Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 63

Téma: Problem s Gigabyte GA7-VA s KT 400

  1. #1

    Standardní Problem s Gigabyte GA7-VA s KT 400

    Zdravim neviete niekto ci sa na Gigabajtke VA-ckovej neda menit nasobitel alebo ci neexistuje daky Bios kde by som mohol menit nasobitel na procaku.

    VOLBA ZMENY NASOBITELA V BIOSE VOBEC NENI AJ KED MAM PROCAK ODOMKNUTY

    Sory za nadavky ale dorf sa robil mudrym aj ked nevedel na sto perc.ze tato doska nepodporuje nasobitel inak tie prepinace su na doske iba na zmenu FSB a na zmenu nasobitela tam niesu vobec ani pri procaku ziadne prepinace aj ked na doske mam Athlona 1Ghz Hodeneho na 1,4ghz pri dvoch voltoch ide stabilne frekvencia cez 185 FSB zmena AGP voltaze a voltaze na RAM sa v biose v pohode da nastavit ale stve ma ten multiplikator lebo potom mi to uz ramky nestihaju mam Twinmos s cipmi M-Tec PC 2700 takze ziadna slava no dik za odpovede.

  2. #2

    Standardní

    Nerikej, ze Gigabyte neumi menit multiplikator - to se mi nechce verit!
    (samozrejme musis mit odemknuty procesor)

  3. #3

    Standardní

    Ty si poriadny BLB vsak sa opytaj koho ces a zistis ze tu nemas co hladat BLBECKU
    Citace Původně odeslal dorf
    Nerikej, ze Gigabyte neumi menit multiplikator - to se mi nechce verit!
    (samozrejme musis mit odemknuty procesor)

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Radox
    Ty si poriadny BLB vsak sa opytaj koho ces a zistis ze tu nemas co hladat BLBECKU
    Citace Původně odeslal dorf
    Nerikej, ze Gigabyte neumi menit multiplikator - to se mi nechce verit!
    (samozrejme musis mit odemknuty procesor)
    Dost dobre nechapu, proc mi nadavas - nechtelo se mi zkratka verit, ze Gigabyte neumi menit multiplikator - to te neopravnuje k tomu, aby ses choval jako cune!
    Navic jsi to, ze mas CPU odemknuty, dopsal az dodatecne!

  5. #5
    Senior Member mince
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Prievidza / Slovakia
    Věk
    39
    Příspěvky
    1 055
    Vliv
    0

    Standardní

    Citace Původně odeslal dorf
    Citace Původně odeslal Radox
    Ty si poriadny BLB vsak sa opytaj koho ces a zistis ze tu nemas co hladat BLBECKU
    Citace Původně odeslal dorf
    Nerikej, ze Gigabyte neumi menit multiplikator - to se mi nechce verit!
    (samozrejme musis mit odemknuty procesor)
    Dost dobre nechapu, proc mi nadavas - nechtelo se mi zkratka verit, ze Gigabyte neumi menit multiplikator - to te neopravnuje k tomu, aby ses choval jako cune!
    Navic jsi to, ze mas CPU odemknuty, dopsal az dodatecne!
    Na čo su DIP switche ? Na to aby si prehodil multiplikator !!!

    Malo by to byť na doske !!!

  6. #6
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    269

    Standardní

    Tuhle desku mam par tydnu a samosebou jedna z jejich mensich nevyhod je meneni multiplikatoru pomoci modreho 5ti polohoveho switche tesne u procesoru.Mam potize s odemcenim (dostkrat jsem to zkuil a porad to neni ono)a zajimalo by me jestli pokud mas na ni AMD XPecko Ti tam jde korektne reset z Win XP ci Win98(me to prave na odemcenem CPU nejde).Projde jen prvni a pak uz mu musim pomoci tvrdym resetem.Jinak mam plnou verzi desky s Firewire a na neunlocklem CPU to nedela.
    E2160@3420MHz BOX, 4GB RAM 800MHz bez chladiče,256MB Asus 7600GS bez chladiče , Gigabyte DS3L MB , zdroj KME 500W 15cm fan , case Asus Vento A9 , 320GB Barracuda NCQ či co. Vista 32bit a spokojenost za par penez.

  7. #7

    Standardní

    Aha - takze DIP prepinace pro zmenu multiplikatoru na desce jsou. Vypada to tedy tak, ze nakonec ja nebudu tim blbeckem...

  8. #8
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele GABO
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    Košice / Slovensko
    Věk
    45
    Příspěvky
    5 188
    Vliv
    320

    Standardní

    2Radox: ukludni si hormony...nestrpim nadavanie...hlavne neopodstanene ako tvoje. Od Dorfa to bola normalna reakcia..na ktoru by sa patrilo (BY SA PATRILO) normalne odpovedat...

    Potom z toho zbytocne vznika HADKA...a nasledne odo mna ZAMKNUTIE threadu...co je napokon skoda...pretoze problem ktory trebalo riesit sa nevyriesi.

    Takze klud

    PS: K tomu nasobitelu...mozes ho menit bud na doske cez DIP prepianace, alebo cez BIOS (v nom) alebo sa mi zda ze boli aj dosky ktore mali zmenu nasobica aj cez DIP aj cez BIOS (zda sa mi ze nejaky ASUS).
    Blue Alien II. Intel E5200 . NOCTUA NH-U12 . GAP35-DS3 . 2x2GB Mushkin 1066 . Galaxy 6800GT/256 . Seagate ES2 250GB x 2 . Seasonic S12-380 . Chieftec Dragon modrý . HP LP2475W
    Domáce na vode Intel E8400 @ 4.65 GHz . D-tek V2 . GAX38-DS4 . EK EK-NB/SB5 + Mosfet GA X38 . 2x2GB Mushkin 1066 . Gigabyte 8800GTS/512 . EK 8800GTS . 500GB . Seasonic S12-500W . Lian Li PC-V1010A - Silver . SONY SDM-HS75P . Black Ice GT 360 + Laing Ultra + Swiftech Mcres
    HTPC Xtreamer s chladením od Michala

  9. #9
    Junior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Zemplínska Teplica
    Příspěvky
    21
    Vliv
    0

    Standardní

    Pozor! Nieje VA ako VA. GA-7VA je na pretaktovanie najmenej vhodna - nema moznost zmeny napetia AGP, pameti a zmenu nasobica. GA-7VAX, VAXP uz tieto moznosti ma, ale zmena je mozna len v dvoch skokoch. Nastavenie nasobica CPU a frekvencie zbernice (100,133,166) je mozne cez dip prepinace na doske. Frekvenciu je mozne este doladit cez program TUNE v OS po 1MHz. Z mojej skusenosti je tato doska na pretaktovanie nevhodna. Lepsie vysledky som dosiahol na ECS K7S6a!!!

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele Aliencz
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    BRNO
    Věk
    57
    Příspěvky
    1 229
    Vliv
    278

    Standardní

    GA-7VAXP
    CPU SETTING
    CPU FSB adjustable via BIOS (1MHz-linear)
    CPU multiplier by DIP Switch
    CPU Vcore Voltage adjustable via BIOS
    AGP Voltage adjustable via BIOS
    Memory Voltage adjustable via BIOS

    http://www.giga-byte.com/products/7vaxp.htm

    Jakékoliv zkušenosti s touto deskou mě velmi zajímají, včetně toho, kde se dá sehnat za slušný peníze ......
    PC: HD3870 SCS3 pasiv, AMD X2 5000@6400 BlackEd MA790X-DS4 UD2, 4GB/1066, Win7 64bit, WD Raptor 74GB+WD 250GB, Samsung 206BW 16:10, Maya 44 MKII


  11. #11
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    269

    Standardní

    tO Aliencz
    Mam ji a mohla byt lepsi,koupil jsem ji v Brne na zivnostnak www.elap.cz pred cca 50ti dny 4150 s DPH.Napis co Te zajima.
    E2160@3420MHz BOX, 4GB RAM 800MHz bez chladiče,256MB Asus 7600GS bez chladiče , Gigabyte DS3L MB , zdroj KME 500W 15cm fan , case Asus Vento A9 , 320GB Barracuda NCQ či co. Vista 32bit a spokojenost za par penez.

  12. #12
    Senior Member mince Avatar uživatele Aliencz
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    BRNO
    Věk
    57
    Příspěvky
    1 229
    Vliv
    278

    Standardní

    Citace Původně odeslal Aldapo
    tO Aliencz
    Mam ji a mohla byt lepsi,koupil jsem ji v Brne na zivnostnak www.elap.cz pred cca 50ti dny 4150 s DPH.Napis co Te zajima.
    Ahoj, no hlavně jestli jsou přístupné ty volby druhů napětí CPU,AGP,RAM a změna frekvence FSB ..... její strop a strop multiplikátoru. Pak jak je to se stabilitou při oc, kdy to už zlobí a podobně. Jestli se dá v pohodě dostat na FSB 166 a výš .... koukám že asi jo, když ti to smaží na 170ce .... co stabilita ....?? Ta roura byla nutná ...?? Citlivost AMD na chlazení, nebo ten Titan je na default tak slabej ....??

    Chápej, Gigabyte mi učaroval vynikající kartou, tak se poohlížím po dalších komponentách.

    Nákup na živnosťák, to ti dali slevu, nebo ta deska byla v létě tak levná ...?? Vždyť je to novinka, USB2, IEEE, AGP8x, KT400 .... což ...??

    Teď ji mají v ELAPU za 3950.- bez DPH
    PC: HD3870 SCS3 pasiv, AMD X2 5000@6400 BlackEd MA790X-DS4 UD2, 4GB/1066, Win7 64bit, WD Raptor 74GB+WD 250GB, Samsung 206BW 16:10, Maya 44 MKII


  13. #13
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    269

    Standardní

    Citace Původně odeslal Aliencz
    Citace Původně odeslal Aldapo
    tO Aliencz
    Mam ji a mohla byt lepsi,koupil jsem ji v Brne na zivnostnak www.elap.cz pred cca 50ti dny 4150 s DPH.Napis co Te zajima.
    Ahoj, no hlavně jestli jsou přístupné ty volby druhů napětí CPU,AGP,RAM a změna frekvence FSB ..... její strop a strop multiplikátoru. Pak jak je to se stabilitou při oc, kdy to už zlobí a podobně. Jestli se dá v pohodě dostat na FSB 166 a výš .... koukám že asi jo, když ti to smaží na 170ce .... co stabilita ....?? Ta roura byla nutná ...?? Citlivost AMD na chlazení, nebo ten Titan je na default tak slabej ....??

    Chápej, Gigabyte mi učaroval vynikající kartou, tak se poohlížím po dalších komponentách.

    Nákup na živnosťák, to ti dali slevu, nebo ta deska byla v létě tak levná ...?? Vždyť je to novinka, USB2, IEEE, AGP8x, KT400 .... což ...??

    Teď ji mají v ELAPU za 3950.- bez DPH
    No na zivnostnak mas asi 500Kc z te ceny dolu,ale tedka stoji stejne jako predtim ci o nejakou 10kacku vic .Desku jsem prvne reklamoval-vubec nenabehla,pak druhy kousek jel korektne,ale nenastavim vic jak 34MHz Bus,tak na hard OC to asi nebude.Jinak 166 vali v pohode,ale musel jsem umlocknout a nejak jsem se do toho zasolichal a sestava mi hapruje,musim mit vic casu to vyresit.Titus Brutus je lepsi a min hluci,tak proto.
    Ty volby napajeni ma pro CPU,GPU i RAM,ale prinosne je snad jen na CPU.Me tedka zajima proc mi na odemcenem XPcku neslo korektne restartovat a tak jestli se to nekomu na te desce povedlo,necht da info... .
    E2160@3420MHz BOX, 4GB RAM 800MHz bez chladiče,256MB Asus 7600GS bez chladiče , Gigabyte DS3L MB , zdroj KME 500W 15cm fan , case Asus Vento A9 , 320GB Barracuda NCQ či co. Vista 32bit a spokojenost za par penez.

  14. #14
    Senior Member mince Avatar uživatele Aliencz
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    BRNO
    Věk
    57
    Příspěvky
    1 229
    Vliv
    278

    Standardní

    Kua Kua, to nejsou dobré zprávy ...... to jsem na tom obdobně s tou svojí SIS745 .... i když ta mi při 166 ani nenajede. Odemčeno mám, faká to v pohodě. Jen jestli jsem si nevisnil tuhle značku moc do růžova ..... co bys řekl ty ... Bral bys jinou desku? Jakou?
    PC: HD3870 SCS3 pasiv, AMD X2 5000@6400 BlackEd MA790X-DS4 UD2, 4GB/1066, Win7 64bit, WD Raptor 74GB+WD 250GB, Samsung 206BW 16:10, Maya 44 MKII


  15. #15
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    269

    Standardní

    Je to sazka do loterie co dostanes to mas...ja bral tuhle desku spis diky cene a KT400 a hlavne te spouste portu v plne verzi.Nejakz Abit nebo ASUS jsou jiste lepsi ,ale davat za desku 6-7tisic jsem nechtel,navic v te dobe ani nebzli k sehnani...a s MSI jsem mel predtim pech tak jsem nechtel ani tu.... .
    Klidne Ti tu desku doporucim,aspon nebudu tady na foru s problemy sam)).
    Jinak pokud mas odemceno kvalitne tak by to melo jet na max 173MHz bus,pokud ti to snesou pameti.Je to na Tobe.Po recenzich ostatnich KT400 jsem se moc nepidil tak nevim,jiste jsi si prosel i jina fora tam Ti treba poradi vic.
    E2160@3420MHz BOX, 4GB RAM 800MHz bez chladiče,256MB Asus 7600GS bez chladiče , Gigabyte DS3L MB , zdroj KME 500W 15cm fan , case Asus Vento A9 , 320GB Barracuda NCQ či co. Vista 32bit a spokojenost za par penez.

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal nessy
    Pozor! Nieje VA ako VA. GA-7VA je na pretaktovanie najmenej vhodna - nema moznost zmeny napetia AGP, pameti a zmenu nasobica. GA-7VAX, VAXP uz tieto moznosti ma, ale zmena je mozna len v dvoch skokoch. Nastavenie nasobica CPU a frekvencie zbernice (100,133,166) je mozne cez dip prepinace na doske. Frekvenciu je mozne este doladit cez program TUNE v OS po 1MHz. Z mojej skusenosti je tato doska na pretaktovanie nevhodna. Lepsie vysledky som dosiahol na ECS K7S6a!!!
    Podla mna aj GA-7VA ma zmenu napetia AGP preto ze na nej mam o 0,1V zvysene napetie na AGP takze mas asi zle informacie ze nema

  17. #17
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Praha 3/UT Chello Server InstaGib CTF
    Příspěvky
    524
    Vliv
    270

    Standardní

    Mrkni na Computershop.cz. Maj pobocku i v Brne a tu desku tam maj za 3579,-

  18. #18
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    269

    Standardní

    Citace Původně odeslal BDs
    Mrkni na Computershop.cz. Maj pobocku i v Brne a tu desku tam maj za 3579,-
    Ano,sice Elap ji mel na zivnostnak o cca 200 levneji,ale na maloobchod se to da .
    E2160@3420MHz BOX, 4GB RAM 800MHz bez chladiče,256MB Asus 7600GS bez chladiče , Gigabyte DS3L MB , zdroj KME 500W 15cm fan , case Asus Vento A9 , 320GB Barracuda NCQ či co. Vista 32bit a spokojenost za par penez.

  19. #19
    Junior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Zemplínska Teplica
    Příspěvky
    21
    Vliv
    0

    Standardní

    Podla mna aj GA-7VA ma zmenu napetia AGP preto ze na nej mam o 0,1V zvysene napetie na AGP takze mas asi zle informacie ze nema
    Vychadzal som z udajov na stranke gigabyte, ja mam VAX. Dolezite je ci sa da napetie AGP menit v biose. Celkovo je to s udajmi o napeti na doske zvlastne. Pri default nastaveni mam napetie na durone namiesto 1,75V viac ako 1,8V.[/url]

  20. #20

    Standardní

    Já nemám KT400 a VAXP, ale KT333 a VRXP rev.2 a musim říct, že je to bombová deska. A jelikož je VAXP její nástupce, měl by bejt alespoň stejně tak dobrej. Měl jsem SOLTEK i ABIT a GIGABYTE je prostě nejlepší. Bohužel neni moc na o/c, ale je mnohem stabilnější mírně přetaktovanej než nepřetaktovanej ABIT nebo ASUS. Prostě už nevim, co to znamená slovo zatuhnout nebo bluescreen.

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal kooler
    mnohem stabilnější mírně přetaktovanej než nepřetaktovanej ABIT nebo ASUS
    Zkus taky radeji priste premyslet, nez vyblijes takovou zhovadilost...

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal dorf
    Citace Původně odeslal kooler
    mnohem stabilnější mírně přetaktovanej než nepřetaktovanej ABIT nebo ASUS
    Zkus taky radeji priste premyslet, nez vyblijes takovou zhovadilost...
    Kamos mi robi v Libra Elektonics v KOSICIACH a vravel mi ze najkazlivejsie dosky teraz v tomto obdobi su prave abity a asusy podla mna je doska gigabyt velmi dobra a hlavne stabilna doska za DOBRU CENU. Porovnaj si cenu Gigabajtky a takeho Abitu a vidis ze za tu cenu je to super doska na rozdiel od Abitu za ktoreho vysolis 7litrov a do mesiaca sa z nim rozlucis lebo ma shitne kondiky.

  23. #23

    Standardní

    Citace Původně odeslal Radox
    Citace Původně odeslal dorf
    Citace Původně odeslal kooler
    mnohem stabilnější mírně přetaktovanej než nepřetaktovanej ABIT nebo ASUS
    Zkus taky radeji priste premyslet, nez vyblijes takovou zhovadilost...
    Kamos mi robi v Libra Elektonics v KOSICIACH a vravel mi ze najkazlivejsie dosky teraz v tomto obdobi su prave abity a asusy podla mna je doska gigabyt velmi dobra a hlavne stabilna doska za DOBRU CENU. Porovnaj si cenu Gigabajtky a takeho Abitu a vidis ze za tu cenu je to super doska na rozdiel od Abitu za ktoreho vysolis 7litrov a do mesiaca sa z nim rozlucis lebo ma *** kondiky.
    Pojem vice ci mene stabilni neznam - znam jen stabilni ci nestabilni.

  24. #24
    Senior Member mince Avatar uživatele Aliencz
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    BRNO
    Věk
    57
    Příspěvky
    1 229
    Vliv
    278

    Standardní

    Citace Původně odeslal Aliencz
    GA-7VAXP
    CPU SETTING
    CPU FSB adjustable via BIOS (1MHz-linear)
    CPU multiplier by DIP Switch
    CPU Vcore Voltage adjustable via BIOS
    AGP Voltage adjustable via BIOS
    Memory Voltage adjustable via BIOS

    http://www.giga-byte.com/products/7vaxp.htm

    Jakékoliv zkušenosti s touto deskou mě velmi zajímají, včetně toho, kde se dá sehnat za slušný peníze ......
    Trvá moje prosba o informace, zejména detaily o nastavení Vcore v BIOSU a hodnocení vhodnosti na oc ....
    CENA 4366Kč s DPH ..... kde je levnější ...??
    PC: HD3870 SCS3 pasiv, AMD X2 5000@6400 BlackEd MA790X-DS4 UD2, 4GB/1066, Win7 64bit, WD Raptor 74GB+WD 250GB, Samsung 206BW 16:10, Maya 44 MKII


  25. #25

    Standardní

    Citace Původně odeslal Aliencz
    Citace Původně odeslal Aliencz
    GA-7VAXP
    CPU SETTING
    CPU FSB adjustable via BIOS (1MHz-linear)
    CPU multiplier by DIP Switch
    CPU Vcore Voltage adjustable via BIOS
    AGP Voltage adjustable via BIOS
    Memory Voltage adjustable via BIOS

    http://www.giga-byte.com/products/7vaxp.htm

    Jakékoliv zkušenosti s touto deskou mě velmi zajímají, včetně toho, kde se dá sehnat za slušný peníze ......
    Trvá moje prosba o informace, zejména detaily o nastavení Vcore v BIOSU a hodnocení vhodnosti na oc ....
    CENA 4366Kč s DPH ..... kde je levnější ...??
    To uz bych radeji koupil O/C friendly Epox EP-8K9AI, LAN,USB2 za nejakych 3900 s dani...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Soltek Xabre 400 (SL X400 D6DT) - multimonitor problem
    Založil dobsa v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 27.05.2003, 16:45
  2. Gigabyte GA-7VA a problém s myší
    Založil Katoo v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 06.04.2003, 16:34
  3. Problem s fosnou gigabyte - nejde BIOS(ostatni vpoho)
    Založil George v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 15.02.2003, 14:26
  4. problem s Gigabyte 7VRX
    Založil vyhul v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 11.01.2003, 13:43
  5. Problém s GeForce 2 Mx 400 "podruhé"
    Založil sorcer v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 27.11.2002, 00:18

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •