Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Vadný pixel na Canon A520

  1. #1
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    233

    Standardní Vadný pixel na Canon A520

    Tak mi dorazil... problém je že má pravděpodobně vadnej bod
    http://www.crashpc.wz.cz/209.jpg
    severo západně situovaný jeden bíle svítící pixel....
    při 50% fotek není ani zpozorovatelný tak že ho prostě nenajdu, občas se vyvrbí docela dost. to budu as muset nechat přemapovat že? nevíte někdo o nějakém rychlém (1týden) řešení?

  2. #2
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    Severo-zapadne wtf? Takmer presne v strede ho mas...

    Inak neostava nic ine, ako to, co som poradil bushovi... Autorizovane servisne stredisko Canon a porozpravat sa s nimi, ci to ide premapovat, kolko to bude trvat a kolko to bude stat... ... ... alebo to neriesit a tam, kde to bude vadit, to mazat v nejakom grafickom editore.
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  3. #3
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    233

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    no newim ale při zoomu ve foťáku to bylo u středu ale mírně severo... mam to nový takže by to nemělo stát nic. spíš doba opravy mi vadí...

  4. #4

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    taky jsem mel jeden pixlik vadnej premapovano behem jednoho dne... servis jsem resil u:
    AWH SERVIS
    Milešovská 1
    Praha 3
    a byla to záruční oprava takže jsem neplatil nic...
    5D;550D; 17-40/4;50/1,8 II;100/2;Tamron 28-75/2,8; Biometar 85/2,8; Flektogon 50/4; Speedligt 430EX; Metz 30BCT4; Olympus OM4T,50/1.4,28/2.8; Minolta Himatic-F; Praktica MTL 5; Smena 8M Lubitel2; Belfoca 6x9 :) (to v avataru je bajkovej poezing matrix, jen kdyby nekdo nepoznal;))
    http://vincblack.deviantart.com/

  5. #5
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    233

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    tak to je paráda! až okolo pojedu, na týden jim ho klidně nechám... dík za radu.

  6. #6

    Talking Re: Vadný pixel na Canon A520

    ty jo. Si delas pr..... ne. Kvuli jednomu bodiku

    Snad kazej fotak co jsem mel kdy v ruce mel nejakej ten spatnej bodik. Ver mi, ze ten tvuj fotak ma uricite mnohem vetsi vady na krase, jako je nedokonale sklo ci alokace. To je rozhodne 1000* dulezitejsi, ale vetsina lidi prvni co udela, hleda spatne bodiky


    Kdyby to byl 2mpxlac, tak by to mozna teoreticky mohlo malinko vadit ale cokoliv nad 4mpx je proste neviditelne a tedy blbost to resit.
    Všeho chuť

  7. #7

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    Citace Původně odeslal Namornik
    Kdyby to byl 2mpxlac, tak by to mozna teoreticky mohlo malinko vadit ale cokoliv nad 4mpx je proste neviditelne a tedy blbost to resit.
    Zato ty musíš vytahovat dva týdny starej theard, abys nám podal informaci extrémní důležitosti .
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

  8. #8
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    233

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    jj. mno víš, já vůbec nehledal vadný body!!!! já sem fotil portrét a všim sem si že focenej člověk má na xichtě nějakej flek. tak sem řek ať si utře xicht. flek tam byl znova. tak sem si já utřel (né xicht ) sklo a pořád to tam měl. tak sem to "zazůmil" a viděl sem že je to pravidelnej oběkt v jednom bodě nejbělejší. tak sem to vyfotil s rychlejší závěrkou, max kvalitou (tehdá sem ještě neměl místo pro velký fotky) a ve tmě. mno a výsledek byl vydnej pixel. to mě naštvalo. ne že bych hledal co je na tom foťáku špatně!
    A proč to dělá?

  9. #9

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    Namornik: Ostatne deadpixel se neukazejue pouze jako jedinej bod. Prostuduj napriklad: http://www.digineff.cz/art/costim/050727pixelmap.html a pochopis.

    Jinak souhlasim frelichl-em vytahovat starej dred kvuli nulovy informacin hodnote...

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele tominek
    Založen
    13.10.2003
    Bydliště
    Brno
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 869
    Vliv
    280

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    tak ja treba mrtve pixely nikdy nezkoumal. ale jeden se me po roce apul objevil na Ixus 500 a bylo to videt vcelku dost. je t takovej hnusnej fialovej flek. pokud je to v zaruce me,li by to opravit. kdys jsem volal kouzelnikum z AWH rekli me ze to premapuji a kdyz by to neslo vymeni CCD!!!
    Jak rika no-x: "Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)"
    DELL Optiplex 980 | 8GB RAM | i7 860 | GeForce GT330 | 2x 128GB SSD RAID0 | 30" LCD
    Canon EOS 5D + BG-E4 | EF 24-105 mm f/4L IS USM | EF 28 mm f/1.8 USM | EF 50 mm f/1.4 USM | Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM || Velbon Ultra LUXi-F + Benro KS-1
    Canon EOS 7D + BG-E7 | EF 70-200 mm f/4L IS USM | EF-S 18- 200 mm f/3.5-5.6 IS || Velbon Ultra MAXi-L
    Speedlite 580EX || DOMKE F-2 | DOMKE F-1X | Lowepro Toploader 70AW | Další čačky kolem

  11. #11

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    Citace Původně odeslal Namornik
    ty jo. Si delas pr..... ne. Kvuli jednomu bodiku

    Snad kazej fotak co jsem mel kdy v ruce mel nejakej ten spatnej bodik. Ver mi, ze ten tvuj fotak ma uricite mnohem vetsi vady na krase, jako je nedokonale sklo ci alokace. To je rozhodne 1000* dulezitejsi, ale vetsina lidi prvni co udela, hleda spatne bodiky


    Kdyby to byl 2mpxlac, tak by to mozna teoreticky mohlo malinko vadit ale cokoliv nad 4mpx je proste neviditelne a tedy blbost to resit.

    no nevim, kdyz se mam rozhodnout jestli mit nebo nemit vadnej pixel tak jsem vzdycinky pro to ho nemit navic pokud natacis video tak ten pixel pri 640x480 uz je znat docela dost...
    5D;550D; 17-40/4;50/1,8 II;100/2;Tamron 28-75/2,8; Biometar 85/2,8; Flektogon 50/4; Speedligt 430EX; Metz 30BCT4; Olympus OM4T,50/1.4,28/2.8; Minolta Himatic-F; Praktica MTL 5; Smena 8M Lubitel2; Belfoca 6x9 :) (to v avataru je bajkovej poezing matrix, jen kdyby nekdo nepoznal;))
    http://vincblack.deviantart.com/

  12. #12
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    233

    Standardní Re: Vadný pixel na Canon A520

    taknějak... já sem si koupil foťák s určitejma "vadama na kráse" ale rozhodně ne s vadnym pixelem. nebo respektive koupil sem si ho s vadnym pixelem ale můžu ho mít bez vadnýho pixelu... až budu mít řekněme 10-15mpx foťák tak to možná nebudu řešit...
    A proč to dělá?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. základní použití filtrů pro DF
    Založil Jakubisko v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 215
    Poslední příspěvek: 28.02.2012, 19:12
  2. FAQ - Ctete prvni [UPDATE 25.11.2004]
    Založil wong v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 08.10.2006, 22:40
  3. Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MSI FX
    Založil Nvidia fanda v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.12.2004, 15:45
  4. Je to dlouhy, ale precteni stoji za to...
    Založil Ogre v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 23.01.2004, 23:52

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •