Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: Ako to urobit-dialkove od kompu

  1. #1

    Standardní Ako to urobit-dialkove od kompu

    Nikde to neviem najst ani som tu niaky thread nenasiel. Ak som to sem zle umiestnil mozte to kludne premiestit.

    Takze chcel by som dialkove-bezdrotove od pocitaci, kludne staci na zapnutie a vypnutie pocitaca. Nema niekto nejaku schemu ako si to vyrobit alebo kde to kupit, existuje to vobec?

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Prešov
    Příspěvky
    1 738
    Vliv
    263

    Standardní

    "girder"
    SILENT PC ▌Athlon TB 2100+ @ 200x11, PrimeStable ▌Zalman CNPS7000A-Cu & Tt Copper Shim & AS Céramique ▌Abit NF7-S 1.2, NB Zalman ZM-NB47J, SB passive ▌512MB TwinMOS 333 @ 400, 11-2-2-2 ▌Sapphire R9600PRO VIVO @ 477 core, 716 RAM, cooled by Athlon box cooler & Papst ▌WDC800JB ▌Maxtor 30GB ▌NEC ND-3500A ▌Yamaha CRW2200E ▌400W Maxpower - add fan control&monitor & Papst ▌NeonLight case & Papst ▌LCD 4x20, LCD 2x8 ▌4xFan & 8xTemp. controller ▌21\" CRT monitor ▌A4tech infra mouse ▌Microsoft Multimedia Keyboard ▌Samsung ML1520 laser printer ▌

  3. #3

    Standardní ....

    Hej ale ja by som chcel taky cez ktory by islo aj zapnut pocitac. Vypnut to nie je problem.

  4. #4

    Standardní

    kdyz si zapnes podporu v Biosu a na Girdru naemulujes a vyclenis na to ovladaci tlacitko, tak ani v zapnuti nevidim problem, ale skutecne staci dat hledat girder a vse kolem nej...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal tiktak
    kdyz si zapnes podporu v Biosu a na Girdru naemulujes a vyclenis na to ovladaci tlacitko, tak ani v zapnuti nevidim problem, ale skutecne staci dat hledat girder a vse kolem nej...
    To bych chtěl vědět jak to funguje... Jak může sw program který je na disku zapnout komp??
    PROJECT: Digital Fantasy
    Více projektů na mých www

  6. #6

    Standardní ...

    No ved o to ide. Ja neviem. Nejake zariadenie napojene na zapinacie tlacitko, co ja viem na baterku. Vyslalo by to zapinaci impulz, komp by sa zapol. Tak nejako si to predstavujem. Len ci to existuje?

  7. #7

    Standardní

    zadny impuls nepotrebujes, staci na Power Switch udelat neco, co ti sepne piny oznacene jako "ATX Power Switch" a "Vcc". Akorat me ted nenapada reseni jak to udelat aniz bys na ne neprivadel napeti. snad neco zbastlit z bezdratovyho zvonku a na vystup misto bzucaku mu dat rele jako spinac.
    CPU: E2200 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro , GPU: GigaByte HD2600 XT , RAM: Kingston 2x1GB DDR2 PC800 ,[b] MB: Asus P5Q , PSU: Chieftec Green Angel CTP-400-12G, 400W , HDD1: Samsung Spin Point F1 HD502IJ 500GB 16MB SATAII/300 , HDD2: WDC WD2500AAJB 250GB ATA100 , HDD3: WD5000AAKS- 500GB 7200ot SATAII/300 16MB + Externí box LC POWER EH-35BE2 3,5 SATA2/1 HDD, USB 2.0 + E-SATA , DVD: Samsung SH-S223F SATA , CASE: ASUS TA-982

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jack O'Neal
    Citace Původně odeslal tiktak
    kdyz si zapnes podporu v Biosu a na Girdru naemulujes a vyclenis na to ovladaci tlacitko, tak ani v zapnuti nevidim problem, ale skutecne staci dat hledat girder a vse kolem nej...
    To bych chtěl vědět jak to funguje... Jak může sw program který je na disku zapnout komp??
    sorry, psal jsem to v nejakym deliriu, neuvedomil jsem si to, ze emulace probiha az pod Widlema...
    nicmene jsem hodne linej, ale tak abych si nedokazal Pc pustit jednim tlacitkem a pak jej pipadne ovladat dalkou, teda ne...

    A reseni jsou v tomhle pripade, dalkove ovladany relatka, dalkove ovladany spinany zasuvky, GSM spineca atd...
    Nicmene to je naprosto prisera investice kvuli jednomu stisku tlacitka...

    Nebo neco zbastlit homemade, nicmene i to je pro mne zbytecmna investice...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  9. #9

    Standardní

    Takze na zapinani PC mi pripadne nejlepsi toto: http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=64454&highlight=, ale na zapinani PC z postele to fakt neni

    Mozna by slo v BIOS nastavit v Power Management, aby se PC zaplo pri aktivite na portu COM, kde by byl IR prijmac, ale nezkousel jsem to.

    No a vypinani, hibernace... je samozrejme uplne v pohode pres Girder.

    BTW: Shoorty ty to Tago asi budes mit dlouho co!

  10. #10
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    No pokud má deska piny na IrDa, tak nevidím problém ... jen je potřeba koupit přislušný trans... TSPxxx připojit ho k desce a v BIOSu v Power managmentu povolit Wake on IrDA ... toť vše ... bez podpory na desce zbývá pro tento trans .. udělat sólo obvod a připojit ho(jak zde už bylo řečeno) na ATX power on (paralělně k tlačítku ON)
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    No pokud má deska piny na IrDa, tak nevidím problém ... jen je potřeba koupit přislušný trans... TSPxxx připojit ho k desce a v BIOSu v Power managmentu povolit Wake on IrDA ... toť vše ... bez podpory na desce zbývá pro tento trans .. udělat sólo obvod a připojit ho(jak zde už bylo řečeno) na ATX power on (paralělně k tlačítku ON)
    no ja jsem osobne nevidel BIOS s "Wake on IrDA"

  12. #12
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    no ja jsem osobne nevidel BIOS s "Wake on IrDA"
    No tak tam si ani nemáš podporu IrDA, nebo to neumí .. co je na tom divnýho ... ja to na starým MSI měl ... samo se to nejmenovalo přesně takle... To jsem psal jen jako hledání termínů .... nebrat doslovně
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  13. #13
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní

    Nefim, mozna tam bude neco jako Wake on COM, protoze IrDA pracuje jako seriovej port.. ale tezko rict jestli zrovna IrDA je pri vypnutym PC napajeny.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  14. #14

    Standardní

    No aspon u me na desce to je tak, ze si mohu nastavit cemu bude power manegment naslouchat, a tak tedy kdyz mam IR prijmac zapojeny v COM, tak by to teoreticky mohlo fungovat, ale musime si take uvedomit, ze IR zareni treba velmi silne vyzaruje zarivka (hlavne kdyz se cerstve zapne) takze by to asi nebylo to prave orechove, ale rikam ani jsem to nezkousel.

  15. #15

    Standardní ...

    A fakt. Reaguje girder len ked je tam pripojene napetie co ja viem drotikmi?

  16. #16
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    ... ale musime si take uvedomit, ze IR zareni treba velmi silne vyzaruje zarivka (hlavne kdyz se cerstve zapne) takze by to asi nebylo to prave orechove....
    Co? vzdyt je to obycejne svetlo, které je ve spektru které nevidíš (900nm) ... a potom přijímač těžko něco vyzařuje, že ..... ten nic nedělá, dokonce čistě teoreticky nepotřebuje ani svoje napájení, bohužle obvody ho použivající už jo ...

    Jinak je to jak psal Marty .. IrDA je přímo na ser. bus ... a je věc BIOSu jestli myslí na WoI nebo ne ...
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  17. #17

    Standardní ....

    Neviete kde na nete najdem manual k GA-7TV600-1394? Ten moj uz nemam. Takze neviem ci je to tam v BIOSe vobec. Teraz som to pozeral.
    Mam tam zapinanie pomocou mysi, klavesnice, a v urceny cas a tusim wake up modem.

  18. #18
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    Já ti nevím, ale že by výrobce o vlastní desce nic neměl

    >>>> http://www.giga-byte.com/MotherBoard...600%201394.htm

    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    No aspon u me na desce to je tak, ze si mohu nastavit cemu bude power manegment naslouchat, a tak tedy kdyz mam IR prijmac zapojeny v COM, tak by to teoreticky mohlo fungovat, ale musime si take uvedomit, ze IR zareni treba velmi silne vyzaruje zarivka (hlavne kdyz se cerstve zapne) takze by to asi nebylo to prave orechove, ale rikam ani jsem to nezkousel.
    no já mám teď dočasně čidlo pro dálkáč hozené na dlouhý kabel a momentálně zrovna blízko horní katody.. Jednou jsem přemýšlel, proč tak blbě dálka reaguje (1/5 pokusů - myslel jsem, že mám slabé baterky v DO) a pak, když jsem si vyjel schovávací lištu windowsů, tak jsem se nestačil divit - pořád v systrai blikala ikona dálkového ovládání, takže na můj DO už zbývávalo jen pár "volných okamžiků" - no a to "rušení" způsobovala blikající katoda podle hudby (strobo) (byla tak 10 cm od čidla), když jsem ji zapnul na stálo, tak už to nedělalo. Další impuls pro to, abych konečně to čidlo dořešil (předtím bylo v case, teď bude někde v prostoru)
    DECENT II EXTREME
    ---> http://7luke.com/decent <--- už je zase jiný konfig ale není čas to změnit na webu

  20. #20

    Standardní

    ...nepresune to niekto do bastlenia imho to s CM moc nema...
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    Citace Původně odeslal Dominator
    ... ale musime si take uvedomit, ze IR zareni treba velmi silne vyzaruje zarivka (hlavne kdyz se cerstve zapne) takze by to asi nebylo to prave orechove....
    Co? vzdyt je to obycejne svetlo, které je ve spektru které nevidíš (900nm) ... a potom přijímač těžko něco vyzařuje, že ..... ten nic nedělá, dokonce čistě teoreticky nepotřebuje ani svoje napájení, bohužle obvody ho použivající už jo ...

    Jinak je to jak psal Marty .. IrDA je přímo na ser. bus ... a je věc BIOSu jestli myslí na WoI nebo ne ...
    No asi jsi me nepochopil, myslel jsem to presne jako to pochopil Luke_chiptuning
    Citace Původně odeslal Luke_chiptuning
    Citace Původně odeslal Dominator
    No aspon u me na desce to je tak, ze si mohu nastavit cemu bude power manegment naslouchat, a tak tedy kdyz mam IR prijmac zapojeny v COM, tak by to teoreticky mohlo fungovat, ale musime si take uvedomit, ze IR zareni treba velmi silne vyzaruje zarivka (hlavne kdyz se cerstve zapne) takze by to asi nebylo to prave orechove, ale rikam ani jsem to nezkousel.
    no já mám teď dočasně čidlo pro dálkáč hozené na dlouhý kabel a momentálně zrovna blízko horní katody.. Jednou jsem přemýšlel, proč tak blbě dálka reaguje (1/5 pokusů - myslel jsem, že mám slabé baterky v DO) a pak, když jsem si vyjel schovávací lištu windowsů, tak jsem se nestačil divit - pořád v systrai blikala ikona dálkového ovládání, takže na můj DO už zbývávalo jen pár "volných okamžiků" - no a to "rušení" způsobovala blikající katoda podle hudby (strobo) (byla tak 10 cm od čidla), když jsem ji zapnul na stálo, tak už to nedělalo. Další impuls pro to, abych konečně to čidlo dořešil (předtím bylo v case, teď bude někde v prostoru)
    No ale zajimave je ze mi tohle u te zarivky dela pouze kdyz ji zapnu, asi po 5 minutach je uz vse OK.

  22. #22
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    279

    Standardní

    no asi souhlas s Igorem ...

    Jinak IR zaření je všude ... běžné světlo jej produkuje, obyč žárovka jej taky produkuje ... jde o použitou látku na přechodu v polovodiči dále filtraci a v neposlední řadě o nastavení citlivosti elektronikou .... při malých citlivostech jste schopný IR přesvítit třeba zapalovačem.... jinak by jsem nemohli mít ani ovladání na televizy ... je to jen o provedení, takže bych to sem netahal .. pokud se to dělá s rozumem, tak tohle vadit nebude.
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •