Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 32

Téma: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

  1. #1

    Talking Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    O co se jedná?

    Tester vytváří pro zdroj umělou zátěž, proto je testování bezpečné.
    Dlouho jsem přemýšlel, jestli to nepatří do vtipárny. Každý dobrý obchodník se snaží najít mezeru v trhu.
    Poslední dobou jsou velmi populární recenze zdrojů. Této velmi složité (ne nepochopitelné) problematice rozumí strašně málo lidí, a proto špatní obchodnící, kteří už roupama neví na čem vydělat vymysleli: "SVÍTÍCÍ LED SUPERMEWOEGAHUSTÝ TESTER ZDROJŮ" s displejema a kdoví čím vším. A jdou si na jejich prodeji pakovat kapsy, dokud to jde. Nejlepší je mít od každého modelu alespoň 3 modifikace, on se vždycky někdo najde, kdo si to koupí.

    DeLOCK
    Power Supply Tester I, Power Supply Tester II, Power Supply Tester III.

    No není nádherný? Je to přece:
    DeLock III je robustní zkoušečka napětí pro napájecí zdroje osobních počítačů.

    Cena: 505Kč


    Thermaltake
    Dr. Power A2358


    Stručně řečeno - jde o vyhozené peníze. Informační hodnata je na úrovni dvojkové logiky - jede/nejede. Žádné hodnoty zvlnění napětí (to ani nelze očekávat). Některé zdroje, mají při velmi nízkých odběrech úplně odlišné hodnoty výstupních napětí. Tím pádem odpadá jakákoliv použitelnost.
    Použití přístroje je jednoduché a nesmí chybět ve výbavě žádného PC technika.
    Pochybuji, že daný tester dokáže zdroj zatížit odpovídajícím odběrem. Je to přece malá plastová krabička, co se při 10W rozpustí.

    Cena: 295Kč

    Antec
    ATX12V Power Supply Tester

    Konečně trochu rozumné řešení - pro správné použití se doporučuje použít při měření voltmetr.
    Kód:
    Usable with a voltmeter for more accurate readings
    Antec jako jediný výrobce připouští, že je tester defakto k ničemu.

    Cena: 474 Kč

    Kancelářská sponka

    Jak ji správně použít prozradí následující návod.

    Cena: 7.90Kč/100ks -> 0.079Kč za 1 kus

    Plně adekvátní, ne-li lepší náhrada, je jeden nebo dva staré disky, kancelářská sponka a voltmetr za 99Kč.

    Ve stručnosti jak optimálně testovat zdroje

    Podrobnější článek na HW Secrets (EN)
    • Osciloskop
    Opravdové osciloskopy začínají v řádech statisíců. U těchto levných "ručních" digitálních osciloskopů je problém s nízkou vzorkovacích frekvencí - nezobrazí ti celý průběh, ale pouze rekonstrukci ze vzorků. Abych se přiznal i já (stejně jako Martin Šejnoha na SHW) měříme při recenzích zdroje podobnou "hračkou" za cca deset tisíc. Útěchou je ale to, že ničím lepším to nikdo ani jinak neměří a pro tento účel je to více než dostatečné. Konkrétně jde o M574.
    • Správné postupy
    Minimální seriózní metodika je odporová zátěž složená ze žárovek (Martin Šejnoha - Svět Hardware), odporů (můj otec - soukromé použití pro opravování zdrojů) nebo otevřených výkonových tranzistorů. Například tento.

    Zátěžový 50W odpor.

    Typické pouzdro výkonového tranzistoru.

    Daleko lepší je však testovat zdroje spínanou zátěží s náhodně generovaným odběrem. Je to stejné jako předchozí + řídící obvod otevírající tranzistory (Antonín Trčálek - Computer Press). Jako třeba tento. Cena za takovýto tester je několik týdnů a měsíců vývoje + tisíce za materiál.

    Další velmi podstatná věc je know-how a správně zvolená metodika testování. Sebelepší tester se špatně zvolenu metodikou měření je k ničemu.

    Epilog
    Nevíte si rady, co udělat s pár stovkama? Můžete mi je poslat na účet. (Rád Vám ho sdělím soukromou zprávou)

    Pokud chcete své peníze investovat lépe, udělejte si radši s přítelkyní/manželkou příjemný večer.
    Naposledy upravil -HoNY-; 24.05.2008 v 14:51.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Nechci rypat, ale neni ucel toho Thermaltake prave zjistit, jestli zdroj jede a "vsechny" vetve?
    Nebo jsi cekal, ze tester bez displaye zmeri zvlneni, maximalni odber, ucinnost a jeste uvari kafe?
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  3. #3

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal HollyG Zobrazit příspěvek
    Nechci rypat, ale neni ucel toho Thermaltake prave zjistit, jestli zdroj jede a "vsechny" vetve?
    Jo, ale vyhodíš za to 500Kč. Jeden disk ti prokáže stejnou službu, navíc voltmer můžeš použít i jinde.

    Citace Původně odeslal HollyG Zobrazit příspěvek
    Nebo jsi cekal, ze tester bez displaye zmeri zvlneni, maximalni odber, ucinnost a jeste uvari kafe?
    Podle těch marketingových popisů ještě mnohem víc. Je to past na BFU... Seriózní měření zdroje nemůžeš udělat bez odpovídající zátěže. Při odběru 10mA na větev nemusí správně fungovat ani Enermax.
    Naposledy upravil -HoNY-; 16.05.2008 v 13:10.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Marketingovy reci jsem nestudoval, takze nevim (to uz by bylo spise na klamavou reklamu), nicmene je to proste zkousecka jede/nejede.
    Jinak uz to vidim, jak treba na reklamacich tam u kazdyho zakaznika vytahuju 2 disky, voltmetr, osciloskop, a dalsi aparaturu, ktera "jde vyuzit i na dalsi veci" a jdu merit.
    To ze pro normalniho cloveka je to dost offtopic (a jeste za tu cenu) je druha vec, ale to je na kazdym na zvazeni, kdo za to vyhodi ty prachy a pak si stezuje ze "to dela pouze co to ma delat", toho fakt nelituju...
    Aneb filtry na "Temelinskou" elektrinu ftw
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  5. #5

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    To, ze zdroj funguje, zistis kusom drotu. Vacsina zdrojov bezi aj naprazdno a este som nevidel zdroj, ktory by bezal a niektora vetva by nemala napatie.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    No vidis, ja jo.
    A testovani zkratem nebude to prave orechove
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  7. #7
    Dědeček hříbeček Avatar uživatele Mymak
    Založen
    14.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    1 525
    Vliv
    295

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal HollyG Zobrazit příspěvek
    A testovani zkratem nebude to prave orechove
    vsadim boty, ze tim kusem dratu Rainbow myslel uplne neco jinyho - ze by propojku PS-ON a GND ?
    HOME: C2D E8400 @ 400x9, GA-P35-DS4 rev. 2.1, 2x TWIN2X4096-6400C4DHX, HD5850 1GB, U3415W, CT256MX100SSD1, WD6401AALS, WD1001FALS, 2x HD154UI, DVD-E616A3, SH-S202H, VX550, MX Revolution
    WORK: DELL OptiPlex 9020 (Core i7-4770, 32GB RAM, Nvidia GTX645, Samsung SM841 256GB) + 2x DELL UltraSharp U2713H + Logitech Wireless Desktop MK710
    new home in progress: i7 3770K, P8Z77-V PRO, 4x 8GB Hynix DDR3/1600, HD7950 3GB, U3415W, 2x SSD 850 Pro 1TB, .....

  8. #8

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Jj, přesně takto testuji já Ohnu špendlík mezi zelený a zem a náklady jsou v řádech haléřů
    Dell XPS 1210,Sams 275t,Microsoft XBOX360,Natural Mouse 6000 + Keyboard 4000,Windows 7 Professional
    Blondie : You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Pouzivas spendlik? Neni jednodussi pouzit kancelarskou sponku ci kabel?

  10. #10

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Thermaltake kdysi dělal zdroj s ukazatelem spotřeby,jestli tohle bude podobná přesnost,tak si raději kupte lahvinku něčeho dobrého...Ukazoval pořád v rozmezí 80-125W,ať jsem to to pověsil Sempron Low Voltage s integrovanou grafikou a jedním diskem,nebo Athlon 64 3700+ se 3 disky a 2 mechanikami a Radeonem 1950.
    Core 2 Duo E2160 (2970Mhz),Gigabyte 965P-DS3,4x1GB DDR 800 Patriot,Palit Radeon X1950 GT 512MB (500/1200-575/1430),WD Raptor 74GB+320GB a 500GB Barracuda,Pioneer DVR-212+Plextor PX130A ,Seasonic 430W,Gigabyte 3D Aurora 570,Audigy ZS,Genius Home Theatre 5.1,Logitech G7+Logitech G15,Samsung SyncMaster 940BF

  11. #11

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal wizard Zobrazit příspěvek
    Thermaltake kdysi dělal zdroj s ukazatelem spotřeby...
    Znám takový Coolermaster, měří celkovou spotřebu a překvapivě docela přesně.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  12. #12
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    285

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    To, ze zdroj funguje, zistis kusom drotu. Vacsina zdrojov bezi aj naprazdno a este som nevidel zdroj, ktory by bezal a niektora vetva by nemala napatie.
    Před tvými znalostmi kolbouk dolů, o tom žádná, ale zdrojů, s nefunkční jednou větví jsem taky viděl už pěknou řádku

    edit: a k těm testerům, je jasné, že to nezměří zátěž(stabilitu), na zátěžové testy máme vlastní výrobek a je to krabice podstatně větších rozměrů, ale tyto delock testery používáme taky a to právě k tomu, že to jednoduše detekuje funkčnost všech větví a zároveň to změří podpětí/přepětí na jednotlivých větvích. Pro rychlý test funkčnosti zdroje naprosto dostačující, pro zátěžové testy to prostě není určeno.

    edit2: a například ty "populární" testy zdrojů na svethardware jsou technicky na velmi dobré úrovni a jejich výsledky se většinou shodují s četností reklamací jednotlivých značek u nás ve firmě.

    edit3: -HoNY- vzhledem k tomu, že si znovu čtu tvůj post, a sám tam vypichuješ, že tester je "robustní zkoušečka napětí zdrojů".... pak věru nechápu smysl tvého obsáhlého postu, aneb co jiného od toho čekáš, napětí na větvích to změřit umí
    Naposledy upravil Millisx; 21.05.2008 v 23:12.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  13. #13

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal Millisx Zobrazit příspěvek
    edit3: -HoNY- vzhledem k tomu, že si znovu čtu tvůj post, a sám tam vypichuješ, že tester je "robustní zkoušečka napětí zdrojů".... pak věru nechápu smysl tvého obsáhlého postu, aneb co jiného od toho čekáš, napětí na větvích to změřit umí
    Však to je citace ze stránek prodejců... btw ještě přidávám další model.

    Však já nevím, co má kdo proti Martinu Šejnohovi ze SHW. Recenzuje to dobře (kromě toho že je to stručný, protože za to není moc peněz, tyhle recenze málo kdo ocení a rozumí jim).
    V téhle zemi to mí opravdu málo lidí, u mě to bude ještě chvíli trvat, než začne moje recenzování za něco stát.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  14. #14

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal Millisx Zobrazit příspěvek
    Před tvými znalostmi kolbouk dolů, o tom žádná, ale zdrojů, s nefunkční jednou větví jsem taky viděl už pěknou řádku
    A ake to boli znacky? Opravoval som kopu vselicoho, vacsinou lacne zdroje a fakt som sa s tym nikdy nestretol. Takmer vzdy su to klasicky nafuknute elyty alebo skrat diody na niektorej vetve (to sa zdroj vobec nerzobehne), inych chyb je minimum. Aby bola nefunkcna jedna vetva, to by musela byt dioda prerusena (alebo prerusene nieco ine - vinutie trafa [trafa v spinanych zdrojoch nebyvaju takmer nikdy zle], cesta na plosaku, tlmivka [taky hruby drot tazko]). A nesmela by tam byt ziadna ochrana.
    Naposledy upravil Rainbow; 23.05.2008 v 22:36.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  15. #15

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    Aby bola nefunkcna jedna vetva, to by musela byt dioda prerusena (alebo prerusene nieco ine - vinutie trafa [trafa v spinanych zdrojoch nebyvaju takmer nikdy zle], cesta na plosaku, tlmivka [taky hruby drot tazko]). A nesmela by tam byt ziadna ochrana.
    Možná myslel přelomený kabel (a tím pádem) nefunkční třeba jeden molex.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  16. #16
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Treba ano, ale jeste sem v zivote nevidel prelomene "lanko" u PC zdroje.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  17. #17
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    285

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    A ake to boli znacky? Opravoval som kopu vselicoho, vacsinou lacne zdroje a fakt som sa s tym nikdy nestretol. Takmer vzdy su to klasicky nafuknute elyty alebo skrat diody na niektorej vetve (to sa zdroj vobec nerzobehne), inych chyb je minimum. Aby bola nefunkcna jedna vetva, to by musela byt dioda prerusena (alebo prerusene nieco ine - vinutie trafa [trafa v spinanych zdrojoch nebyvaju takmer nikdy zle], cesta na plosaku, tlmivka [taky hruby drot tazko]). A nesmela by tam byt ziadna ochrana.
    Jaké byly příznaky.... příznak první... PC se nerozběhlo...šup na delock tester... piiip piiip 12V větev nemá napětí... zaslání dodavateli a ve 100% případů výměna.... do hloubky jsme to neřešili a neopravovali, nejsme opraváři, ale prodejci....
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  18. #18

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal Millisx Zobrazit příspěvek
    Jaké byly příznaky.... příznak první... PC se nerozběhlo...šup na delock tester... piiip piiip 12V větev nemá napětí... zaslání dodavateli a ve 100% případů výměna.... do hloubky jsme to neřešili a neopravovali, nejsme opraváři, ale prodejci....
    To ale není nefunkční větev - to znamená, že na větvi bylo obrovské zvlnění/ podpětí nebo přepětí. Kdyby na té větví bylo 0V tak zdroj nenaskočí (všechny zdroje mají vniřní ochrany kolem 15-30%, které jsou mimo normou doporučené hodnoty). KlidNě tam mohlo být 9 nebo 13.5V.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  19. #19

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal Millisx Zobrazit příspěvek
    do hloubky jsme to neřešili a neopravovali, nejsme opraváři, ale prodejci....
    K tebe sa dostanu tie, co odidu v zaruke, ku mne tie ostatne. Vcera som si z roboty doniesol tri - 2xLC-B300ATX (jeden Premier, jeden ANS) a EuroCase ATX-350JSP. Vsetko nafuknute elyty a nemaju este ani 3 roky...

    Myslim, ze tieto testery by ukazali OK - vsetky tie zdroje totiz funguju. Jeden bol vymeneny preventivne, jeden kvoli mrznutiu PC pri velkej zatazi a jeden som len tak rozobral - ked som videl znacku, tak som vedel, co vnutri najdem.
    Naposledy upravil Rainbow; 24.05.2008 v 12:17.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele Gestler
    Založen
    01.05.2008
    Bydliště
    Praha 4(pankrác)
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    217

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    to:-HoNY-....vcelku bych se stotožnil.....jen moje verze by vypadala:několik disků(kvúli změně zátěže)nějaký levnější multimetr(o jeho přesnosti netřeba debatovat jedná se v tomoto případě o"cca tester") pomocí multimetru zjistit skutečný odběr diskú a náslědně při odběru měřit pokles všech větví,přičemž z hodnot získaných se dá zhruba usoudit(UxI= a tak dále) jestli je zdroj tím co o něm píše výrobce.Myslím že osciloskop si většina lidí přece jen kupovat nebude ale mulťák za cca 350-400Kč který se hodí i v jiných situacích je řekl bych velmi praktický a cca přesný.Jinak viděl sem pár šit zdroju které se rozkmitávaly jen v některých PC u nichž cosi(mám dojem jisté komponenty)doslova vysílaly VF,který u těhto zdrojú spúsobyl nefukčnost,nestabilitu i když při zatížení odporem se zdroj při srovnatelné zátěži choval dobře,v mém případě to byla C-media zvukovka.....jakmile šla z PC pryč bylo po problému,s jiným zdrojem,na stejné sestavě nebyl problém.

  21. #21

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.


    • Osciloskop

    Opravdové osciloskopy začínají v řádech statisíců. U těchto levných "ručních" digitálních osciloskopů je problém s nízkou vzorkovacích frekvencí - nezobrazí ti celý průběh, ale pouze rekonstrukci ze vzorků. Abych se přiznal i já (stejně jako Martin Šejnoha na SHW) měříme při recenzích zdroje podobnou "hračkou" za cca deset tisíc. Útěchou je ale to, že ničím lepším to nikdo ani jinak neměří a pro tento účel je to více než dostatečné. Konkrétně jde o M574.
    Opravdové osciloskopy od řádů stotisíců jo? Ruční analog ociloskop 10, 20Mega na to stačí dost bohatě . Asi tam nebudou vidět výchylky kratší jak 0,01 us, ale to mi náladu pokazit nemůže .
    Pašák erda.

  22. #22

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Staci na to nejaka stara Tesla (ale nie velmi, aby v tom zase neboli lampy ), predava ich vselikto vselikde, cena radovo jednotky tisic.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  23. #23

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    Staci na to nejaka stara Tesla (ale nie velmi, aby v tom zase neboli lampy ), predava ich vselikto vselikde, cena radovo jednotky tisic.
    Dají se pořídit kolem 3 tisíc. Digitální do 20KKč spíš vypadají jako hračky.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  24. #24

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Dnes jsem všechny tři testery vyzkoušel a musím konstatovat, že mě hluboce zklamaly. Žádný z nich nebyl schopen označit zdroj se zvlněním 500mV jako vadný.

    DSC00015.jpg
    3.3V větev EC 350X, 200mV/dílek

    Podrobnější informace o tom, jakým způsobem testování probíhalo nápíšu po uveřejnění článku v následujícím dvojčísle Computeru.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  25. #25

    Standardní Re: Jak vyhodit peníze do kanálu - testery zdrojů za pár stovek Kč.

    Ten průběh vypadá celkem dobře , zvlnění je evidentě mín jak 500mV, odhadem tak 430. Otázkou je jak přesně to tu "amplitudu" měří no. OSC je spíše na průběb veličiny, než na její velikosti.
    Pašák erda.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Občanský zákoník? -prodejci na to neslyší !!!!!!!!!!!!!!!!
    Založil Ištván v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 23.06.2010, 00:40
  2. Co si myslíte o těchto sestavách
    Založil MMMMM v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 30.08.2007, 18:14

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •