Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: problém NF7-S + 2 SATA disky

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    25.11.2002
    Bydliště
    Praha 12
    Věk
    43
    Příspěvky
    58
    Vliv
    263

    Standardní problém NF7-S + 2 SATA disky

    komp je primestable, SMART hlásí, že disky jsou ok
    přesto mám ve většině větších souborů chyby (v archivech se to projeví jako CRC error)
    rok to bylo ok a ve chvíli kdy jsem přidal druhý SATA disk (oba jsou Maxtor 160GB) se to začalo objevovat
    př.: na prvním disku vytvořím rar, co má 700MB, přesunu ho na druhý disk a okamžitě to hlásí v 15 souborech ze 200 CRC error

    filmy se bezdůvodně zasekávají i když jsou podle DivFixu zcela ok

    NF7-S rev. 2, BIOS nejnovější, ovladače 3.13

    někde na netu jsem našel, že problémy způsoboval SATA řadič SIL 3112, ale prý to řeší nový BIOS, ten jsem nahrál a je to pořád stejný

    má někdo podobný problém?

    update: pomohlo nastavení EXT-P2P's Discard Time z 30us na 1ms (nevím jestli úplně, nemám čas to testovat)
    Abit NF7-SL 2.0, AMD 1462@2000MHz, Asus GF 4 Ti4200 128MB VIVO, 512 MB OCZ 400MHz, 2*Maxtor 160GB 8MB SATA, 19" Viewpoint, LG GSA-H20L, Teac CD-W54E, Canon S520, 3R System NEON Light black, MS Explorer Optical 4.0, KOSS Porta Pro, KOSS M/5, Technisat AirStar 2

  2. #2

    Standardní měl jsem stejný problém..

    říkám to nerad, ale budeš muset absolvovat reklamaci. V listopadu (zhruba) jsem sem psal o tom samém...s tím, že když jsem flashnul bios, přišel jsem o něj úplně. Je to vadná série. Vyreklamoval jsem jí, dostal kus z jiné série a vše jede jak má. Jestli chceš mít ale jistotu, tak nainstaluj SP1 pro WinXP a do registru vepiš informaci, povolující velké disky. Ale předem říkám, že je to spíše pokus, než řešení. Hlavně nedávej opravný bios pro chybový zápis na disky sata ze stránek výrobce, bo dopadneš jak já...
    AMD Athlon 64 3000+ (939), MB K8N NEO2 Platinum, MSI X800SE 256MB, Apacer CL2,5 4*500MB, Raid Seagate 200GB/8MB, DVD a DVD RW LiteOn

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    25.11.2002
    Bydliště
    Praha 12
    Věk
    43
    Příspěvky
    58
    Vliv
    263

    Standardní Re: měl jsem stejný problém..

    Citace Původně odeslal migelo
    říkám to nerad, ale budeš muset absolvovat reklamaci. V listopadu (zhruba) jsem sem psal o tom samém...s tím, že když jsem flashnul bios, přišel jsem o něj úplně. Je to vadná série. Vyreklamoval jsem jí, dostal kus z jiné série a vše jede jak má. Jestli chceš mít ale jistotu, tak nainstaluj SP1 pro WinXP a do registru vepiš informaci, povolující velké disky. Ale předem říkám, že je to spíše pokus, než řešení. Hlavně nedávej opravný bios pro chybový zápis na disky sata ze stránek výrobce, bo dopadneš jak já...
    tohle snad bude jinej případ, stačilo nastavit EXT-P2P's Discard Time z 30us na 1ms a přestalo to blbnout (teď když kopíruju 700MB rar mezi diskama žádné chyby to neháže
    ten druhý disk jsem přidal asi před měsícem a jede se správnou velikostí, tak nevím, proč bych měl povolovat "velké disky" v registru
    SP1 samozřejmě mám
    celkově se mi tvůj příspěvek zdá jako by byl k jinému tématu

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •