Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Program na taktování ve Windows

  1. #1

    Standardní Program na taktování ve Windows

    Chtěl bych se zeptat jestli existuje něaký program na taktování ve windows Vím že je CORE CENTER ale ten se mi po 2 min sekne Mám Intel Petium 4 3.0 GHz LGA775 a MSI 915p neo platinum 2. Kdyžtak mi dejte na něaký ten program link předem dík

  2. #2

    Standardní

    www.clockgen.com asi si moc nehladal co?
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  3. #3

    Standardní Re: Program na taktování ve Windows

    Citace Původně odeslal Oryp
    Chtěl bych se zeptat jestli existuje něaký program na taktování ve windows Vím že je CORE CENTER ale ten se mi po 2 min sekne Mám Intel Petium 4 3.0 GHz LGA775 a MSI 915p neo platinum 2. Kdyžtak mi dejte na něaký ten program link předem dík
    Co takhle trošku zauvažovat, proč se Core Center sekne? Je to právě z toho důvodu, že jakákoliv změna frekvence za chodu poškozuje data v procesoru, tj. vede k chybným výpočtům. Prostě a jednoduše pod Windows nelze frekvenci měnit, aniž by si přišel o data.

  4. #4

    Standardní Re: Program na taktování ve Windows

    Citace Původně odeslal Eagle
    Co takhle trošku zauvažovat, proč se Core Center sekne? Je to právě z toho důvodu, že jakákoliv změna frekvence za chodu poškozuje data v procesoru, tj. vede k chybným výpočtům. Prostě a jednoduše pod Windows nelze frekvenci měnit, aniž by si přišel o data.
    Takze podle tebe jakakoliv zmena f z woken vede ke ztrate dat a naslednymu zatuhnuti ?
    Jaky data mas konkretne na mysli ?

  5. #5

    Standardní Re: Program na taktování ve Windows

    Citace Původně odeslal Icebreaker
    Citace Původně odeslal Eagle
    Co takhle trošku zauvažovat, proč se Core Center sekne? Je to právě z toho důvodu, že jakákoliv změna frekvence za chodu poškozuje data v procesoru, tj. vede k chybným výpočtům. Prostě a jednoduše pod Windows nelze frekvenci měnit, aniž by si přišel o data.
    Takze podle tebe jakakoliv zmena f z woken vede ke ztrate dat a naslednymu zatuhnuti ?
    Jaky data mas konkretne na mysli ?
    Veškeré změny vyjma PowerNow! a SpeedStepu. Poškodí se data uvnitř procesoru (chyby výpočtů, data v cache...). Dřív nebo později tyhle změny naruší tolik dat, že systém zatuhne.

  6. #6

    Standardní zatuhne ....

    Takze kdyz napr. zvednu HTT clockgenem z 200 na 216 tak dojde driv nebo pozdeji k padu systemu. Kolik hodin to zhruba je ? to otestim

  7. #7

    Standardní

    To se nedá říct, protože IMO je to náhodná veličina s normálním rozdělením. Zkus přepínat frekvence HT několikrát za minutu a uvidíš, jestli to vydrží. A zkus to dělat v zatížení (např. Prime95), tam máš lepší šance.

  8. #8

    Standardní

    Keby sa to prepinalo v kernel driveri, tak to moze fungovat celkom spolahlivo. Muselo by sa to vsak robit poriadne (zakazat prerusenie, zapisat obsah cache...).
    BTW. Zda sa mi, ze som v datasheete nejakeho clock generatora cital, ze pri prepnuti frekvencie sa to zmeni postupne (to by znamenalo, ze je to celkom bezpecne). Ale uz neviem, kde to bolo...
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rainbow
    Keby sa to prepinalo v kernel driveri, tak to moze fungovat celkom spolahlivo. Muselo by sa to vsak robit poriadne (zakazat prerusenie, zapisat obsah cache...).
    BTW. Zda sa mi, ze som v datasheete nejakeho clock generatora cital, ze pri prepnuti frekvencie sa to zmeni postupne (to by znamenalo, ze je to celkom bezpecne). Ale uz neviem, kde to bolo...
    To je pravda. PowerNow! funguje tak, že procesor se nejdříve uspí, pak se frekvence změní, počítá se čas pro stabilizaci frekvenčního generátoru uvnitř procesoru, zapne se operační stav. Důležité je, že během rozhození generátoru frekvence vlivem změny frekvence je procesor uspán. Když se ale frekvence změní za chodu přeprogramováním clock generatoru na desce, procesor je v plně operačním stavu!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •