Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: P4C800-E;CPU-Z ukazuje jinou Vcore nez BIOS ?+dalsi problemy

  1. #1

    Standardní P4C800-E;CPU-Z ukazuje jinou Vcore nez BIOS ?+dalsi problemy

    Takze dalsi muj problem:

    Celej dnesek jsem ladil, az jsem nakonec preladil..

    zavedu vas do situace:

    mel jsem FSB 230, tj. 3.0@3.47, 1:1, 2-3-2-6, memtest all test: 4 hodiny bez erroru, tak sem chtel zkouset dalsi testy, do woken pohoda, ALE hodil jsem 3Dmark01se, a hned v prvnim testu to koplo zpet do oken. Prime95 ukoncen po asi 1 minute

    Kouknu do CPU-Z, vse ok, Vcore poletuje od 1.58 do 1.6 V. V tu chvili v BIOSU bylo Vcore na AUTO. Tak jsem v BIOSU hodil Vcore napevno na 1.587, nabůtuju do woken, hodim CPU.Z, ale ten ukazuje 1.66 V . Tak radsi turn-off,

    A ted se ptam, komu mam verit? BIOSU, nebo CPU-Z ? Kolik je jeste prijatelnych pro 3.0c? Ja nejak moc ani nechci zvysovat Vcore, defaultni napeti je 1.587 V, ze?
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  2. #2

    Standardní

    Nabídnu začátečnický postřeh, takže mne nekamenujte, pokud je to nesmylsl, ale všiml jsem si ve více programech jako SPEEDFAN, či CPU-Z že pokud zjištuji V-core a procesor nemá zátěř je o něco vyšší než je nastavená v BIOSu a než kolik ukáže u zátežě, např. PRIME.

    A upřímně bych se nebál do 1.65V ale opět podotknu při zátěži!

    Přišel jsem, viděl jsem a stále jsem LAMA

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal dort
    Nabídnu začátečnický postřeh, takže mne nekamenujte, pokud je to nesmylsl, ale všiml jsem si ve více programech jako SPEEDFAN, či CPU-Z že pokud zjištuji V-core a procesor nemá zátěř je o něco vyšší než je nastavená v BIOSu a než kolik ukáže u zátežě, např. PRIME.

    A upřímně bych se nebál do 1.65V ale opět podotknu při zátěži!

    jj, vim ze pri zatezi je Vcore mirne odlisna, ale jde o to , komu mam verit 1.66 tam bylo pouze ve win
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Brno - Jihlava
    Příspěvky
    1 264
    Vliv
    277

    Standardní

    No asi takhle: Kdyz jsem pred 14ti dny chtel preinstalovat winy, tak mi nova cista instalace ukazovala o 8°C nizsi teplotu cpu bez zateze, pri zatezi stejny a misto 1.65V (v biosu nastaveno 1.65, v biosu hwmonitor ukazuje 1.62-1.63) to ukazovalo 1.69-1.7 !!! Tudiz letely pryc z disku a nechal jsem stary win. Pro upresneni ty ukazuji 1.62-1.63 stejne jako bios.

    BTW: Ten problem je fakt zajimavy, protoze verze win i ovladace byly stejny, vsehcno nastaveno stejne... proste zahada. A taky ta teplota... Rainbowa napadlo idle chlazeni pres ACPI, ale nevim nevim, mozna jo, mozna ne.

    Taky si uvedomte ze uz ty MERICI OKRUHY UKAZUJI SPATNE - nejlepsi je multimetr nebo neco takovyho, pokud to chcete presne

    2Dort: To mi chces tvrdit ze ten chladic co mas v podpisu uchladi tu P4ku Kolik to ma prosimte stupnu po 10ti hodinach prime? Mas tam jeste nejaky dalsi vetraky?

    PS: jmenuje se Super Silent 4 PRO..

    EDIT: 2commander: Default pro 3.0c je 1.55V, ne? (bud 1.525V nebo 1.55V)
    Secondary rig: mATX ASUS A8NE-FM • A64 • 1GB DDR500 • X800 (390/700 @ 446/892) • 400GB SATA • Zalman VF700 + AC Freezer + AC Fan + Chill 500W

  5. #5

    Standardní

    mňo, tak 1.55V, jo tak to jsem blazen... KOlik mam hodit pro tu 3.5 Ghz?

    S tima merakama je to haluz, treba HW monitor mi ted hned po memtestu ukazoval 39.9 C, ale Asusprobe(vim ze ukazuje blbe) jen asi 33. Coz tak nevadi, ale s Vcore nejsou zadny zerty

    Ja teda vubec nevim, zda-li to pobezi rock stable, ale myslel jsem, ze pokud memtest nedelal chyby, a Prime jo, tak ze bude error v CPUcku... Co rikate?
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Brno - Jihlava
    Příspěvky
    1 264
    Vliv
    277

    Standardní

    Citace Původně odeslal commander
    mňo, tak 1.55V, jo tak to jsem blazen... KOlik mam hodit pro tu 3.5 Ghz?

    S tima merakama je to haluz, treba HW monitor mi ted hned po memtestu ukazoval 39.9 C, ale Asusprobe(vim ze ukazuje blbe) jen asi 33. Coz tak nevadi, ale s Vcore nejsou zadny zerty

    Ja teda vubec nevim, zda-li to pobezi rock stable, ale myslel jsem, ze pokud memtest nedelal chyby, a Prime jo, tak ze bude error v CPUcku... Co rikate?
    Nejspis v CPUcku... zkus zvednout trochu Vcore, ale max. tech 1.65V. Jo a taky mozna NEDOSTATECNY CHLAZENI:

    Ja mel 7000AlCu a max. primestable jsem mel 3263 pri 1.5875V, vic neslo ani s vyssim Vcore a to jsem mel max. teplotu 48°C. Ted s vodnikem jedu v pohode na 3302 pri 1.65V primestable. Mozna by sel i vic, ale nechce se mi to trapit . Jen jsem musel pridelat vetracek na chladic northbridge, protoze pekne pekl. Zkus na nej sahnout - tim to taky muze byt !!!
    Secondary rig: mATX ASUS A8NE-FM • A64 • 1GB DDR500 • X800 (390/700 @ 446/892) • 400GB SATA • Zalman VF700 + AC Freezer + AC Fan + Chill 500W

  7. #7
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    299

    Standardní

    bylo to zde řečeno u mnohokrát.....při zátěži se na P4 snižuje napětí (V) a zvětšuje proud (A)a naopak ... je to normální!

  8. #8

    Standardní

    mno ono to hlavne asi bude tim ze CPU bere vetsi proud pri zatezi (je zaplejch vic vnitrnich obvodu) a precijen ten VRM co je na desce ani PC zdroj nejsou dost "TVRDY" na to aby to utahli
    treba me to pri 1.5625 podle SpeedFanu dela neco mezi 1.53 a 1.57 ...
    ale je to rock stable takze to neresim (hlavni je ze to neleze pres 1.7
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal WeSTLeR
    Citace Původně odeslal commander
    mňo, tak 1.55V, jo tak to jsem blazen... KOlik mam hodit pro tu 3.5 Ghz?

    S tima merakama je to haluz, treba HW monitor mi ted hned po memtestu ukazoval 39.9 C, ale Asusprobe(vim ze ukazuje blbe) jen asi 33. Coz tak nevadi, ale s Vcore nejsou zadny zerty

    Ja teda vubec nevim, zda-li to pobezi rock stable, ale myslel jsem, ze pokud memtest nedelal chyby, a Prime jo, tak ze bude error v CPUcku... Co rikate?
    Nejspis v CPUcku... zkus zvednout trochu Vcore, ale max. tech 1.65V. Jo a taky mozna NEDOSTATECNY CHLAZENI:

    Ja mel 7000AlCu a max. primestable jsem mel 3263 pri 1.5875V, vic neslo ani s vyssim Vcore a to jsem mel max. teplotu 48°C. Ted s vodnikem jedu v pohode na 3302 pri 1.65V primestable. Mozna by sel i vic, ale nechce se mi to trapit . Jen jsem musel pridelat vetracek na chladic northbridge, protoze pekne pekl. Zkus na nej sahnout - tim to taky muze byt !!!
    Mam Zalmika CU, a v HWmonitoru v biosu ukazoval 39.9 v zatezi.(temer neprodlene po memtesu). Asusprobe akuzuje nejakou blbost(33). Jsem se jinde docetl, ze krome snizovani vcore pri zatezi, ASUS deksy prebiji, coz jsem se presvedcil, pokud hodim v BIOSU napeti na 1.578, HW monitor ukazuje 1.6 atd, je to vys nez v nastaveni. Me jde hlavne o to, komu mam teda verit s tim Vcore! a podle toho taky budu nastavovat v BIOSU!

    EDIT: a na NB hodim teplomer a uvidime. Jinak ruku na nem urdzim, ale au au au
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Brno - Jihlava
    Příspěvky
    1 264
    Vliv
    277

    Standardní

    Blbost, "neprebiji"... ti rikam ze mi to taky ukazovalo vic na tech novejch win, kdezto v tech starejch (mel jsem je pusteny na stridacku ty a ty) to ukazovalo min - tak je to spravne.

    Kdyz necham nastaveni 1.65V v biosu tak to ma prece porad zhruba 1.65V ale winy jedou ukazujou 1.62-1.63 a jednou 1.69-1.7 --- winy jsou spatne !
    Secondary rig: mATX ASUS A8NE-FM • A64 • 1GB DDR500 • X800 (390/700 @ 446/892) • 400GB SATA • Zalman VF700 + AC Freezer + AC Fan + Chill 500W

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal WeSTLeR
    Blbost, "neprebiji"... ti rikam ze mi to taky ukazovalo vic na tech novejch win, kdezto v tech starejch (mel jsem je pusteny na stridacku ty a ty) to ukazovalo min - tak je to spravne.

    Kdyz necham nastaveni 1.65V v biosu tak to ma prece porad zhruba 1.65V ale winy jedou ukazujou 1.62-1.63 a jednou 1.69-1.7 --- winy jsou spatne !
    Hehe to je logika. A já si myslel že P4 reguluje napětí automaticky

  12. #12

    Standardní

    jj, asi WIN je blbe. Zkousel jsem teda v BIOSu, nastavovat Vcore s porad stejnym nastavenim ramek,od 1.52 po kruccich az do 1.6v, a vzdy mi prime vytuhl hned po prvnich nekolika testech (radove 2-5 ty test). Zarazejici ale je, ze cim bylo vcore mensi, tim bezel prime dyl...

    Tak jsem hodil zpet na AUTO, a casovani na 2-3-3-7-8, a ted jede prime na 60tym testu bez errou. Ze by nestihaly ramky?! Ale proc teda jsou v memtesu OK?

    Jo, a co se tyce teploty NB, hodil jsem nalepovaci cidlo na bok pasivu co nejblize jadra, a pri prime se teplota ustalila na 45 stupnich
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •