Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: jabberd a chybějící pth

  1. #1

    Standardní jabberd a chybějící pth

    Chci si na server nahodit jabber démona, ale nějak se nedaří. Stáhnul jsem si jabberd*.tar.gz, rozbalil do adresáře /usr/local/jabber a dal ./configure. To vypisuje, že mi v systému chybí knihvny pth, tak jsem si stáhnul pth*.tar.gz z gnu.org, ale nevím co stím. To musím celý rozbalit do /lib aby se tam ty knihovny přidali? Zkouším to na Trustixu, což je asi spíš RPM distribuce...

  2. #2

    Standardní

    Moc se omlouvám, sem fakt pako. Teď jsem si to rozbalil a přečet INSTALL . ./configure už mám, teď du na make .

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    276

    Standardní

    A jen tak mimochodem hned pod tvym threadem je ten samy co s tar.gz, kde je to presne popsane.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  4. #4

    Standardní

    Jasně, ale já jsem nevěděl jestli to jsou zdrojáky. Já myslel, že když to je nějaká knihovna, tak stačí někam nakopčit a pojede to .

    Ale jinak pth jsem asi úspěšně zkompiloval - ./configure, make, make test, make install proběhlo bez jedinýho chybovýho hlášení. Jabber už jsem zkompiloval taky bez chybovejch hlášek, ale nejde spustit. Program je umístěn v /usr/local/jabber/jabberd. Jsem v adresáři /usr/local/jabber, zadám ./jabberd/jabberd -h jmenodomeny a vypíše to "error while loading shared libraries: libpth.so.14: cannot open shared object file: No such file or directory" .

  5. #5

    Standardní

    zkontroluj, jestli mas v /etc/ld.so.conf radek /usr/local/lib
    jestli ano zkus pustit ldconfig
    a jestli to ani tak nepojede tak dej vyhledat na celym disku *libpth* ... mozna staci udelat jen symlink
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  6. #6

    Standardní

    OK jede to. Teď mi ještě poraďte jak to udělat jako službu, aby to běželo na pozadí a taky by to asi chtělo, aby to nespouštěl root . Stačí na to dát symbolickej link do /etc/init.d nebo ještě něco víc. Já znám zatim jenom chkconfig .

    PS: doplnění toho řádku do ld.so.conf nepomohlo, ale spuštění ldconfig už jo. Takže co jsem tím udělal - nějaký načtení aktuálních knihoven, či co?

  7. #7

    Standardní

    Kód:
           /sbin/ldconfig - configure dynamic linker run time bindings
    v podstate ano, znovu nacachuje veskery knihovny v systemu...

    ad sluzba - je to dost zavisly od distribuce.. zkusim se podivat na stranky toho tvyho distra jestli neco nepisou

    edit: http://www.trustix.net/pub/Trustix/r...00000000000000

    koukam trustix ma velice peknou dokumentaci chvalim
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •