Nenašel jsem tu nic podobného, tak zakládám -

- Máte nějakou sestavu s Atomem? K čemu ji používáte?
- Jak jste spokojeni? Co jste případně ladili?


Začnu - pořídil jsem si nejdřív Intel Little Falls s Atomem 330 (INTEL D945GCLF2D) a po rychlém otestování ji poslal zpátky s následnou výměnou za Mount Olive s Atomem D510 (INTEL D510MO).
Původní využití bylo nejasné, ale nakonec je z toho NAS. Mám v tom 1.5TB Samsunga F2 a 750GB Samsunga F1 a chystám se na to postavit nějaký mini kejsík.

Co je fajné tak je pasivní chlazení, sice procesor peče na nějakých 60-70 stupňů, ale snad mu to nijak neškodí - ve specifikaci má 100 st.
A co je druhé fajné je výkon... Fakt mě to potěšilo hlavně na to moje použití. Ve srovnání s předchozím strojem (D-LINK DNS-313) je brutální nejen procesorový výkon, ale taky síťový výkon. Na (logicky) gigabitovým switchi mi to dává nějakých 40MB/s, co jsem zatím testoval. (což je cca. desetkrát tolik, co ten D-LINK)

Takže já jsem zatím spokojen, poprat se budu muset jen s tím, jak hřejí ty dva disky a vhodně to poladit. Zatím to mám v takovém bastlo-vrabčím hnízdě, case na to vyrobím snad během měsíce. V nejhorším to počká do jara.