Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: (Avi>DVD via VirtualDub a TMPGEnc) aneb jak pripojit wav (zvuk) k MPEG2??

  1. #1

    Exclamation (Avi>DVD via VirtualDub a TMPGEnc) aneb jak pripojit wav (zvuk) k MPEG2??

    Zdravim,
    konvertuji moje domaci video, tedy v VirtualDubu jsem si nastavil orez filtry apod.. a potrebuji to prevest do DVD, tedy MPEG2. Spustil frame server, abych to mohl "exportovat" do TMPGEnc-2.524.63.181-Free tam jsem to uspesne nacetl. Vstupni format v VirtualDubu byl Hiffuv kodek a zvuk PCM 48kHz. Tedy konverze v TPMGEnc byla oka, ale vyslo mi z toho video MPEG2 video.m2v a zvuk v PCM video.wav.
    No a ted to potrebuju nejak spojit, ale nevim jak? VdubMod umi MPEG2 jen impotovat, ale ne uz nasledne ulozit, takze tam jsem zvuk pripichnout k videu nemohl. TPMGEnc obsahuje neco na slucovani videa se zvukem, ale to mi zase napsalo, ze mam spatny format zvuku, tak nevim co s tim. Podle standartu je imho PCM mozne (PCM, DTS, MP2, or Dolby Digital (AC-3)). A enkoder do MP2 jsem zase nemohl sehnat, respektive uz jsem z toho tak zmatenej, ze nevim v cem a jak to delat
    Prosim moc o pomoc. Vyslednou strukturu DVD z *.MPEG uz udelat umi pres QuEnc. Kdyby lepsi postup me nenapada, protoze tady vlastne mam jen 1x Full Processing.

  2. #2

    Thumbs up Re: (Avi>DVD via VirtualDub a TMPGEnc) aneb jak pripojit wav (zvuk) k MPEG2??

    Tak uz jsem to na jinem foru vyresil.
    Tedy DVD v PCM samo muze byt ale TMPGEnc to nejak asi nezvlada. Po nejakem zkouseni jsem zjistil, ze nejvhodnejsi bude pouzit MP2 kodek, AC3 nebyl zdaleka tak kvalitni pri podobnych velikostech souboru. K prevodu jsem pouzil BeSweetv1.5b31 a BeLigth (jako GUI), zde muzete zkusit i zminovane AC3 a mnoho dalsich audio kodeku. A cele DVD pak vytvorim v InfoEditu, ktere si to samo spoji a vytvori adresarovou strukturu (tedy uz ma v sobe Multiplex, a tak se to nemusi spojovat pres TMPGEnc). A navic je tu i moznost pridat nekolik jazykovych verzi zvuku apod..

    Tedy strucne receno, imho nejkratsi zpusob na prevod domacich VHS/videa na DVD je
    1. ripnout (nejlepe beztratovy kodek-Hiffuv)
    2. Upravit v VirtualDubu (smart deinterlace, crop, resize) spustit frameserver a propojit s TMPGEnc pro prevod do MPEG2
    3. enkodovat zvuk (pres BeSweetm nejlepe MP2 imho staci 128kbs)
    4. a vytvorit DVD pres InfoEdit (Authorize DVD)
    5. vypalit (nero)

    Ale reknu Vam je to fakt magie, tenhle mazec s kodekama apod Ale lehceji a za kratsi dobu uz to opravdu nejde.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. jak pripojit stereo zvuk k mono televizi?
    Založil sub-drum-47 v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 16.04.2005, 10:02
  2. Jak na zvuk 4.1 + TV karta na Epox8RDA+
    Založil aircontact v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 08.06.2003, 23:03

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •