Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Tuhnutí compu uplně při všem i v BIOSU

  1. #1

    Standardní Tuhnutí compu uplně při všem i v BIOSU

    Ahoj,
    nevím kam jinam tohle zařadit. Potřebuju vážnou pomoc. Comp mi zatuhne uplně při všem. Pracoval jsem uplně normálně a najednou zatuhnu ve woknech při spuštěnem prohlížeči a s puštěnou hudbou. Tak jsem to restartnul a comp se mi pro změnu restartnul při bootovaní Windows. Tak jsem znovu restartnul a comp pro změnu nenaběhnul vůbec tak jsem odpojil a zapojil všechny komponenty a dostal se až do BIOSU, ovšem i tam se mi to sekne a ja na kompu nejsem schopen absolutně nic udělat. Ještě jsem měl světlou vyjímku kdy to vydrželo asi 2 hodiny jet tak jsem spustil prime 95 a ten jel hodinu a třičtvrtě v pohodě pak jsem spustil poštu a prohližeč k tomu hudbu a zase sek a od te doby nejsem shcopen absolutně nic udělat. Byl bych moc vděčný za nějaké rady. Jinak sestava: MB: ASUS Striker II Formula (BIOS 1501), CPU: Intel E8400, GPU: 2x ASUS ENGTX280, Zdroj: Everest Forton 800W, RAM: OCZ Reaper 1066Mhz (2x2GB), HDD: 300GB - Veloci Raptor, 1TB - WD Black Caviar. Je to absolutně bez nějakého taktování.
    Naposledy upravil AjsTi; 29.12.2008 v 23:07.

  2. #2

    Standardní Re: Tuhnutí compu uplně při všem i v BIOSU

    Ahoj!
    Kdyz to tuhne i v biosu tak bych to tipoval na hw chybu.
    Prvne zkus dat v biosu load optimized defaults.

    Pokud to bude tuhnout dale, tak to vypada na reklamaci. ZKus vyndat jednu grafiku.
    Pak bych zkusil jiny-silnejsi zdroj.
    Jinak postupne menit komponenty za tve a hledat kdy to nebude tuhnout.
    Naposledy upravil BRUCEF; 30.12.2008 v 09:41.
    1. Game PC: Gigabyte Z68XP-UD4+ i2600k@4.3GHz, CM Hyper 212+, Asus HD7950 DC II TOP, 2x4GB Kingston HyperX LoVo DDR3 1600, Hitachi 500GB VLA360,Samsung 1TB-F3 atd, Thermaltake Armor Jr.,2x120 Revoltec,Zalman Fanmate2, FSP Aurum 400w GOLD, Logitech G25. 2. Notebook: Alienware M17x R3

  3. #3
    Senior Member mince Avatar uživatele UFo
    Založen
    11.10.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    549
    Vliv
    286

    Standardní Re: Tuhnutí compu uplně při všem i v BIOSU

    Jestli ti to tuhne i v BIOSU tak to opravdu vypadá na HW problém, pokud ti nepomůže LOAD OPTIMIZED DEFAULT ani reset CMOS tak bych začal tím že bych to celé rozebral a pečlivě prohlídnul a očistil (pokud jsi to už neudělal). Pak bych se primárně zaměřil na otestování stability RAM, GoldMemory případně Memtest.
    stáhneš třeba zde:
    http://www.svethardware.cz/forum/dow...p?do=cat&id=11
    Kontakty pamětí bych přegumoval měkkou gumou a pečlivě očistil, jakákoliv oxidace nebo smítka prachu bývají občas zdrojem nechutných problémů. Tohle se stává převážně u staršího HW ale nikde není řečeno že to nemůže být i tvůj případ. Nedávno jsem strávil asi 2h laborováním s RAMkami na své MoBo, přičemž deska byla v provozu ani ne rok.

    Jinak ti nezbývá nic jinýho než postupovat tak jak ti napsal BRUCEF.
    Naposledy upravil UFo; 30.12.2008 v 11:58.
    Durex Applebred 1400 | Asrock K7NF2-RAID | 2x 512MB DDR 400 PQI | Inno3D gf4mx440 | WD 3200YS + 60GB Baracuda V | DVD-RW NEC 3551A | Seasonic S12-430W | M-Audio DX4 + Koss Porta Pro | Hyundai Q790 Silver | Logitech Office Internet Keyboard + MS Wireless Intelli Mouse Explorer 2.0A

  4. #4

    Standardní Re: Tuhnutí compu uplně při všem i v BIOSU

    No, nic ve zlem, ale 800W zdroj se zda Brucovi malo?

  5. #5
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    42
    Příspěvky
    2 416
    Vliv
    307

    Standardní Re: Tuhnutí compu uplně při všem i v BIOSU

    vyndat ze skříně desku, nechat osazené jen CPU a paměti (přičemž obojí osadit znovu), zkontrolovat dolehnutí a funkci chladiče CPU. Potom připojit zdroj a ideálně nějakou obyčejnou PCI grafiku, co to udělá. Pokud tohle přežije nastavení BIOSu, připojit mechaniku, z ní spustit MemTest a nechat nějaký čas běžet.

    V případě úspěchu zkontrolovat správně umístěné sloupky v bedně a vrátit to do ní, upevnit, připojit disk a jednu PCIE grafiku. Nahodit systém, vyzkoušet stabilitu, pak přidat druhou VGA, pak... atd.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Reset (tuhnutí) při kopírování velkých souborů na HDD
    Založil Snah v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 06.11.2006, 13:02
  2. Reklamacia neuspesna! = UZ UKONCENA -ZAZRAK !
    Založil AjsTi v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 65
    Poslední příspěvek: 02.04.2006, 15:20
  3. Při startu nebo v Biosu mi monitor bliká!!
    Založil Bodlina v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 20.06.2004, 20:12
  4. Občasné tuhnutí při bootování na MSI KT6 DELTA LSR
    Založil Josef Žižka v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 10.04.2004, 18:21
  5. ABIT NF7 - pískání při startu compu (asi cívka?)
    Založil BeachKEN v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 17.11.2003, 00:39

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •