Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Mám následující problém

    Mám v Excelu jednu velkou tabulku zaměstnanců a odpracovaných hodin s dalšími doplňujícími údaji. Tabulka je rozdělena různými nadpisy (jde o výkaz práce pracovníků bezp. agentury) jako třeba hlídaný objekt atd., prostě bordel

    Důležité jsou dva sloupce - příjmení a odpracované hodiny. Potřebuju udělat funkci (asi makro), které sečte pro každého pracovníka počet hodin... Jsou psáni "napřeskáčku", takže jednoduchá "SUMA" to nevyřeší...

    V podstatě by měla funkce dělat následující věc - projít všechny řádky sloupce (kupříkladu) A a pokud se tam vyskytuje určitý string (třeba Novák, ale *pouze* jako celý string, nikoliv substring (třeba Nováková) ), tak přihodit hodnotu ze sloupce (třeba) B (tedy odpracované hodnoty) do nějakého součtu... S původní tabulkou nesmím vůbec manipulovat, nic tam přidávat ani ubírat, výsledkem musí být, aby na novém listu vyskočilo něco jako

    Novák 180
    Vomáčka 230
    Kropáček 90

    A to všechno tím, že vložím do políčka vedle jména danou funkci (makro), kterou potřebuju naprogramovat...

    Pokud mě někdo pochopil, tak prosím o pomoc. Jsem co se týče programování v Excelu totální greenhorn... Pro ilustraci připojuju jeden malej soubor, jak by to mohlo vypadat

    Dík za rady!
    Přiložené soubory Přiložené soubory
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 08.08.2006 v 22:21.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  2. #2

    Standardní Re: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Ta ukázka nějak nefachčí. A na to, co potřebuješ udělat je imho 1000x výhodnější hodit ty data do databáze (Access bude bohatě stačil). Stačí když manuálně vyházíš ty nadpisy, pak to naimportuješ do Accesu a potom už je to otázka jednoho dotazu.
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Citace Původně odeslal frelichl
    Ta ukázka nějak nefachčí. A na to, co potřebuješ udělat je imho 1000x výhodnější hodit ty data do databáze (Access bude bohatě stačil). Stačí když manuálně vyházíš ty nadpisy, pak to naimportuješ do Accesu a potom už je to otázka jednoho dotazu.
    Já vím, že je tisíc možností, jak by to mohlo jít udělat jinak, ale já potřebuju, aby ten *PITOMEC* co je na tu tabulku zvyklej a odmítá používat COKOLI jinýho musel pokud možno jen párkrát klepnout na políčka na dalším listu a ty pracovníky mu to vyházelo...

    Ukázka nemá fungovat, je to tam dopsaný normálně ručně...


    Kdybych věděl ten princip a zprovoznil ukázku, tak už asi nebudu otravovat zdejší osazenstvo dotazem, JAK se to makro dělá, ne?
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  4. #4

    Standardní Re: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Rád bych pomohl , ale ten archiv je poškozený...
    -- under construction --

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Aha, tak to je jiná, napravíme

    EDIT: Tak původní ZIP soubor u mě na disku rozbalit šel, takže jsem to zkusil znovu nahrát (myšleno přílohu), snad to pojede...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    263

    Standardní Re: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
    Aha, tak to je jiná, napravíme

    EDIT: Tak původní ZIP soubor u mě na disku rozbalit šel, takže jsem to zkusil znovu nahrát (myšleno přílohu), snad to pojede...
    ! C:\Documents and Settings\Ja\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\M1KVCFGZ\Ukazka[1].zip: Archiv má buďto neznámý formát nebo je poškozen

    Nevím jak to je členěno v tabulce - zkus použít: Sumif, Svyhledat,...
    Naposledy upravil Kon; 08.08.2006 v 22:42.
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Do prdky , dyť jsem to normálně v Total commanderu zipnul , na PC to normálně rozbalím?

    EDIT: Takhle to asi bude jednodušší :
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 08.08.2006 v 22:51.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    21.10.2002
    Bydliště
    Liberec
    Příspěvky
    517
    Vliv
    269

    Standardní Re: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    No mohlo by stacit pouzit vzorec:
    Kód:
     
    =SUMIF(Zdrojova_data!A:A;B3;Zdrojova_data!B:B)
    a to dat vedle toho kropacka na ten list s pozadovanym vysledkem a pak to jen rozkopirovat do celeho sloupce nebo tam kam clovek potrebuje. Proste ten vzorec secte vsechna cisla v sloupci B kde na stejnem radku v sloupci A je zadana hodnota. Akorat nevim proc to nefunguje na toho Vomacku v prilozenem ukazkovem souboru. Secte to jen ty spodni 3 Vomacky (31 hodin) a ty horni 2 ne, ale kdyz ten text Vomacka ze spodu nakopiruju do tech hornich 2 tak uz je to secte taky. Nejakej problem s typem bunky? Netusim...

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: [EXCEL] Pomoc s programováním (?) makra

    Je to možný, ta ukázka je dělaná dost narychlo a prasácky. Teď nemám jak to zkusit, ale jestli to bude opravdu fungovat jak potřebuju, tak u mě máš minimálně K+ a pokud se zastavíš někdy v Pze, tak i pozvání na pivko!
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Hledám pomoc na programko Makra v Excelu
    Založil andre.s v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 18.05.2004, 13:20
  2. EXCEL - jak odstranit makra
    Založil Alf v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 15.10.2003, 11:05

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •