Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: program na spouštění EXE souborů dle parametru

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Uherské Hradiště
    Příspěvky
    79
    Vliv
    269

    Standardní program na spouštění EXE souborů dle parametru

    Zdravím, dělám na multimediálním CD kde jsem omezen faktem, že rozhraní je v HTML. Většinu problému sem překlenul tím, že na CD přikládám Firefox Portable a v něm jsem zrušil všechny bezpečnostní věci a tak, aby mi každá blbůstka jela, jednu věc ale nedokážu rozchodit. Jde o to, že potřebuju spouštět exe soubory přímo z prohlížeče, tzn. když se klikne na odkaz, aby se přímo spustil program a nenaskočil žádný dotaz jestli ho chci doopravdy pustit nebo jeslti ho chci jenom stáhnout. Už se mi podařilo upravitfirefox portable tak, aby vůbec dovoloval přímé otevírání exe souborů a zapamatoval si to, jenomže ta potvora potřebuje i k otevření exe souborů nějaký další program. Pochopitelně jsem sáhnul po explorer.exe, jenomže to mi vyskočí hláška jako z internet exploreru navíc s upozorněním na možné riziko. Sice můžu soubor spustit, ale jenom přes tuhle hlášku.

    A teď řešení, které tak zoufale hledám. Sám nijak programovat neumím, bohužel, ale napadlo mě vytvořil samostatnou aplikaci která by dle parametru spustila soubor jehož název a případná cesta k němu byla oním parametrem, něco takovéhoto:

    spusteniprogramu.exe programy/program.exe

    Vím, vypadá to dost úchylně, pouštět jedno exe přes druhé, ale protože firefox neobsahuje VBScript a přes javascript to také nejde, tak jiné řešení nevidím. Proto bych potřeboval dobrovolníka, který by byl ochoten buď mi takový prográmek vytvořit v libovolném jazyku a zkompilovaný do exe souboru mi ho poskytnout, nebo mi sem napsal potřebný kód ve VBScriptu a ten si já pak zkompiluju do exe už sám .... tak co, najde se někd takový?....

    Moc díky ...
    KT600, AthlonXP 2800+ , 1GB DDR333, R9800pro, HDD Seagate baracuda 120GB SATA, Baracuda 60GB ATA100, 30GB ATA66, SB Live! 1024 & EIZO FlexScan L557

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    41
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    313

    Standardní Re: program na spouštění EXE souborů dle parametru

    tohle je podle me jeste nesplnitelnejsi nez poustet program primo.. co bys vyresil tim "spoustecim" programem? Imho nic, zase by se te prohlizec zeptal, jestli to fakt chces pustit...nebo ne?
    A za dalsi nemuzes zadat v odkazu parametr jako na prikazova radce..
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Uherské Hradiště
    Příspěvky
    79
    Vliv
    269

    Standardní Re: program na spouštění EXE souborů dle parametru

    vyřešil bych to tak, že ve firefoxu nastavím jako defaultní program na otevření .exe souborů právě tu aplikaci ... myslím, že FF pak zadá parametr stejně, jako kdybych to pustil z příkazové řádky ...

    EDIT: Aby to bylo správně pochopeno... ten firefox sem upravil tak, aby mi umožňoval "otevírat" exe soubory automaticky, takže dotaz firefoxu jeslti stáhnout nebo spustit zmizel, jenomže potřebuju nějakou asocionavou aplikaci, která to udělá a zatím mám jenom explorer.exe a ten mi vyhazuje hlášku o bezpečnostním riziku ....
    KT600, AthlonXP 2800+ , 1GB DDR333, R9800pro, HDD Seagate baracuda 120GB SATA, Baracuda 60GB ATA100, 30GB ATA66, SB Live! 1024 & EIZO FlexScan L557

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    41
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    313

    Standardní Re: program na spouštění EXE souborů dle parametru

    Aha..tak zkus programek v priloze. Snad to bude fungovat, jak potrebujes..
    Umi to spustit cokoliv, co umi win..kdyby to hazelo porad ty hlasky jako explorer, zkusim to jinak.
    Přiložené soubory Přiložené soubory
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  5. #5
    Junior Member
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Uherské Hradiště
    Příspěvky
    79
    Vliv
    269

    Standardní Re: program na spouštění EXE souborů dle parametru

    Mockrát díky, jede to jak po drátcích Můžu se ještě zeptat v čem jsi to dělal? Případně jestli bys sem mohl přiložit zdroják?

    Ještě jednou díky ...

    Citace Původně odeslal Anduril Zobrazit příspěvek
    Aha..tak zkus programek v priloze. Snad to bude fungovat, jak potrebujes..
    Umi to spustit cokoliv, co umi win..kdyby to hazelo porad ty hlasky jako explorer, zkusim to jinak.
    KT600, AthlonXP 2800+ , 1GB DDR333, R9800pro, HDD Seagate baracuda 120GB SATA, Baracuda 60GB ATA100, 30GB ATA66, SB Live! 1024 & EIZO FlexScan L557

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    41
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    313

    Standardní Re: program na spouštění EXE souborů dle parametru

    Kód:
    #include <windows.h>
    
    int main( int argc, char* argv[] )
    {
        if( argc > 1 ) {        
            if( ShellExecute(NULL, "open", argv[1], NULL, NULL, SW_SHOW)<=(HINSTANCE)32 ) {
                return( 1 );
            }
        }
        
        return( 0 );
    }
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MSI FX
    Založil Nvidia fanda v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.12.2004, 15:45
  2. Program na spojovani MP3 souboru
    Založil Vojtěch v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 17.11.2003, 15:57
  3. Kolik typu je RAID? (1,3,5,0,...)
    Založil Lada Zuzjak v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 07.11.2002, 09:04

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •