Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Nespouští se mi DNS služba po zapnutí pc

  1. #1

    Standardní Nespouští se mi DNS služba po zapnutí pc

    Ahoj, používám Windows 2000. Něco se mi stalo, že mi přestala po spuštění nabíhat tahle služba. Sice v ní je nastaveno,aby se pouštěla automaticky a po spuštění je u ní napsáno, že je spuštěná. ale vždycky ji stějně musím restartovat a pak to běží a můžu na webový stránky.

    nevíte jak to napravit,aby mi to znovu zase nabíhalo tak jak má? že by se mi něco stalo v registrech?

    Jinak klidně jestli víte, třeba bych vytvořil nějakej batáček, kterej by se spouštěl po spuštění pc.

    nebo jestli ta služba jde nějak odistalovat a znovu nainstalovat....

    Nechce se mi pokaždý tu službu restartovat.
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

  2. #2

    Standardní Re: Nespouští se mi DNS služba po zapnutí pc

    Jsi si jist že se Ti nespouští DNS služba? Jedná se o
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System

    Zkus popsat svůj problém trošinku podrobněji - jedná se o automatické načtení DNSky pro síťovou kartu přes kterou jsi připojen k internetu?

    Zkoušel jsi nastavit manuálně?
    Dell XPS 1210,Sams 275t,Microsoft XBOX360,Natural Mouse 6000 + Keyboard 4000,Windows 7 Professional
    Blondie : You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

  3. #3

    Standardní Re: Nespouští se mi DNS služba po zapnutí pc

    Zkus do doby, nez to vyresis pouzit tenhle BAT, ktery se bude spoustet po startu:
    Kód:
    NET STOP "DNS Client"
    NET START "DNS Client"
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  4. #4

    Standardní Re: Nespouští se mi DNS služba po zapnutí pc

    takže DNS server je nastavená manuálně, mám tam ip routeru, který se o to stará.

    jinak po zapnutí pc, se mi aktualizuje antivir, pohoda.... ale když zkusím najet na nějaký webovky tak to nejede, až jedině, že tu službu restartuju...

    no zkoušel jsem napsat ten příkaz:
    net stop "DNS client"
    a napsalo mi to:
    Došlo k systémové chybě 1060. Žádná služba není nainstalovaná služba.

    No v těch službách jsem ji neměl ani pojmenovanou - prostě jsem tam měl jen prázdný místo,byl u toho jen ten popis, že to překládá názvy DNS a spravuje mezipamět. když jsem dal, jestli je to na něčem závislý, tak prý na ničem a když jsem se koukl do windows xp na druhým pc, tak mi to vyhodilo že na tcp/ip. bude v tom asi nějakej bordýlek..... ale reinstalovat se mi to nechce, protože to je pomalej notebook a nahrát to tam bude zas na hodiny práce a sedění.....
    Naposledy upravil ukr; 04.10.2007 v 20:54.
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

  5. #5

    Standardní Re: Nespouští se mi DNS služba po zapnutí pc

    no a ty příkazy fungují až když tu službu restartuju......
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problem s DNS
    Založil MEluZíNa v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 13.06.2006, 10:08
  2. Problem prideleni DNS z DHCP routeru
    Založil Mymak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 20.03.2006, 21:42
  3. Prave uzivajici DNS - primary or secondary? (WinXP)
    Založil Skodik v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 25.01.2006, 09:11
  4. Spatne DNS, v resolv.conf ale dobre
    Založil dekon v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 13.04.2004, 17:53
  5. NF7-S ... alarm po zapnuti (vbat=3,60V...?) - poradte
    Založil R.o.m.a.n v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 14.03.2003, 13:12

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •