Stránka 1 z 7 12345 ... PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 175

Téma: JIREČEK - High-End Fanless Case

  1. #1

    Standardní Koncepce fanless case by VlasTik

    KONEČNĚ TICHO!

    Rád bych vás seznámil s mojí druhou homemade case
    Asi se ptáte, proč to dávám do chlazení, ale jedná se vlastně hlavně o pasivní chlazení a maximální odhlučnění, takže tato sekce se mi zdá jako vhodnější, než o casemoddingu, jelikož se nejedná o mod, ale o fanless case.
    Pro začátek jsem sem dal pouze tyto fotky, další info přijde později, abych taky nechal nějaký prostor pro diskuzi, takže můžete začít hodnotit, jak se vám líbí moje chlazení a kritizovat ....




    Naposledy upravil VlasTik; 31.07.2006 v 12:12.

  2. #2

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case


  3. #3

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    No me se to libi velice (opravdu originalni mod)-zajimalo by me, z jakyho materialu to je delany-nechces to sem napsat+nejaky fotky vnitrku?

  4. #4

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Rozhodne zajimavy design, nicmene bez dalsich info o tom, jakym zpusobem je chlazeni vnitrne provedeno a z ceho se sklada je to fakt jen o hodnoceni "krabice". Nicmene pokud pises Fanless, tak by to melo byt rozhodne zajimave a moc pekne provedene, takze blizsi info je vitano
    Naposledy upravil tiktak; 26.06.2006 v 08:50.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  5. #5

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Clovece to je krasa, divam se ze se nejakej CM nebo Lian-Li muze jit zakopat. Chceme vice info z ceho je to vyrobeny jak vypada uvnitr atd atd.
    IMHO Trance will never die...

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    291

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Tady neni skoro co kritizovat, jedina vec, ktera mi uplne nesedi, je ta modra teckovana barva. Mozna to v realu vypada lip, ale osobne bych zvolil jinou barvu. Jinak se mi to moc libi. Tesim se na dalsi info. Jak dlouho jsi to delal?

  7. #7

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    ja tam vidim dve grafiky a pod jednou dokonca rovno zvukovku, takze nechapem ako toto moze byt skutocne "fanless" alebo tam nejaky vetrak musel ostat (co ostatne nie je vobec na skodu), pockam si na inside shot
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  8. #8

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Nádhera, co dodat....

  9. #9
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele GABO
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    Košice / Slovensko
    Věk
    44
    Příspěvky
    5 188
    Vliv
    319

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Mno skrinka pekna a naozaj vydarena (aj pekne nafotena). Ide vsak len o Case - vnutro nie je viditelne a neviem teraz ci autor si TEN NAPAD A FORMU PREVEDENIA chce dat patentovat...kazdopadne by som v mojom pripade vysiel az s kompletnym produktom a teda aj fotkami vnutra a fotkami systemu chladenia. Ale co sa tyka skrinky naozaj vydarená robota.
    Blue Alien II. Intel E5200 . NOCTUA NH-U12 . GAP35-DS3 . 2x2GB Mushkin 1066 . Galaxy 6800GT/256 . Seagate ES2 250GB x 2 . Seasonic S12-380 . Chieftec Dragon modrý . HP LP2475W
    Domáce na vode Intel E8400 @ 4.65 GHz . D-tek V2 . GAX38-DS4 . EK EK-NB/SB5 + Mosfet GA X38 . 2x2GB Mushkin 1066 . Gigabyte 8800GTS/512 . EK 8800GTS . 500GB . Seasonic S12-500W . Lian Li PC-V1010A - Silver . SONY SDM-HS75P . Black Ice GT 360 + Laing Ultra + Swiftech Mcres
    HTPC Xtreamer s chladením od Michala

  10. #10

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Nejdříve pár základních informací, pak se budu věnovat i ostatním připomínkám

    Nejdříve ale něco málo z historie. Jsou to už tři roky, co jsem se rozhodl vyrobit si vlastní case. V té době jsem v podstatě nevěděl o casemoddingu a chlazení téměř nic, ale rychle jsem se tím začal podrobně zabývat. Vymýšlel jsem a vyráběl vcelku zajímavé věci, možná si ještě někdo vzpomínáte na moje obrovské chladiče ve tvaru vějíře, či dřevěnou case, byla to tehdy na začátečníka myslím celkem dobrá práce. Nicméně věděl jsem, že k dokonalosti to má ještě opravdu daleko, každopádně jsem se na tomto výtvoru naučil opravdu hodně zajímavých věcí. Když byla dřevěná case před dvěma lety hotová, tak jsem nebyl ve finále moc spokojený, už v té době jsem totiž měl v hlavě case podobné téhle nové, však jsem také tehdy psal, že příště už udělám case bez větráků s úplně pasivním chlazením, samozřejmě to nikdo nebral vážně, ale co já slíbím, tak to se snažím ze všech sil vyplnit …

    Nakonec jsem se vývojem a výrobou této fanless case s maximálním odhlučněním HDD i mechanik včetně totálně neslyšitelného super výkonného pasivního chlazení zabýval dva roky . Trvalo to sice hodně dlouho, ale bylo to zapříčiněno hlavně nedostatkem potřebných financí, které jsem musel vydělávat jako truhlář. Já jsem ale velmi trpělivý člověk takže mě to nedělalo problém, ve svém volném čase jsem postupně do podrobna navrhoval celou case, začal shánět potřebný materiál a postuně začal vyrábět a testovat první pokusné pasivní chlazení.

    Základem bylo vymyslet nekompromisní koncepci chlazení a odhlučnění, tato koncepce dělá z mé case naprosto unikátní dílo. Asi znáte například fanless case od Zalmana – TNN 500 AF, samozřejmě inspirace se nezapře, ale moje fanless case má zcela odlišnou koncepci, jak rozložení chlazení jednotlivých komponent, tak i jinak vyřešené uložení a hlavně odhlučnění HDD a mechanik, také vzhledově je tato case hodně odlišná . Zalman to udělal naprosto jednoduše – vše chladí pomocí dvou velkých bloků po stranách. Tímto způsobem ale trpí hlavně HDD ale i mechaniky, které jsou tak zavřené spolu s topícímy komponenty jako procesor či grafická karta v jednom prostoru a přidělané na stejné chladiče, takže se HDD už nechladí ale naopak ohřívá, což je koncepčně zcela špatně. Ale nechci tady nijak snižovat práci Zalmana, je samozřejmé, že aby se to dalo sériově vyrábět a prodávat, tak se musí udělat spousta dalších kompromisů. Já ale dělal fanless case pro radost, proto jsem žádné takové kompromisy nedělal. Musel jsem tak vymyslet vlastní koncepci, kde case je rozdělana do tří částí, které jsou od sebe tepelně izolovány použitím umělého kamene. Přední část je složena ze spodní části, kde jsou antivibračně uloženy pevné disky, které jsou ještě uvnitř samostatného masivního chladícího boxu, který se dá jednoduše vysunout a za pár vteřin rozdělat. HDD je v tomto boxu ještě také antivibračně uložen, box je zhotoven z 8mm silného umělého kamene a ještě je vystlán protihlukovým materiálem, o přenos tepla na hliníkové chladiče se stará 5mm teplovodivá měkká pryž, která tak maximálně omezuje přenos vibrací a zvuku na eloxované chladiče. Až čtyři dokonale odhlučněné disky se dají tak jednoduše do case dát aniž by se ohřívaly od dalších komponent. Nad diskama je další protihlukový box na dvě mechaniky včetně čtečky na paměťové karty + další potřebné konektory, které jsou skryty za malými dvířky, které se otevírají a zavírají pouhým stlačením. Box je také zhotovený z 8mm umělého kamene a vystlaný protihlukovým materiálem Euroflex – bosáž tl 25mm. Tentoktát jsem nepoužil k dalšímu odhlučnění nepraktická dvířka, ale odhlučnění jsem vyřešil už s jednotlivými čílky mechanik, které jsou hodně hluboké a po zavření jsou okolo utěsněny molitanovým protihlukovým materiálem. Mechaniky jsou tak maximálně odhlučněny, samozřejmě na plné otáčky to trochu slyšet je, ale za daných rozměrů case to lepší už být nemůže, jinak když se rychlost sníží například při přehrávání DVD, tak to nelze vůbec slyšet. Jinak tento box není úplně uzavřený, udělal jsem tam i větrací otvory, aby se při delším provozu mechaniky nehřály, navíc na vypalovačce je ze spodu přidělaný ještě takový masivní heatspreader, který odvádí lépe teplo z PCB.

    Zadní část tvoří dva velké hlavní chladiče o profilu 300x40mm a výšky 467mm, kde je chlazen zdroj, deska, CPU a GPU. Jak název napovídá, tak v tomto prostoru, tak jako v celé case nenajdete žádný aktivní chladící prvek, jako ventilátor či čerpadlo, odvod tepla jsem vyřešil vlastním unikátním řešením, které jsem sám zhotovil, nepoužívám žádné sériově prodávané řešení, ale vše si zásadně vyrábím sám přesně na míru mé case. Je tak možné dát do této case a zcela pasivně chladit téměř jakékoliv high-end komponenty, v současné době je testovací sestava následující:

    Intel Pentium D 930
    nVidia GeForce 7800GTX 2x zapojené do SLI
    Asus P5N32-SLI Deluxe - nForce4 SLI
    Corsair 2x 512MB DDR II 675MHz
    SB Audigy 2 ZS
    Silverstone SST-ST60F-GM EPS12V - 600 Watt

    Komponenty už nejsou nejlepší, ale na upgrade zatím nemám. Toto je sestava, kterou žádná jiná fanless case už nedokáže zcela pasivně uchladit, všiměte si například dvou 7800GTX zapojených do SLI, které naprosto spolehlivě s tímto chlazením uchladím a to nejen GPU ale i všechny paměti a napájecí prvky, v podstatě celá grafická karta (obě) je tak chlazena lépe, než s běžným aktivním chladičem, to celé je navrhnuto jako jednoslotové chlazení, takže chlazení neobsazuje žádné další sloty a to bez navýšení teplot, jelikož teplo je odváděno na boční chladiče mimo case. Vymyslel jsem i vlastní unikátní pasivní chlazení zdroje, kde chladím kompletně celý zdroj naprosto spolehlivě, účinně a bezpečně a to tak, že většinu tepla a to ze všech součástek odvádím na boční chladič a zbytek vyzařovaného teple se odvede pryč volnou cirkulací vzduchu v case, kde zdroj je ve spodu a tak se skrz něho do case dostává studený vzduch, který se následně v case ohřeje a volně vychází ven přes horní děrovaný plech. Nutno podotknout, že celé toto chlazení už půl roku úspěšně testuji v maximální zátěži a vše spolehlivě funguje, nehrozí ani žádné selhání ventilátoru, vše je 100% spolehlivé, neexistuje žádná regulace a sledování teplot, nyní si chlazení už nemusím vůbec všímat, jelikož vše funguje samo a totálně neslyšitelně. Na boční chladiče samozřejmě odvádím teplo i ze všech ostatních komponentů, jako CPU, čipsety na desce, ale i mosfety a je možné do této case osadit téměř jakoukoliv ATX desku, všechno chladím nekompromisně a lépe než jakákoliv jiná fanless case, všechny součástky mám oměřené pomocí přesného dotykového digitálního teploměru i infra teploměru. Podrobné naměřené hodnoty zatím uvádět nebudu, toto chlazení je stále ještě ve fázy prototipu a dá se na tom ještě mnoho vylepšovat, niní čekám na upgrade na Conroe a grafiku 7950GX2.

    Jinak case je zhotovena z umělého kamene Corralit Arionit, což je materiál podobný a stejně zpracovatelný jako například Staron či Corian, které imitují i různé pískovce a kameny, ale i různá škála barevných odstínů až stovky barev. Zbytek tedy chladiče a další prvky jsou z hliníku, který je eloxovaný stříbrný saténovým eloxem. Case má rozměry h567 * v534 * š241.
    To je prozatím vše.

  11. #11

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    uhm, tak to chcem vidiet potom dakedy vovnutry :x akurat to asi nemozes mat zarazene v stole aby sa okolo toho hybal vzduch, tiez tie bocnice v zatazi musi mat 50~ stupnov odhadom ... velmi zaujimave
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele Klon
    Založen
    16.06.2003
    Bydliště
    Vrchlabí
    Věk
    36
    Příspěvky
    659
    Vliv
    262

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    thermosyfon?
    Naposledy upravil Klon; 26.06.2006 v 15:04.
    e4400@3Ghz(def.v.+BOX),Gigabyte GA-965P-DS3P, 2x1024 ADATA 800mhz, 7600gt pasiv,2x80gb RAID0
    Vodník v rekonstrukci, DIY repro ve výstavbě.

  13. #13
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Tak na to chlazeni grafik jsem zvedavy, jinak to vypada opravdu dobre, ale nemuzu si odpustit poznamku, ze v cerne by to asi vypadalo lip

    btw. umely kamen? Kolik ta case vazi?
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  14. #14

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    koukám, že tady na fóru jsou samí inteligentní lidé, na pctforu označili fotky za 3D renderované modely . Každopádně toto je jen stručné info + pár fotek pro začátek, časem budu uvádět další fotky a informace, jen jsem chtěl z počátku zjistit, jak se celá věc má.

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele Strby
    Založen
    07.08.2003
    Bydliště
    Rokycany
    Příspěvky
    614
    Vliv
    260

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    doufam ze i bude nejakej detailnejsi test co se teplot tyce...
    my friend on the road: IBM R61 + Octavia Combi TDI

  16. #16
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    341

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Citace Původně odeslal VlasTik
    koukám, že tady na fóru jsou samí inteligentní lidé, na pctforu označili fotky za 3D renderované modely

    Ty si jim fakt musel ukazat jine fotky, tak to je teda neco.
    Hlavne mistr Stoobi se ukazal, se svojim sahodlouhym rozborem, kterym se snazil dokazat, ze to je render.
    Tohle se fakt asi muze stat jen u nas v CR....

    No ale tohle je dost OT. Kazdopadne se tesim na nejake dalsi fotky, hlavne z vnitrku a potom taky na teploty, jakych s tim dosahujes.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  17. #17

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Vypada to opravdu velmi nadejne, jenom porad nechapu, proc nas VlasTik tolik napina s usporadanim vnitrnich komponent Musis preci uznat, ze je to vec, ktera vsechny zajima absolutne nejvice. I kdyz, treba na to budes uplatnovat vyrobni tajemstvi
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  18. #18

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    takze som to trosku premazal ... zdrzte sa tlachania o tupych reakciach na teenage forach
    EDIT: dalsi priemaz > SKUTOCNE to nie je renderovane a este raz pre ostatnych Ynteligentov
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  19. #19

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Sis k tomu narendroval i postel, perinu a stolek

    Nicmene musim uznat, ze ty fotky shora vypadaj tak profesionalne-predvadece a material bedny je taky barevne a vubec tvarove tak specifickej, ze jsem taky chvilku uvazoval, zda se nejedna o nejaky fake slusnyho grafika, co nemel v zimnich vecerech co delat a tim padem vytvarel virtualni case

    A co ten vnitrek a detaily? Nas predevsim zajima technicke reseni "na vlastni oci", pokud si to nenechavas patentovat a nechces, abychom ti "koukali pod poklicku"
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  20. #20

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    majitel case furt zdůrazňuje jaké stvořil nekompromusní řešení....bohužel nemohu souhlasit....utopením žebroví chladiče do stěny bedny se stalo co? vodorovné žebroví chladičů disků zhoršuje co? a proč nejsou chladiče eloxnuté načerno? to vše podstatně vylepšuje účinnost chlazení....co Ty na to Vlastíku?
    E2180@-0.1V udervolt Gigabyte DS4 P35, 2GB/800 RAM, GeForce 7300GT, WD Raptor 36GB ADFD, WD 3200AAKS, CFI1009, Enermax Pro82 425W, E-MU1212m. Consumption: 80W (music playing/office work)

  21. #21

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Citace Původně odeslal Tinky linky
    majitel case furt zdůrazňuje jaké stvořil nekompromusní řešení....bohužel nemohu souhlasit....utopením žebroví chladiče do stěny bedny se stalo co? vodorovné žebroví chladičů disků zhoršuje co? a proč nejsou chladiče eloxnuté načerno? to vše podstatně vylepšuje účinnost chlazení....co Ty na to Vlastíku?
    Elox ? o kolik o 0,5 stupně ? žebrování u disků není tak důležitý, když tolik netopěj.... a s tím zapuštěním to taky moc velkej vliv mít nebude, jinak by to as neudělal....jinak nice
    AMD XP-M@2,6GHZ ,1GB RAM ,X1950GT@607,1580
    http://casemod1.wz.cz
    SONY Vaio VGN-CR11S/W
    levné letenky do USA

  22. #22

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Citace Původně odeslal -martin-
    Elox ? o kolik o 0,5 stupně ? žebrování u disků není tak důležitý, když tolik netopěj.... a s tím zapuštěním to taky moc velkej vliv mít nebude, jinak by to as neudělal....jinak nice
    to se teda setsakramentsky pleteš já stavím zesilovače a ty kolikrát topí víc než nějaké trapné PC a můžou se pasivně uchladit....a mám velice dobře vyzkoušeno jaký to má vliv....možná se Ti to nezdá ale dělá to fakt hodně, čarná barva chladiče se uplatní právě při zcela pasivním chlazení přirozeným prouděním vzduchu, jakmile je ve hře větrák je všecko jinak
    E2180@-0.1V udervolt Gigabyte DS4 P35, 2GB/800 RAM, GeForce 7300GT, WD Raptor 36GB ADFD, WD 3200AAKS, CFI1009, Enermax Pro82 425W, E-MU1212m. Consumption: 80W (music playing/office work)

  23. #23

    Wink Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    Zajímá mě technologie přenosu tepla z procíku na ty hlíníkový žebra... Tipuju to jedině na heatpipe. Naohejbal sis trubičku a naplnil chladivem,nebo to udělal známej servisman ledniček. Fakt nevim jak jinak by se to dalo udělat. Koupit z Německa??

    Prostě se nemůžu dočkat až/jestli to uvidim. Potřeboval bych něco podobnýho na přenos tepla z procesoru na chladič mimo vodotěsnou krabici - v ní router P II 400MHz - šlo by to asi jenom heatpipema

    Kejs je fakt NICE

  24. #24

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    VlasTik: Pěkná práce, klobouk dolů
    Survivor: heat pipes se dají poměrně snadno sehnat jako samply, mám několik kousků, myslím že od aavidthermalloy. Známý jich má pro pracovní účely taky dost (samply pro fakulty chodí spolehlivě). Naohýbat se to dá jako obyčejná trubička - není problém
    QuadCore Q6600, GF 8800GT....workstation
    DualCore PentiumD 805 (2.66GHz@3.4GHz), Asus P5P800se,2x512 MB DDR400, DVB-T Jetway PCI tuner, 2x LCD Benq FP71E+ on Leadtek Winfast A350XT. Watercooling
    Notebook: IBM T22, 512MB RAM


  25. #25

    Standardní Re: JIREČEK - High-End Fanless Case

    VlasTIk psal, že si vše vyráběl sám takze HP nepřicházejí v úvahu. Jsem ted zrovna koukal na první díl MacGyvera a trochu mi to připomíná VlasTIka ale uvidime co vnitřek . JInak mě osobně se vzhled moc nelíbí použítá barva , či povrch toho kamence mě moc neimponuje. Připomíná mi to desing něakých starých High-end 486 towerů..
    Intel C2D E8400@3.6Ghz 1.26V , Gigabyte GA-P35-DS4 rev 1.1, Patriot 2x2GB DDR2-800 CL4, LC-Power 550W black, nVidia 9600GT - MSI-512-OC, Samsung 400GB Sata 16MB, 3x WD 7500AAKS, Samsung 183L SATA, Logitech MX3000, MS Wireless Laser Mouse 6000, Samsung 225BW 22", . Vodní chlazení CPU[s]+NB+GPU[/s].

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ZALMAN(TNN 500A) Fanless case, heat-pipe rulez
    Založil gigik v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 39
    Poslední příspěvek: 05.04.2006, 14:11
  2. Delphi : komunikace pres RS-232
    Založil mudboy v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 07.06.2005, 21:37
  3. [VBA] úprava registrů
    Založil Kooca v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 31.05.2005, 11:19
  4. jak dostat Win95 instalaci do notebooku???
    Založil pETSaa v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 23.04.2005, 17:56
  5. Help VISUAL DELPHI
    Založil Platon v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 06.11.2003, 22:13

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •