Výsledky 1 až 21 z 21

Téma: Restart po startu PC ???? aneb jakou UPS????

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní Restart po startu PC ???? aneb jakou UPS????

    Ahoj,
    moje holka má na koleji PC. Deska byla nějaká KT 133A, Duron 750, 256 SDRAM Kingmax 133, zdroj Enermax 250W, HDD Seagate 20 gb, Ge 2mx, PCI síťovka a TV karta ATI. Problém je, že PC když je vypnuté přes noc nebo cca 10 hodin, tak se při prvním startu nedostane ani do windows (XP) a při naskočení (Vítejte) a PC se restartuje. Pak PC naběhne bezproblémů a běží bez problémů. Nejdřív to vypadalo na disk. Dal jsem jinej (WD 20 Gb 7200 ot). a desku ECS K7S5A. Taky nic. Skoušel jsem i jinou grafiku a nechal jsem tam jen disk, a nic. Je tam už i jinej zdroj a monitor. Je tam i jinápaměť. Stále to zlobí, už nevím co dál, snad ten procák? Testy CPU hlásí že je OK. V síti je 233 V to je taky OK. Tak nevím
    Možná skusím UPS, protože u mě doma je PC OK. Tak jakou? Na to stačí i nějakej šmejde ne?
    IBM ThinkPad T40

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    04.12.2002
    Bydliště
    od Prahy na východ
    Věk
    42
    Příspěvky
    692
    Vliv
    273

    Standardní

    vyzera to na problem dosky (biosu al. baterky), ale kedze si skusal vymenit vsetko okrem procesora, nebude to nim ? {este tak klavesnica a mys }
    intel C2D6320@3395MHz (485x7), TTSonicTower+CollaboratoryLiquidPro, Abit IP35PRO, Sapphire 3850, 2x2GB A-Data EE, WD5000AAKS + Spinpoint 160GB + OCZ Core2, Nec, Corsair 520W, zabalene v 3R NeonLigt Black. Logitech Dualooptical, MX510, Hyundai Q790 + 24" Dell 2407WFP
    PrsonlDidžitlEjsistnt Compaq iPaq 3870, komjunikejtor glofiish X500+

  3. #3
    Member
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Hradec Králové
    Příspěvky
    173
    Vliv
    262

    Standardní

    To bude zdrojem. Pokud nastartuješ studenej počítač a ten se při nabíhání resetne a potom už je OK, tak je to zdrojem. Kolísaj mu nějaký napětí - nejspíš kvůli tomu, že při startu je maximální odběr - v jednu chvíli se zapnou všechny komponenty, roztáčej se disky, cdromky, atd. a některý zdroje to těžko rozdejchávaj. Zvlášť, pokud ten zdroj už není nejnovější. Zkus vyměnit zdroj

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    zdroj je taky jinej, a je to stejný, taky sem si myslel že je to tím. No ještě teda ten procesor a myš s klávesnicí, ale to se mi nezdá.
    IBM ThinkPad T40

  5. #5

    Standardní

    A nepise ziadnu hlasku !!! nieco ako Eror a tak ??
    • C2D® E8500 @4,0 - 8x500 Vcore 1,28/ Noctua NH-U 9 1x9 FAN 6V 38°C/44°C / GigabyteP35-DS3R/Patriot 2x2024 800@1000Mhz /
    • MSI GeForce GTX 280 1GB /Western Digital 640GB AALS 7200.10 SATA 32MB/SB Audigy 2 ZS/DVD-RW SonyNec AD7170A /
    • Tsunami 3x12 FAN 6V/ Corsair 650W /LG Flatron 22" L225WT DVI/Razer Diamondback PLASMA 1600dpi/

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    Teť už nepíše nic, ale před tím než jsem vyměnil HDD, tak to házelo chyby. Pokaždý nějakou jinou. Normálně ten disk vypadal K.O No ale nakonec na jiném PC běhá. Tady je teť WD 20Gb 7200 ot, a žádnou chybu to nehodilo. Až na to spuštění.
    IBM ThinkPad T40

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    Nikoho už nic nenapadá
    IBM ThinkPad T40

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    Nikoho už nic nenapadá
    Už jedině, že se CPU musí zahřát jako motor u auta
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  9. #9

    Standardní

    Teď vážně, zkus snížit časování pamětí (nevím co se všechno dá a nedá na K7S5A nastavit) ale zkus určitě ubrat. Nebo je potřeba vážně CPU zahřát. To se nechá zjistit třeba tím, že při POST dáš na chvilku PAUSE a potom budeš pokračovat. Rozhodně jsem se s něčím takovým nesetkal (že by se musel CPU zahřát). Vždy byl problém jinde. No zkus to, nic za to nedáš
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    časování snížit tuším jde. Ty paměti jely chvíly na 100Mhz a nepomohlo, to časování ale skusím. S tím pause to taky skusím, to mě nenapadlo Jsem zvědavej, ale zjistím to až v sobotu. Dřív se tam nedostanu.
    IBM ThinkPad T40

  11. #11
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    283

    Standardní

    Tyhle haluze mi na 8K9A dělala RAMka... po delší době "vychladla" a pak to trvalo třeba i 3 minuty, než kompl najel v pořádku do oken... předtím vždy restart nebo BSOD... zkus hned po startu vložit boot disketu třeba s Goldmemory nebo Memtestem... nebo rovnou zkus jiný paměťový moduly... u mne nepomohly ani změny časování a rychlosti RAM... prostě RAMka byla v pytli (reklamace) a zrovna dnes mi volali ze Softcomu, že si můžu přijít pro novou...
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  12. #12
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    no ja bych na to sel jinak. rikas na koleji? na jake? jakou tam maji elektroinstalaci? protoze kdyz mas vypnutej poc dlouhou dobu ( je studenej a kondiky jsou vybity ) soucastky maji skokove vetsi odber, nez kdyz pocitac restartujes ( uz je zahratej ) stejne tak k tomu monas jeste pri zapnuti udela velkej odber pomoci degauss. osobne si myslim, ze je problem v elektroinstalaci a pomohla by upska.

    jinymi slovy pri zapnuti toho studeneho kompu ( kterej navic nemusi byt dokonalej - trebas jsou tam urcite nekompatibilnosti - ktere ovsem se nemusi kolikrat tak vyrazne projevit ) zdroj zazada skokove o vyssi odber, jenze pripojeni ( jako ze pokud nemate svuj jistic a dobre rozvedenou elektriku ) neni schopno davat v tu chvili takovy odber a tudiz mirne zakolisa napeti. coz sice zdroj nerozhazi, ale ten se nemuze oprit o dodavku energie a tak sice napeti da dobre, ale wataz bude mirne mensi coz nerozdejcha pri postu procesor, pac ten neni jedinej kdo ma velky odber ( je tam urcite hdd a spol )...

    nemuze byt?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  13. #13
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    No tak přesně todle mě taky napadlo. Je to na kolejích v Podolí CVUT. Naběhl jsem tam s multimetrem a napětí bylo 230-233 V coš je v pohodě. Bylo to ale v neděli to tam je málo lidí. No a kompl to udělal stejně. Mám možnost si půjčit i CPU i RAM a možná i UPS. To už jsou totiš i jediný součástky který jsem ještě neskusil Tydle závady jsou naprd, ještě k tomu bydlím 160 km daleko a vše řeším po telefonu. No občas se tam taky dostanu.
    IBM ThinkPad T40

  14. #14
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    No tak přesně todle mě taky napadlo. Je to na kolejích v Podolí CVUT. Naběhl jsem tam s multimetrem a napětí bylo 230-233 V coš je v pohodě. Bylo to ale v neděli to tam je málo lidí. No a kompl to udělal stejně. Mám možnost si půjčit i CPU i RAM a možná i UPS. To už jsou totiš i jediný součástky který jsem ještě neskusil Tydle závady jsou naprd, ještě k tomu bydlím 160 km daleko a vše řeším po telefonu. No občas se tam taky dostanu.
    to chce pripojit multimetr na zasuvku a zapnout ten poc ( trebas po te noci ) a uvidis jak to zhoupne a to same udelat trebas az pocitac bude v cajchu ( po hodine provozu ) a sledovat jestli tam neni zmena...

    EDIT: jeste me napadlo postavit tam jinej pocitac, jestli to udela to same?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  15. #15
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    No je vlatně fakt, že jsem měl tento PC doma na víkend a po celou dobu nic neudělal. Tak je to teda možný že je to tím proudem. Až se tam dostanu, tak to změřím
    IBM ThinkPad T40

  16. #16

    Standardní Re: Restart po startu PC ???? proč ????

    Citace Původně odeslal Ištván
    Ahoj,
    moje holka má na koleji PC. Deska byla nějaká KT 133A, Duron 750, 256 SDRAM Kingmax 133, zdroj Enermax 250W, HDD Seagate 20 gb, Ge 2mx, PCI síťovka a TV karta ATI. Problém je, že PC když je vypnuté přes noc nebo cca 10 hodin, tak se při prvním startu nedostane ani do windows (XP) a při naskočení (Vítejte) a PC se restartuje. Pak PC naběhne bezproblémů a běží bez problémů. Nejdřív to vypadalo na disk. Dal jsem jinej (WD 20 Gb 7200 ot). a desku ECS K7S5A. Taky nic. Skoušel jsem i jinou grafiku a nechal jsem tam jen disk, a nic. Je tam už i jinej zdroj a monitor. Je tam i jinápaměť. Stále to zlobí, už nevím co dál, snad ten procák? Testy CPU hlásí že je OK. V síti je 233 V to je taky OK. Tak nevím
    Jenže si psal, že síť a RAM si přeměřil/odzkoušel jinou!
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  17. #17
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    No od skoušel, ale mezi jednotlivejma pokusama, musí bejt tak 10 hodin, aby se závada projevila. To je právě to na co nemám čas. Ram jsem dal jinou, ale tu starou jsem tam vrátil, protože sou tam XP a 128 RAM je na to dost bída. No ale asi ji tam nechám, tu dobrou 128 RAM a tu 256 vyndám, no pár dní to bude asi na tý 128 a uvidíse. Bude to ale vo nervy.(těh 12
    IBM ThinkPad T40

  18. #18

    Standardní

    Doporucuju zkontrolovat pocitac pomoci updatovaneho antiviru .

  19. #19
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    Citace Původně odeslal corwin1
    Doporucuju zkontrolovat pocitac pomoci updatovaneho antiviru .
    2corwin1: prosimte povez mi, jak muze vir zpusobit neco takoveho zvlast kdyz vetsina dnesnich viru bezi az jako instance v samotnem OS tzn nemuzou udelat nic dokud nenabehne system ( u wxp tehdy kdyz se prihlasis jestli se nepletu )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  20. #20
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    JJ, je to HW problem, tak jakou tu UPS?? asi je to řešení tohodle problému
    IBM ThinkPad T40

  21. #21
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    JJ, je to HW problem, tak jakou tu UPS?? asi je to řešení tohodle problému
    no pokud byses vydal cestou ups, tak bych rekl, ze staci cokoliv ( pac vsechny maji vyhlazovaci kondiky ). daji se sehnat velice levne. jen pozor nekupuj upsku v bazaru. vetsinou ma odpraveny baterky a pokud je nejak poskozena, naklady nekolikanasobne ( i pres 5 tisic ) narostou...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •