Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: K7N2 Delta a kombinace IDE A SATA HDD

  1. #1

    Standardní K7N2 Delta a kombinace IDE A SATA HDD

    Zdravím, řešil jsem teď připojení několika disků konkrétně 2x IDE + 2x CD mechaniky a jednoho SATA HDD, po nastartování OS SATA disk vůbec není vidět ale ovladače jsou v OS nainstalovány v pořádku. Kde je chyba? Ovladače od SATA řadiče (Promise) se tváří že jediné co umí je udělat RAID, já bych ale chtěl HDD na SATA nakonfigurovat jako klasický disk ne pole. Jsem jenom blbý nebo to ani nejde?
    Moje pecko: ASUS P5L-MX, P4 D2,8GHz ,2x2024MB Kingston 533MHz,Leadtek 8600GT 256DDR3,640GB Samsung SATA,200GB Seagate SATA II,LG GSA-4167B,FORTRON FSP350-60PN (PF),LG L222WS, Logitech WingMan Rumblepad

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele a_WerOOn
    Založen
    27.08.2003
    Bydliště
    Dobronín ----> work Jihlava
    Příspěvky
    677
    Vliv
    259

    Standardní

    ted jsem stavel jeden komp a musel jsem zapnout ten raid i kdyz jsem ho daval na normal rezim.. dos to nenasel vubec.. a myslim ze to mozna bude potreba reinstal OS.. ale to je jen muj dohad..

    Intel Core Duo 1800Mhz- OC-3000Mhz, 2GB ram 800Mhz, HDD160 Sata II
    | CANON A510 | Nokia N70+512MB MMC|

  3. #3

    Standardní

    Vytvoříš RAID 0 pro ten jeden SATA disk a už to bude fungovat. Příště si přečti manuál.
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  4. #4
    Senior Member VIP Avatar uživatele Rabban
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    894
    Vliv
    273

    Standardní

    a ci su takhle dat ve sprave systemu spravce disku a disk inicializovat a naformatovat? (pavym tlacitkem na tento poc.-spravovat--sprava disku)
    Ve sprave disku se ti novy disk objevi s cernou listou a kdyz das na nej pravym tlacitkem a klepnes na spustit/inicializovat, nebo neco takovyho, tak se disk aktivuje.
    Zkontrolovat v biosu, jestli je SATA controller enanbled, v pripade jednoho disku se a RAIDu nemusi nastavovat vubec nic.
    Core 2 Duo E7300 3,33GHz, 2x2GB Corsair Dominator 1066 Gigabyte EP45 UD3LR WDC740GD Raptor Ga Geforce 8800GTS 640MB

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rabban
    a ci su takhle dat ve sprave systemu spravce disku a disk inicializovat a naformatovat? (pavym tlacitkem na tento poc.-spravovat--sprava disku)
    Ve sprave disku se ti novy disk objevi s cernou listou a kdyz das na nej pravym tlacitkem a klepnes na spustit/inicializovat, nebo neco takovyho, tak se disk aktivuje.
    Zkontrolovat v biosu, jestli je SATA controller enanbled, v pripade jednoho disku se a RAIDu nemusi nastavovat vubec nic.
    Hm když mi u téhle desky najdeš v BIOSu nastavení SATA řadiče budeš fakt dobrej
    Co se týče toho správce systému to je mi jasné jenže tam ten disk nebyl, proto jsem se přišel zeptat sem (prej "guru") .

    @leo: manuál bohužel nemám a navíc při vytváření RAID 0 bych se nevyhnul formátování disku, což jsem rozhodně nepotřeboval (jaksi jsem si nemohl zazálohovat 120giga dat )

    Každopádně díky
    Moje pecko: ASUS P5L-MX, P4 D2,8GHz ,2x2024MB Kingston 533MHz,Leadtek 8600GT 256DDR3,640GB Samsung SATA,200GB Seagate SATA II,LG GSA-4167B,FORTRON FSP350-60PN (PF),LG L222WS, Logitech WingMan Rumblepad

  6. #6
    Senior Member VIP Avatar uživatele Rabban
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    894
    Vliv
    273

    Standardní

    nejak jsem tu nevycetl, kdyz ti nabiha PC, tak SATA radic detekuje peipojene disky, ten tvuj disk tam je nebo ne?
    P.S. v biosu raid opravdu nenastavis, SATA je u nforce na externim cipu, vetsinou je to nejakej sil...blabla
    Core 2 Duo E7300 3,33GHz, 2x2GB Corsair Dominator 1066 Gigabyte EP45 UD3LR WDC740GD Raptor Ga Geforce 8800GTS 640MB

  7. #7

    Standardní

    Tak znovu. Při bootování se ti objeví hláška od RAID řadiče Promise Fastrack 376, abys stisknul CTRL-F. Tak to uděláš a dostaneš se k nastavení řadiče SATA. Vybereš tvůj disk, zvolíš vytvořit pole RAID-0 pro tento jeden disk a uložíš změny. Po restartu ve windows vytvoříš na (již viditelném) harddisku partition podle své potřeby v požadované velikosti a souborovém formátu. Pokud neprojdeš tím CTRL-F, nebude disk ve windows vidět a nepůjde vytvořit partition. HOWG. (Ufff) Jinak k té desce bys měl mít speciální příručku od Promise, jak disk na tomto řadiči zprovoznit Tam je to popsáno přesně krok za krokem.
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •