Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Divný zvuk z Raptora

  1. #1

    Standardní Divný zvuk z Raptora

    Mám několik dní v Pc disk WD360 Raptor. Mám však obavy ,aby nebyl vadný. Občas je z něj slyšet podivný zvuk. Jde o něco jako slabé rezonujicí "zazvonění",nebo "cinkání" roztočené plotny ? Jakoby vybrace ? Nejedná se ani o "smrtelné" cvakaní nebo pištění .... Je jedno zda disk pracuje nebo ne...
    Měl jsem disk vyndaný ,abych měl jistotu ,že jde zvuk z něj. Otestoval utilitama od WD a pod. - vše OK je ten občasný zvuk.... Mám nad disku čistý systém a nechce se mě pokračovat v plnění a konfuguraci programů pokud by měl za několik dní "umřít"...
    Může jít o HW problém disku? Dá se takovýto "špatný zvuk" uznat jako důvod k reklamaci ?
    | AMD Athlon XP 2500+ | MSI K7N2 - Delta ILSR | 2x256MB DDR333 Dual Channel Cl2 [2-2-2-11] | WD360GD Raptor | Segate 7200.7 8MB | Asus GeForce 4 Ti4200 | AOC 7A+ | Lite-On SOHW-832S | Asus E616 | Koss UR-30 |

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    275

    Standardní

    Ak to cinkanie je charakteru klapkania malym kladivkom na nieco kovove tak presne to robi mne moj hitachi 180gpx.Napriklad ked sa kopiruje s particie na particiu, prehladava sa disk.Ma najazdenych 2800 hodin - zatial bez problemov, aj smart je v poriadku.Ale pre istoru isli dolezite data na DVD , clovek nikdy nevie.
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  3. #3

    Standardní Re: Divný zvuk z Raptora

    Citace Původně odeslal Zidy
    Mám několik dní v Pc disk WD360 Raptor. Mám však obavy ,aby nebyl vadný. Občas je z něj slyšet podivný zvuk. Jde o něco jako slabé rezonujicí "zazvonění",nebo "cinkání" roztočené plotny ? Jakoby vybrace ? Nejedná se ani o "smrtelné" cvakaní nebo pištění .... Je jedno zda disk pracuje nebo ne...
    Měl jsem disk vyndaný ,abych měl jistotu ,že jde zvuk z něj. Otestoval utilitama od WD a pod. - vše OK je ten občasný zvuk.... Mám nad disku čistý systém a nechce se mě pokračovat v plnění a konfuguraci programů pokud by měl za několik dní "umřít"...
    Může jít o HW problém disku? Dá se takovýto "špatný zvuk" uznat jako důvod k reklamaci ?
    Řekl bych že mi stejný zvuk ( podobný jaký se ozývá z transformátorů a tlumivek ) produkuje SEAGATE Barracuda 7200.7 , a taky jen občas. Není mi jasné co že to je, ale mám obavu aby nebyl na odchodu . Nevíte někdo co by to mohlo být
    Audio : Musical Fidelity X-CANv3 & Sennheiser HD 650
    Music : Classical - Nicolò Paganini, Ludwig Van Beethoven, Franz Joseph Haydn, Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach

  4. #4

    Standardní

    Tak předně-žádný zvuk z Raptora není divný... Z toho lze slyšet ledacos
    Pokud je to pravidelné,tak bych se toho nebál,přeci jen SMART by nějakou nepravost odhalil... Spíš bych řekl,že to může být nějaký kalibrační zvuk např. hlaviček,podobně jako legendární "škrcení slepic" u Hitachi.Sleduj ho dál a zkus přijít na to,kdy se objevuje.
    PC: Intel C2D E8400 | Thermalright Ultra 120 eXtreme + 12 cm Noctua | ASUS Formula Maximus | 4 GB Patriot Viper 800 MHz PC6400 CL4-4-4-12 | Sapphire Radeon HD 4770 512 MB | Velociaptor 300 GB + Samsung HD501LJ (500 GB) + Samsung F4 EcoGreen 2 TB + HP Media pocket drive 160 GB | Creative Audigy 2 Platinum eX | NEC ND-3540A |case HP + PSU 700W | 21" Samsung 214T | Logitech MX 3100
    NTB: ASUS Eee 1000H black

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    309

    Standardní

    Z mých dvou cheetahů se občas linou taky takové zvuky (jakoby cinknutí)...a fungují tak už více jak půl roku....občas jsou to opravdu zvláštní zvuky...ale provádím pravidelné testy pomocí Seagate utilit a stále je vše ok....
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  6. #6

    Standardní

    Mám novej raptor 74 a pořád v něm něco klepe,v HDTachu při random access testu je to jako kdyby tam zapoměli dát ložisko,jak když dře kov o kov.Ale testy jsou v pohodě takže je to normální nebo reklamovat? Mám ještě 3 roky WD 800JB a ten je proti tomu raptoru ůplně tichý.

  7. #7
    Junior Member
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Veslí nad Moravou
    Příspěvky
    29
    Vliv
    0

    Standardní

    Citace Původně odeslal radas
    Mám novej raptor 74 a pořád v něm něco klepe,v HDTachu při random access testu je to jako kdyby tam zapoměli dát ložisko,jak když dře kov o kov.Ale testy jsou v pohodě takže je to normální nebo reklamovat? Mám ještě 3 roky WD 800JB a ten je proti tomu raptoru ůplně tichý.

    Pokud máš záruku,tak ho radči reklamuj aby si pak nebyl zklamaný ! Stalo se mi něco podobného a asi týden po záruce mi umřel

  8. #8

    Standardní Re: Divný zvuk z Raptora

    Citace Původně odeslal radas
    Mám novej raptor 74 a pořád v něm něco klepe,v HDTachu při random access testu je to jako kdyby tam zapoměli dát ložisko,jak když dře kov o kov.Ale testy jsou v pohodě takže je to normální nebo reklamovat? Mám ještě 3 roky WD 800JB a ten je proti tomu raptoru ůplně tichý.

    Presne ten isty problem mam aj ja ale prejavy sa to len u HD tach testovania, tak ak si nieco spravil s tym tak Plz porad ako si to vyriesil ...
    |AMD AthlonXP 1800+ [AXDA DLT3C Green JIUHB 0310MPMW] @ 2200 MHz [11 * 200 1.55v] | ZALMAN CNPS 7000B Cu | EPoX 8RDA+ rev.1.1 NB [Cooled by ZALMAN NB32J] & SB [Cooled by 8RDA3+ NB Cooler] A3 | DDRAM TwinMOS 256 MB PC2700 Cipy MOSEL 6ns & TwinMOS 256 MB PC3200 Cipy TwinMOS 5ns | MSI GeForceFX 5900XT 128MB ViVo VTD 8X [350/700] | SAMSUNG SyncMaster 710N | Western Digital 120PB + WD40BB | TEAC DV-510E[A] | TEAC CD-W540E | CREATIVE SB Audigy2 IEEE1394 + CAMBRIDGE SOUNDWORKS MegaWorks 550 THX | Case Logic Q3 | APC Back-UPS 300 | Logitech® MX1000™ Laser Cordless Mouse | Keyboard hama MK160 |

  9. #9

    Standardní Re: Divný zvuk z Raptora

    No tak ja sem koupil Chill Innovation CH-Kitt a mam pokoj.Ten disc třepe s celou skříní.A od toho ten zvuk

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •