Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: problém s instalaci vist

  1. #1

    Standardní problém s instalaci vist

    Dobrý den,

    mám problém asi obligátni věta na tomto foru, jde o instalaci nového systému, projde skoro celý proces a vždy při dokončování instalace se to zasekne a konec. Popíši celý problém od začátku. Složil jsem si HTPC, prvně jsem si koupil MB Gigabyte GA-M78SM-S2H, Procesor AMD Athlon 64 X2 4850e EE BOX, paměti Kingston 4GB (kit 2x 2GB) 800MHz, zdoj Seasonic SS-350ET-F3 350W OEM, protože jsem disk sata 320 gb Western digital dal do reklamace jsem prozatim použil jen 40 GB IDE. Vzhledem k tomu že nebyl case skladem tak jsem si to doma složil do svého starého case. Nainstaloval system vse slapalo jako hodinky,po týdnu se mi ozvali z prodejny že můj case nemají ale mají stejny model v jiné barvě a se zdrojem přímo uvnitř Antec Fusion V2 430W černá , dokoupil jsem AVerTV Hybrid+FM PCI (A16D), televizi již nějakou dobu mám LCD SAMSUNG LE40N87BD. Zkompletoval celou sestavu a ladil programy. Minulý týden se mi ozvali z reklamace že mi vracejí disk tak jsem si ho vyzvedl a snažil nainstalovat komplet celý systém znova na sata disk, ale ejhle prostě mi to vždy u dokončování instalace sekne tak jsem zkusmo vzal a pokusil se přeinstaloval ide diska ale to same. Odebral jsem hardware TV kartu vypojil konektory case ale pořád to same vždy v tom samém místě se to sekne sehnal jsem si 64 bitove visty, ale ten samý problém už si nevím rady. Děkuji za jakoukoliv radu jěště dodatek ten původní zdroj jsem vrátil a používím ten z case zkoušel jsem vyměnit kompletni kabelaž ide i sata

  2. #2

    Standardní Re: problém s instalaci vist

    jeslti mas tu moznost zkus jine ramky nebo popr. jen jeden modul. tohle byl muj problem pri instalaci.mel sem 4x1gb kingmax a neslo to. po vyndani dtri vse slapalo. nechapal sem.
    MB: ASUS p5Q pro, CPU: Core2 Duo E7200-taktuji(prozatím 410*9,5-3895MHz@1, RAM:2x2 Gb OCZ cl4 800mhz , ZDROJ: enermax liberty 525w, DISKY: 1*250gb+1*750gb samsung (SATA),CHLADIČ: Noctua NF-P12, Case: Thermaltake VI1000BNS M9+3x noctua nf-p12, win. Vista ultimate 64bit sp 1, monitor HP 22'' w2207h + asus 22'',myš: razer deathadder, kláva: Logitech ultra x premium, tv tuner analog+digital, repro Logitech 5.1/// SE P1i+4gbM2+GPS nokia /// nokia 6230i+512mb///NOKIA 6280///canon powershot SX100IS+4gb /// VW POLO 6N2 1,9SDi :)/// iPhone 16gb-2.2JB

  3. #3

    Standardní Re: problém s instalaci vist

    tak jsem nastavil HDD na IDE a slo to bohuzel ahci ani raid mi nečte z disku. Nevim jestli je to chyba?

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: problém s instalaci vist

    Mel jsem totozny problem, po prvnim restartu to zustavalo viset. Instalace samo z orig media. Nakonec se to "vyresilo" pouzitim .... osefovaneho (jak to rict jinak, ze) image vcetne integrovaneho sp1.

    IMO je to problem s chipsetem a ovladaci sata radice (nikdo me nepresvedci o tom, ze win poporuji HW lip nez tux, mam naprosto opacne zkusenosti).

    XPcka lze v mem pripade samozrejme na totoznem HW instalovat naprosto vpohode.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5

    Standardní Re: problém s instalaci vist

    no u XP instalačka nepodporovala SATU až do SP2, tam taky to padlo při instalaci, pokud jste měli SATU + SP1 či bez SP, pokud se nepletu, není podobný "problém" i u Visty
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: problém s instalaci vist

    Jako že Visty nepodporují SATA disky při instalaci? Tedy chovají se stejně jako pre-SP2 verze XPček? Tak to tedy myslím doopravdy ne
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  7. #7

    Standardní Re: problém s instalaci vist

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Jako že Visty nepodporují SATA disky při instalaci? Tedy chovají se stejně jako pre-SP2 verze XPček? Tak to tedy myslím doopravdy ne
    No nastavil hdd na IDE a šlo mu to...byla to jen úvaha, taky mi to přišlo divný...
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  8. #8

    Standardní Re: problém s instalaci vist

    A i kdyby ne, porad je moznost pridat ovladace dodatecne (tentokrat uz i z neceho jineho nez floppy).

    Anywho, k tematu - pripojuji se k podezreni na RAM (idealne zkontrolovat pomoci memtestu). Omrkl bych taky nastaveni PATA/SATA radice (poprepinat rezimy, jak se pak bude Vista tvarit).
    War. War never changes.

  9. #9

    Standardní Re: problém s instalaci vist

    jj tohle znam taky, jak mam v biosu AHCI nejni sance visty naistalovat, jakmile tam hodim IDE tak to jede v poho , nechapu to

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problém s VIA K8T890 při instalaci WIN XP
    Založil johnier v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 35
    Poslední příspěvek: 14.07.2005, 21:01
  2. problem s instalaci tiskárny -> USB
    Založil dmx1 v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 16.05.2005, 22:56
  3. problém při instalaci win XP
    Založil seuss v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 20.03.2005, 14:02
  4. problem s instalaci dalsi zvukovky ve winech
    Založil FuNGeS v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 24.12.2003, 00:35
  5. Problém při instalaci XP
    Založil ataman v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 30.04.2003, 08:47

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •