Přeji Vám dobrý den,
ikdyž to sem asi nepatří, obracím se na Vás o odbornou radu - názor, na vybranou sestavu PC (uvedenou na konci). Budu stručný: Rád bych si pořídil kvalitní a výkonné PC (nechal sestavit dle vybraných komponentů), pro práci s tvorbou hudby (jsem muzikant amatér - tzv. malé domácí hudební studio v PC - Cubase apod.) a zároveň pro práci s videem, grafikou, a aby byl PC multimediální, případně propojení se stáv.domácím hi-fi zařízením, pokud to půjde, a rád bych aby to PC aspoň rok dva drželo krok s dobou (aspoň softwarově) nebo bylo v jeho závěsu, a zároveň bez přetaktovávání spolehlivě a rychle fungovalo. Samozřejmě pořád pro mne v dostupné finanční rovině cca 75 tis. Kč (I.etapa), kde bych hned v další etapách dokupoval další komponenty jako DVD RW, zvukovou kartu Creative Labs Audigy 2 Platinum eX atd.
Předem jsem zvažoval jaký procesor, po okoukaných názorech jsem se přiklonil k Intelu - Pentium 4, který se prý víc používá při práci s hudbou a videem. Procesory pro technologii hyper-threading mne lákají, ale budou asi letos dost drahé, dám na doporučení (třeba půjde v budoucnu jen zaměnit procesor na stáv.desce). Jinak mne zaujala v časopis.testech vítězná zakl.deska GIGABYTE s čipem Granite Bay (prý není k sehnání), která ale podporuje pouze "pomalé" paměti, ale zato dual-channel (min. 2 x 512 MB na 266 MHz, bylo by lepší třeba 333 MHz a více - s čipem Springdale, Canterwood ??). Dále bych rád HDD už Serial ATA 2x 120 GB (Od Seagate jsou prý spolehlivé a velmi tiché, ale nejsou teď na trhu). Vybrat dokonalý monitor je těžké, rád bych už LCD min. 17" a nejvíce 19", rychlé a s DVI vstupy, zatím mne zaujal nejnovější velmi rychlý Sharp, zajimavý Belinea nebo nový rychlík CML174SXW firmy Hitachi, v návrhu je spolehlivý, ale pomalejší Viewsonic (ale nemá DVI vstup). Klávesnice i s myší už bych rád bezdrátové. Další komponety v I.etapě jen kvalitní grafickou kartu (zde nemám odhad, karty Triplex jsou prý kvalitní a dostatečně výkonné), značkovou mechaniku CDRW, a až v další etapě DVDRW, a high-end zvukovou kartu (proto až v druhé etapě), kde bych chtěl pořídit dokonalou Creative Labs Audigy 2 Platinum eX, která teprve přijde na trh. Další věci jako satelit.TV kartu, modem, grafickou desku - tablet atd. výhledově.
Mockrát Vám předem děkuji za názory a rady, jestli vybraná sestava pro výše uvedené požadavky je vhodná, jestli zde nebudou nějaké zásadní nedostatky, kompaktibilita apod. Jiří
Komponenty Popis
Základní deska GIGABYTE GB 8INXP Intel E7205 Granite Bay Dual DDR
Procesor Pentium 4 2,67GHz / 533 BOX
Paměť INFINEON DIMM DDR 512MB 266MHz CL2
INFINEON DIMM DDR 512MB 266MHz CL2
Grafická karta TRIPLEX G4 Ti4200 128MB DDR 8xAGP VIVO
Pevný disk SEAGATE Barracuda V Plus ST 3120023AS / 120GB, 7200ot.,Seriál ATA
SEAGATE Barracuda V Plus ST 3120023AS / 120GB, 7200ot.,Seriál ATA
Mechanika CDR, CDRW PLEXTOR CDRW 48x24x48
Mechanika FDD TEAC Floppy Drive 3,5" 1,44MB
Skříň MODECOM Winner
Zdroj SUNTEK 350W tichý zdroj
Klávesnice + Myš LOGITECH Cordless Desktop Navigator CZ (prý je nespolehlivá)
Monitor ViewSonic VG 800, LCD 18", 25 ms, 600:1, 160°, 250 cd/m2
(jen orientačně)
Chladič CPU ? zatím dodávaný s procesorem