Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

  1. #1

    Standardní AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    Dobrý den,
    marně sem hledal nějakou kategorii problémy, a tak snad moc nenarušuji režim fora. Takže k mému problému:

    Můj pc info viz níže
    http://rosta-sid.ic.cz/detaily.JPG
    + dodám se zdrojem Codegen 300W a LCD Samsung syncmaster 2243NW
    Pozn: Na screenu mam cpu taktnutý na 1450Mhz FSB 133, ale to nemůže být zdrojem problému, protože jsem to udělal až nedávno a ty problémy byly už dlouho před tím. Nechce se mi lézt do biosu jen kvůli screenu.

    Velice specifickým způsobem mě zlobí. V některých hrách mi totiž po kratší či delší době hraní totálně zamrzne (zvuk, obraz, myš, prostě všechno zamrzne). pomůže jenom HW restart. Toto se děje nehledě na instalovaný operační systém. To znamená, že ať instaluji win xp kolikrát chci, stejně mi to udělá. Mimochodem mi to dělá i na GNU/Linux Kubuntu.
    Chtěl jsem se teda pokusit najít vyníka. Nejprve Memtest86+, ten jsem nechal běžet 5,5hod a vše proběhlo ok. Potom jsem spustil Prime95. Na počet hod si sice nepamatuji, ale vím bezpečně, že jak pouští jednotlivé testy používající 1024k fft, poté 896K fft, tak to projel až na nějakých těch cca 100k a zase vše ok. A na posledy jsem pustil 3D Mark 2005, zaškrtl jsem si všechny testy, kterými disponuje a na každy dal opakování tuším 30x. Celková doba na test byla kolem 4 hod. Zase ok.

    Teploty v Idle jsou na screenu a v zátěži jsou:
    CPU: 59 stupňů
    GPU: 79 stupňů
    Pozn: teploty pro CPU nepřetaktovaného si přesně nepamatuji a proto zde raději uvádím přetaktované. Stejně jsou vyšší, takže špatná diagnoza vlivem nepřesně uvedených teplot nehrozí.

    Poznámka na závěr: Zamrzání se neděje v každé hře a ani není úměrné HW nárokům hry. Např. strategie Homeworld 2 mi ještě nikdy nezamrzla. Freelancer taky ne. Supreme commander mi zatím zamrzl jen jednou z cca asi týdeního hraní, ale např Spelforce nebo Rise and Fall : Civilization at war si nezahraji vůbec. Podotýkám, že jsou to originální hry. MMORPG Lineage 2 mi za celý den hraní zamrzlo max 2-3x.

    Píšu Vám o radu, hlavně kvůli tomu, že nechápu, proč to dělá ve hrách a ne v zátěžových testech. Jo a v Idle mi nezamrznul snad nikdy, za poslední 2 roky snad jen 2x při puštěném download managerovi.
    Prosím, prosím tedy o radu........

  2. #2

    Wink Re: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    Ahoj chlape, hele sice - mám jiný procesor - ale problém tvůj je v tom, že holt máš už na ty hry slabou mašinu, já si taky bohužel všechno nezahraju, prostě 1 - jádro to nezvládá, ale s největší pravděpodobností za to může to, že ti to prostě nezvládá nejen procesor ale hlavně vga - Tvůj GPU je na 79 stupních - a to mi přijde docela dost, můj GPU při max. zátěži je na 58 . normoš na 48 -49 - občas / cca 1x za 2 měsíce/ to chce pročistit jemné žebrování na chladiči karty a i na procesoru - divil by ses, jak jde teplota rázem dolů - i já to měl jak zjistím, že mi jde teplota v everestu o víc jak 5 stupňů nad rámec - je mi jasné, že je v chladiči chuchvalec prachu a já to jdi čistit, - jinak další věc - 1024 mb RAM- dnes už taky nic moc, jo kde sou ty časy , kdy 512 stačily - dneska ee, nevím taky co je zač Tvůj zdroj - ale ani na něj bych moc nesázel, ale prosím Tě, skoukni VGA - koukni jak sedí chladič na GPU - já tedy i na nově kartě - jsem cca po 1 roce - měnil pastu - chladič origo - jo i výrobci nekoukaj na kvalitu , ale na kvantitu - může i blbě sedět - mě tedy v 90% problémů za zamrzáním mohla karta - jo a pak možná třeba dle stáří her není na škodu zkusit i jiné ovladače. Přiznám se, že nejedu ani já na těch nej ovladačích - měl jsem s nima problémy i v novějších hrách - BSOD - nv4dll - a tak jedu na těch - co sem dostal ke kartě - asi věděli proč - takže tam mám - vydrž nv4_disp 6.14.10.9381 - nVIDIA ForceWare 93.81 - hele zatím , pozkoušej a dej vědět Ahoj V
    Naposledy upravil Fišer Václav; 06.01.2010 v 21:04.
    Cpu Intel Pentium Dual Core G6950 2.8Ghz 3MBL2 LGA 1156-Box,Asus - P7H55-M Pro, Intel H55, 4xDDR3 mATX,Kingmax 1x2Gb DDR3 1333MHz, ADATA 2x2Gb DDR3 1333MHz,Coolermaster case Elite 330,ATX black s OCZ zdrojem 650W Z-Series s aktivním PFC a 88%/ventilátor 12cm/ 20+4pin+SATA+PCIE/6/6+2pin/ , 12fan PFC, Seagate Barracuda 7200,12,500Gb Sata II,7200RPM 16MB cache,Asus Vga Ati EAH5770 CU Core/2DI/1GDR5,Windows 7 Home Prem 64-bit OEM CZ, 2x LG DVD RAM GH22NS50 Sata SecureDiscDl, monitor Benq 24"LCD" G2420HDBE,5ms,DCR 40000:1 Dsub/DVI-D, černý, Creative repro,

  3. #3
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    266

    Standardní Re: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    Tak to si zase ja nemyslim,ze by se takto choval pocitac jen proto,ze je starej nebo ze nestiha novejsi hry, to je dle me nesmysl.
    Vzhledem k tomu stari pocitace/komponent bych se nejdrive podival na desku jestli nema nafouknute nejake kondenzatory, jelikoz to u starych desek byva ve velkem procentu pripadu prave onen duvod nestability/nahodnych padu.
    Teplota grafiky neni zadny extrem....dnesni grafiky jdou s teplotou obcas i nad 90stupnu a porad funguji perfektne.
    Zkus tedy zkontrolovat stav kondenzatoru na desce, pripadne si pujcit jinou grafiku a zkusit zda se situace zmeni...
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  4. #4

    Standardní Re: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    Tak jsi asi narazil na jádro pudla. Základní deska má sice všechny kondenzátory ok, ale vypadá to, že GPU jich má polovinu nafouknutejch jak žaba. Takže to vypadá, že to zlobí GPU. Každopádně dík za rady, někdy člově potřebuje druhej pohled.
    Naposledy upravil Diversion; 11.01.2010 v 12:34. Důvod: Ach ta gramatika. :-)

  5. #5

    Standardní Re: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    Nechci kvůli takové drobnosti zakládat nové téma, tak se zeptám tady.
    Za chvilku mi příjde nový CPU Barton 2500+ a já se chci zeptat.
    Za předpokladu, že budu mít štěstí a dá si říct na OC 3200+ přes FSB, bude mi na něj stačit box chlazení z palomina 1700+??
    Nebo jinak, jde ještě někde koupit něco slušného na chlazebí socketu A

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    Na zkoušku stačit bude a dál uvidíš, sehnat po bazarech sc.A chladiče není problém.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    257

    Standardní Re: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    Palomino bylo pekne vypecene, takze si myslim, ze by to chladic mohl zvladnout.

    Ad jiny chladic: je otazka jestli jsou diry kolem socketu a nebo nejsou. Urcite bys neco sehnat mel.

  8. #8

    Standardní Re: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=41950

    A ceny těch funkčních taky nejsou vysoké.... Jo jen pasiv s výborně řešenýmy žebry a ventilátorem, kterej pc přežije asi.
    Naposledy upravil Jerrome; 11.01.2010 v 21:43.

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  9. #9

    Standardní Re: AMD Athlon xp 1700+ Palomino zamrzá

    Tady ty copper silenty sem našel, jen že když jsem si ho prohlížel, tak je to vlastně zase jenom Alu pasiv a na něm nějakej ventilátor, tak jako u boxu.
    Nic měděnýho (nebo i heatpipe) se asi sehnat nedá, že?
    Co třeba nějaký pasování z jiných socketů, máte s tím někdo zkušenosti?
    Je to vůbec reálný, nebo je s tím víc starostí než užitku?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. MSI KT6 Delta-FISR a AMD Athlon XP 2500 nejde pretaktovat II
    Založil moskyt v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 28.10.2005, 07:36
  2. MSI KT6 Delta-FISR a AMD Athlon XP 2500 nejde pretaktovat
    Založil moskyt v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 26.10.2005, 11:49
  3. Athlon XP Palomino
    Založil hadr v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 30.01.2004, 19:16
  4. Problem s mobilnim AMD K7 Athlon XP PowerNow
    Založil Kebrdle v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 18.09.2003, 16:29
  5. Soltek SL-75FRN-l + AMD Athlon Xp 2000+ = Overclocking
    Založil V3S v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 09.04.2003, 10:31

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •