provozu lomcujes s PC ci s diskem? Jestli to delas ty, budiz, je to tvuj problem - ja vsak pochybuju, ze by lullu neco takovyho delal, takovej magor snad neni.

  14. #14

    Standardní

    Diky Dorfe za shrnuti
    2Laids: Hezky si mi to sice vysvetlil, ale prvni disk odesel pri standartni FSB a navic PCI nekde na 37 neni nic strasnyho. Pokud si myslis ze s nim pravidelne za chodu tresu, tak ses taky trochu vedle "takovej magor fakt nejsem" Dale mam svuj Hdd na celkem vetranym miste a navic, pokud se disku prehriva elektronika tak to neni problem muj, ale vyrobcuv A pokud se nemylim, tak jenom tady na foru uz jich odeslo tolik, ze je celkem nesmysl nekoho obvinovat z toho, ze kvuli nemu ma IBM povest nekvality...
    Sony Playstation 3, HP w2408, Logitech Z-5500 Digital

  15. #15
    Senior Member
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    karlovy vary/ Plzen
    Příspěvky
    548
    Vliv
    271

    Standardní

    lullu a dorf maj praqvfdu mě první ibm odešlo po 5ti měsících druhé po 1,5měs. třetí mi ted po deseti dnech jebe tak ted dostanu love a du koupit asi seagata

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele Snorri
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    36
    Příspěvky
    656
    Vliv
    272

    Standardní

    Prestante konecne tie IBMka kupovat
    ASUS F3 series - powered by Core 2 Duo T5500 + Geforce Go 7300

  17. #17
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Ladis:

    Presne ako povedal dorf.

    Sam som mal IBMko.
    Po vykonovej stranke som s nim bol absolutne spokojny.

    Skrina bola vetrana - IBMko mavalo 37-38 stupnov. Ku kazdemu disku (s vynimkou 3.2GB suflikoveho Maxtora, ktory uz ma za sebou LLF) sa spravam ako k porcelanovemu prasiatku. Pri prenose som vzdy tasku s diskom drzal vo vsemoznych polohach, aby "necitil" otrasy.

    IBM 60GXP, ktore som mal aj tak po 5tich mesiacoch zacalo cvakat a bootovalo random.

    (malo za sebou len jeden prenos - z velkoskladu domov do mojho PC)

    Ja som sa s reklamacnym oddelenim dohodol pri prvej reklamacii na vymene za iny disk (B4). Sice som na tom prerobil, ale zatial som spokojny.
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  18. #18

    Standardní

    No dobrá, dobrá, já přece nikoho neobviňuju, že s HDD nezachází tak, jak by si zasloužil, nikomu nenadávám, jenom jsem chtěl upozornit na to, že né vždy nese vinu na závadě HDD výrobce. To jak si s tím zacházíte je na Vás.
    Já, po neblahých zkušenostech s WD disky používám už 4. rokem HDD IBM a zatím si nemohu stěžovat na jejich poruchovost. A to mi prošly rukama všechny 3 problémové řady, 75, 60, 120 GXP (všechny vyrobeny v Maďarsku), dodnes mi všechny chodí !!!!!! , teda né doma, ale kámošům, kterým jsem je instaloval do compů. Jenom u toho 60GXP jsem musel použít asi po 3 měsících DriveFitnesTest a unerase, ale od té doby (a to už je víc, jak rok) chodí.
    Měl jsem i jednu Seagate Baracudu ATA, tu první 20GB, sice moc hřála, o dost víc, než IBM, ale makala až do nedávna, kdy se mi přestal roztáčet motor, až tak napotřetí se rozjel. Dal jsem ji do reklamace a nakonec jsem za ní obdržel, s mírným doplatkem, zase IBM 180GXP.

    Buď mám prostě štěstí, nebo je to v něčem jiným co?.
    PC1: Gigabyte 965P DS4, Core 2 Duo E6400@3,2GHz, 2GB DDR2 800MHz, 250+300GB HDD, GF7600GT, LCD 20" NEC 20WGX2, Logitech THX 5.1 repro, Windows XP HOME Sp3 PC2: Gigabyte 965P DS4, Core 2 Duo E6320@2,8GHz 2GB DDR2 800MHz, GF7600GT, 80 + 80GB HDD, LCD 19" FSC P19-2, Windows XP HOME Sp3 HTPC: Gigabyte GA-MA78GM, Athlon 64X2 5050E - 2,6GHz, 2GB DDR2 800MHz, HDD SeagateLP 1TB, SONY 40W5500, Logitech Z-5400 THX 5.1 repro, Windows 7 Digifoto: Olympus E-3, E-P2, Lumix G1, Zuiko HG 8/3,5, Zuiko HG 50/2, M.Zuiko 14-42/3,5-5,6, Lumix G 7-14/4, Lumix 20mm/1,7, Lumix G 14-45mm, Lumix G 45-200mm, FL50R, filtry B&W

  19. #19
    Senior Member
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    karlovy vary/ Plzen
    Příspěvky
    548
    Vliv
    271

    Standardní

    zacalo cvakat a bootovalo random

    sem se chtel zeptam co to je bootovat randon

    asi si myslim že mi ted dela moje IBM při startu woken to z nenadála začalo bootovat asi 5 minut a přitom to furt stejne vrčí to je to randon

  20. #20

    Standardní

    Asi mas stesti
    Sony Playstation 3, HP w2408, Logitech Z-5500 Digital

  21. #21
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    fabsa:

    ROFL

    Random, nie randon.
    A je to po anglicky a znamena to - nahodne, lubovolne, nepravidelne...

    Proste mi obcas disk pri boote odmietol nabehnut - iba namiesto loadu systemu cvakal alebo ho nespoznal ani BIOS...
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  22. #22

    Standardní

    Přesně tak. Stejný zkušenosti mam i se svým IBM. Mám ho rok a už jsem jej musel 6x low level formátovat. Vždy z ničeho nic začal při bootování cvakat a nic. Někdy se ani v BIOSu neohlásil a samožřejmě všechny data v prd***. .Byla to serie 60GXP.

  23. #23

    Standardní

    Huhu tak mi ho v patek vratili, ze je opravenej, takze zase pul roku utrpeni
    Sony Playstation 3, HP w2408, Logitech Z-5500 Digital

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ: Mechaniky a média (2.9.2007)
    Založil peta303 v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.08.2007, 02:08
  2. Hlasité ventilátory na notebooku Asus M6Va > řešení!
    Založil bird birdovicz v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 04.12.2005, 23:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •