Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: jak nastavit routování

  1. #1

    Standardní jak nastavit routování



    na půdě server ze serveru switch z něj 3 100MBit kabelely - 2 přímo do pc a jeden do routeru ASUL- WL-500g - z toho do dalších pc wireless.

    Jak nastavím routování v tom routeru abych se mohl dostat z pc 192.168.2.2 do pc 192.168.1.2 ? Je tam (v nastavení toho routeru) položka STATIC ROUTE a tam je Network/host IP netmask a gateway . To mě právě zajímá co tam nastavit.
    Pašák erda.

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    Binary space
    Příspěvky
    567
    Vliv
    269

    Standardní

    Předpokládám tedy, že ten ASUS skutečně routuje a nědělá NAT. Možná se budeš divit, ale na routeru nic nastavovat nemusíš. Jediné co je třeba tak na PC1, PC2 a server přidat routu pro síť 192.168.2.0 s bránou 192.168.1.4. Pak to bude fungovat.
    Velmi drahý vysokofrekvenční ohřívač okolního vzduchu.

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal VOiD
    Předpokládám tedy, že ten ASUS skutečně routuje a nědělá NAT. Možná se budeš divit, ale na routeru nic nastavovat nemusíš. Jediné co je třeba tak na PC1, PC2 a server přidat routu pro síť 192.168.2.0 s bránou 192.168.1.4. Pak to bude fungovat.
    jo mělo by to fakt routovat , problém je v tom že to je vlastně druhej router v řadě a v manuálu píšou cosi o tom, že se tam ta routa musí nastavit .... mělo by to jít i bez nastavování na tom serveru
    Pašák erda.

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    Binary space
    Příspěvky
    567
    Vliv
    269

    Standardní

    No teď mi došlo, že pokud ti z PC4 a PC5 funguje internet, tak to znamená že ten ASUS dělá NAT. V tom případě by ses měl dostat z PC4 na PC1 bez problémů (pokud ten ASUS něco nefiltruje), ale opačně ne.
    U tohoto routeru bych spíš zapojil kabel ze switche do jednoho z těch 4 portů LAN rozhraní, které je společné s WiFi, takže pak budeš mít všechny klienty na jedné síti (musíš změnit IP na PC4 a PC5 na 192.168.1.x). Jednak se tam pak nebude nic routovat a hlavně se vyhneš problémům s viditelností všech PC v okolních počítačích.
    Velmi drahý vysokofrekvenční ohřívač okolního vzduchu.

  5. #5

    Standardní

    hm to mě nenapadlo, ale asi to tak bude nejjednoduší a nejlepší - díky

    nicméně by mě stejně zajímalo jak nastavit tu routu
    Pašák erda.

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    Binary space
    Příspěvky
    567
    Vliv
    269

    Standardní

    Citace Původně odeslal Erda
    ....nicméně by mě stejně zajímalo jak nastavit tu routu
    Tak jak jsem psal. Na ASUSu pouze default gateway na server. Na serveru, PC1 a PC2 pak routu 192.168.2.0 na bránu 192.168.1.4.

    Server má nadefinované 3 routy. Na rozhraní internetu, pak na rozhraní 192.168.1.0 a pak default gateway ISP. Kam teda pošle paket s cílovou adresou 192.168.2.0 ? Na default gateway ISP a to je špatně (pokud je na serveru nějaký firewall tak ten paket zahodí).
    PC1 a PC2 mají nadefinované pouze 2 routy - 192.168.1.0 (protože mají připojení na subnet 1.0 stejně jako server, ty routy dělá systém sám) a pak default gateway na server. Pokud tedy bude chtít poslat PC1 paket na 2.0, tak to pošle na default gateway a ta to pošle zase ISP.
    Teoreticky by stačilo tu routu pro 2.0 udělat na serveru a když pak serveru přijde paket z PC1 pro PC4 tak pošle (pokud má povoleno) ICMP Redirect paket nazpět PC1, že má příště posílat pakety pro 2.0 přímo na 192.168.1.4.
    Velmi drahý vysokofrekvenční ohřívač okolního vzduchu.

  7. #7

    Standardní Re: jak nastavit routování

    resim ten sam problem,ale nevim jak presne nastavit muj wifi router asus wl-520gC. kdyz pripojim do LAN, tak mi to proste nejde. od admina mam pridelenou jednu IP (ktera ja vazana na MAC) obrazek ktery tady je, je uplne presny az na to ze misto serveru je tam AP, problem je ale ten sam...

    mohl by mi to nekdo vice objasnit? prosiiiim. na siti me sice nevidi,ale pripoji se na me pokud zadaji primo IP ktere je nastavene na WAN portu...

    nasel jsem tohle : http://attel.cz/dray-wdt/v2500manual/Static.pdf
    ale jsem z toho asi jelen...musim to moje nastaveni jeste odzkouset
    Naposledy upravil bajlek; 15.01.2008 v 00:02.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •