Výsledky hlasování: Jaký IM messenger nejvíce používáte?

Hlasující
209. Nemůžete hlasovat
  • ICQ

    25 11,96%
  • QiP

    61 29,19%
  • Miranda

    96 45,93%
  • Trilian

    9 4,31%
  • Jiný

    18 8,61%
Stránka 43 z 48 PrvníPrvní ... 33394041424344454647 ... PosledníPoslední
Výsledky 1 051 až 1 075 z 1187

Téma: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

  1. #1051

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Standardně je ve Windows 3x zablikat (to řeší položka v registrech HKCU\Control Panel\Desktop\ForegroundFlashCount) jenže aplikace to může přes grafické rozhraní Windows (API - funkce FlashWindowEx) obejít a blikat stále.

    Varianta je používat režim DND (nerušit) kdy ICQ zprávy přijímá "tiše".
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  2. #1052

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Tak jo, díky moc za radu

  3. #1053

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    hmmm...tak v nastavení mám, pouze HKCU\Control Panel\Desktop\Windows metrics a nic jiného, takže se musím s pokojit s tím DND NJN nedá se svítit.....dobrý starý PC - neuměl to a tak neblikal DD

  4. #1054

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    ForegroundFlashCount je už položka typu DWORD ve větvi Desktop, určitě tam bude a má výchozí hodnotu 3. Je to i ve Win2000

    Ale jak jsem psal výše, ikdyž to změníš, na jinou hodnotu, tak se toho blikání nezbavíš (to je napsané přímo v aplikaci ICQ)..
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  5. #1055
    Dědeček hříbeček Avatar uživatele Mymak
    Založen
    14.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    1 525
    Vliv
    296

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Pokud nekomu dneska prestal fungovat ICQ plugin v Trillianu, tak v tomhle threadu je ke stazeni opravena knihovna aim.dll
    HOME: C2D E8400 @ 400x9, GA-P35-DS4 rev. 2.1, 2x TWIN2X4096-6400C4DHX, HD5850 1GB, U3415W, CT256MX100SSD1, WD6401AALS, WD1001FALS, 2x HD154UI, DVD-E616A3, SH-S202H, VX550, MX Revolution
    WORK: DELL OptiPlex 9020 (Core i7-4770, 32GB RAM, Nvidia GTX645, Samsung SM841 256GB) + 2x DELL UltraSharp U2713H + Logitech Wireless Desktop MK710
    new home in progress: i7 3770K, P8Z77-V PRO, 4x 8GB Hynix DDR3/1600, HD7950 3GB, U3415W, 2x SSD 850 Pro 1TB, .....

  6. #1056

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Mymak Zobrazit příspěvek
    Pokud nekomu dneska prestal fungovat ICQ plugin v Trillianu, tak v tomhle threadu je ke stazeni opravena knihovna aim.dll
    V Trillianu ne, ale Miranda mi nejede uz od obeda... any thoughts?
    Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde na blízku svítí světlo.
    PHOENIX II
    || C2Q Q9300@3225MHz || Gigabyte P35-DS4 2.0 || 4GB DDR2 A-Data EE 1066 || Gigabyte GTX560 1GB || Intel SSD 320 40GB + WD 250GB || 24" HP LP2465
    NAS cube || INTEL D510MO Mount Olive || 1GB DDR2 ZEPPELIN 800 || Samsung EcoGreen 1TB RAID 1 + WD 640GB
    ThinkPad X60s || CoreDuo L2400@1,66GHz || 2GB DDR2 || 80GB SSD Intel X25-M || 12" XGA || Patriot X-Porter 200x 16GB
    Canon EOS 1D Mark II || 16-35/2,8L || 50/1,8 || 70-200/2,8L IS || SpeedLight 580EX II || http://www.jakubgeier.com

  7. #1057

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Jakubisko Zobrazit příspěvek
    V Trillianu ne, ale Miranda mi nejede uz od obeda... any thoughts?
    Aha, takže ICQ asi změnilo nepatrně protokol. Já si toho u Pidgina ani nevšiml, jen po 20. hodině se mi odmítl nalogovat, stačilo ICQ účet deaktivovat a poté znovu aktivovat a přihlásit se.

    Pidgin 2.5.8 @ Mandriva 2009.1 CZ Free

    Pro případné zájemce:

    http://pidgin.cz/

    http://pidgin.im/
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  8. #1058

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Ja si toho v bitlbee nevsiml vubec - od doby co ho pouzivam nedoslo k jedinemu problemu kvuli zmenam protokolu
    www.bitlbee.org
    Loading signature [ FAILED ]

  9. #1059
    Senior Member Avatar uživatele Prtik
    Založen
    19.12.2005
    Bydliště
    Praha 10
    Příspěvky
    592
    Vliv
    234

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Divne. Pouzivam Mirandu a nepamatuji, ze bych mel kdy problemy.
    O tech tu jen ctu.
    CPU: Intel Core2 Duo E8400 3.0 GHz ■ MB: Gigabyte GA-X48-DS4 ■ RAM: Corsair 4x 2 GB DDR2 1066 CL5 ■ VGA: Gainward 8996-Bliss 8800GTS 512MB, PCIE ■ HDD: Samsung SATA 300 GB + 500GB ■ DVD: LG GSA-H44N Silver ■ Case: Chieftec LCX-01SL-SL-B ■ Power Supply: Seasonic S12II-500 500 W ■ Mouse: Logitech MX1000 ■ Keyboard: Logitech Media Keyboard Elite ■ LCD: Eizo L887 ■ Watercooled: -
    Notebook: Acer TravelMate 8202WLMi - 100 GB + Mouse Logitech G7

  10. #1060
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Hm, v Mirande pouzivam IcqOscarJ (Plus Mod) Protocol build #99 z 23. januara 2009 (od januara/ledna) a nemam ziadny problem.
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  11. #1061
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    248

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Hmm tak mě též trillian nejde. ICQ je nejhorší protokol co existuje, už aby od něj "hloupí češi" upustili
    Petr Kočandrle

  12. #1062

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Ja pouzivam prehistoricky
    ¤ ICQ.dll v.0.3.10.5 [15 Sep 2007] - IcqOscarJ BM Protocol |Unicode aware|
    a nemam nejmensi problem - doporucuji
    War. War never changes.

  13. #1063

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Po dlouhá léta jsem jel na klasickém ICQ 2003 Pro (jsem konzerva), ale po nárůstu spamu jsem přešel na QIP 2005, který je podobně strohý, má podobné ikony (jen animované) a se spamem si umí dobře poradit...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  14. #1064

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    To Paolo:

    Ono, QIP se taky používal, ale po přechodu na Linux jsem objevil daleko lepší kecálek, Pidgin. Už se tady před nedávnem rozebíral, hlavně po stránce kvalit jeho historie (funkce). Samozřejmě je i pro Windows.

    Jinak pokud někdo používá QIP a posílá zprávu s diakritikou někomu, kdo nemá QIP, pak chodí většinou rozsypaná a zpráva je tak nečitelná.

    Je potřeba přenastavit QIP nebo používat jiný klient. Navíc Pidgin umí pluginy, čili se dá jeho funkcionalita krásně zvětšovat. Samozřejmě je v češtině.

    Více na:

    http://www.pidgin.cz
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  15. #1065

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Tak nám vyšla nová verze Pidgina - verze 2.6.2.

    Info o této verzi:

    http://developer.pidgin.im/wiki/ChangeLog
    http://www.zive.cz/bleskovky/novy-pi...7/default.aspx

    Info o pidginovi (obecně):

    http://pidgin.im/about/ - EN
    http://pidgin.cz/pidgin/ - CZ

    Download:

    http://pidgin.im/download/
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  16. #1066

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Nazdar, potrebujem poradit. Na domacom PC pouzivam Windows Messenger a Skype.

    Windows Messenger
    Konto pouzivam kvoli tomu, ze v robote na ntbk mozem mat max windows messenger.
    Samovolne sa doma odpaja, co ma suvis mozno s hratkami s identitami v outlook express ale uz nemam sil to riesit.

    Skype
    Povodne kvoli telefonovaniu ale pouzivame uz len na chat s inymi skype znamymi.

    Pozeram, ze bezne pouzivane IM programy podporuju obidva protokoly (chat) tak zvazujem zmenu.

    Po vycerpavajucom aj ked zbeznom precitani 43 stran tejto diskusie + podla starsich skuenosti sa mi pozdavaju tieto:
    - miranda-im-v0.8.5-unicode.exe
    - pidgin-2.6.2.exe
    - trillian-v4.0.0.117.exe
    Mirandu som davno pouzival pre MSN a ICQ, bolo to ok.
    Neskor som pouzival Trillian 2/3 pre MSN a ICQ konto a tiez to bolo ok len 3.1 sa nejak dlho startoval na jednom pc.
    Pidgin som zahliadol na qr.cz a vyzera, ze stoji za pokus.

    Poziadavky:
    - nech to zbytocne nezerie prostreidky (cpu/ram/...)
    - uvital by som sifrovanie ale to predpokladam musi podporovat vzdy aj druha strana
    - zrejme by to nemusela byt java aplikacia, tie sa zdaju nejake lemrave
    Nemam myslim ziadne extra poziadavky, staci mi zakladna chat funkcnost.

    Co by ste mi poradili, ktory pouzivat?


  17. #1067
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    305

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Já jsem původně používal Trillian, ale pak jsem přešel na Mirandu (protože jsem měl problémy s kompatibilitou, Trillian nevydával nové verze), která je opravdu bezva, ale její výhoda/nevýhoda je v tom, že si jí člověk musí opravdu pracně nastavit k obrazu svému. Co se týká ICQ protokolu tak má hodně dobrou podporu pro Xstatusy atd. dá se do ní nahrát i plugin, že vidíš co má kdo za klienta na druhé straně. Těch pluginů je tam opravdu hodně, ale jak jsem zmínil, než si to nastavíš k obrazu svému, může to zabrat třeba několik týdnů (u mě).
    Pokud jde však o protokolo MSN, tak s ním má Miranda docela problémy (teda alespoň u mě). Pořád se mi ztrácejí kontakty z CL, nebo se mi ukazují i ty co mám v Outlook adresáři.
    Další z nevýhod Mirandy je to, že asi nikdy nebude umět hlasovou/video komunikaci a také, že veškeré nastavení a historii psaní ukládá do jednoho velkého datového soubor (což se pak nedá moc dobře synchronizovat s více stroji).
    Momentálně jsem začal používat Trillian Astra (4.0.0.117), protože mě docela nadchl. Dá se říct, že je to takové all-in-one řešení. Podpora všech protokolů se docela dost zlepšila, s MSN nemám nejmenší problém + má i připojení na Facebook a Twiiter a vlastní komunikační protokol (který je mimochodem hodně vymakaný) Astra, přes který jde dělat spoustu věcí.
    Momentálně Trillian také nepodporuje video/audio komunikaci, pouze přes svůj Astra protokol, ovšem do verze 4.1 je to slibené i u ostatních protokolů.
    Hlavně má daleko lépe řešenou historii, která jde perfektně synchronizovat.
    Nevýhodou může být cena (25 ), ovšem myslím, že ty funkce za to stojí.
    Pidgin jsem také jednou zkoušel, ale nějak mě ničím nenadchl.

    Takže abych to shrnul. U mě jednoznačně vyhrává Trillian Astra. I když má některé nedostatky oproti Mirandě, tak jeho pozitivat to stále překonávají.
    Přijde mi celkově svou výbavou i vzhledem, takový vyvážený, není třeba na něm nic dlouho nastavovat či ladit. Podporu plug-inů má také, ovšem zatím jich hodně blbne (jedno z negativ), ale to je dáno relativně čerstvou verzi Astry.
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  18. #1068

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Dakujem za podrobne info. To s tym Trillianom, ze nevydaval nove verzie a slubovana Astra nie a nie vyjst... to si pamatam, som myslel, ze uplne zakape.
    ICQ v sucasnosti nepotrebujem, momentalne (dlhodobo) pouzivam len MSN a Skype. Osobne by mi stacil chat cez gmail ale nie vsetci v rodine/znami maju gmail.
    Hlas/video ma zatial netrapi, som rad, ze stihnem trochu chatu (skor pre dohodnutie par veci neskoro vecer s rodinou) popri praci na pc.
    Historia ma netrapi vobec, jedna sa skutocne len o sukromnu nekriticku komunikaciu.
    Cena za T. Astra... no planoval som pouzivat len tu free verziu.


  19. #1069

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal ace Zobrazit příspěvek
    Poziadavky:
    - nech to zbytocne nezerie prostreidky (cpu/ram/...)
    - uvital by som sifrovanie ale to predpokladam musi podporovat vzdy aj druha strana
    - zrejme by to nemusela byt java aplikacia, tie sa zdaju nejake lemrave
    Nemam myslim ziadne extra poziadavky, staci mi zakladna chat funkcnost.

    Co by ste mi poradili, ktory pouzivat?
    Stáhni si QIP 2005 a jsi také spokojen - umí to vše, co potřebuješ (i to šifrování).
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  20. #1070

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    No tak skusil som tieto:

    • miranda-im-v0.8.5-unicode.exe
    • pidgin-2.6.2.exe
    • qip8095.exe
    • trillian-v4.0.0.117.exe

    Ani jeden nepodporuje skype protokol priamo ale musi byt spusteny aj Skype. Miranda ma aj nejaky pokus bez Skype (cez "prostrednika") programu ale to mi nejak blblo.

    Inak Trillian "podporuje" Skype by default, Miranda cez plugin, Pidgin asi vobec a QIP... je na nieco ine ako na ICQ?


  21. #1071

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal ace Zobrazit příspěvek

    Ani jeden nepodporuje skype protokol priamo ale musi byt spusteny aj Skype.
    Jedná se o proprietární protokol, není se čemu divit, ani u alternativních klientů pro ICQ si nezavoláte, nebo nezahrajete ICQ hru


    Citace Původně odeslal ace Zobrazit příspěvek
    Inak Trillian "podporuje" Skype by default, ...., Pidgin asi vobec a QIP... je na nieco ine ako na ICQ?
    Ale kdeže, samozřejmě, že Pidgin mimojiné podporuje Skype (a 16 dalších protokolů...), musí se doinstalit plugin, samozřejmě musíte mít zapnutý Skype, osobně jsem nezkoušel:

    http://code.google.com/p/skype4pidgin/

    Osobně za nejlepší klient považuji Pidgina, používám jej rok a něco a na rozdíl od QIPa neposílá jiným alternativním klientům patvary místo diakritických písmen, podporuje mnoho protokolů, má moře vylepšení, ale oproti Mirandě je silný i v základu, tedy bez pluginů....
    Naposledy upravil JamesCZ; 10.09.2009 v 00:41.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  22. #1072

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal ace Zobrazit příspěvek
    No tak skusil som tieto:
    QIP... je na nieco ine ako na ICQ?
    Já sem blbě četl že má podporovat i další protokoly.
    Pro multiprotokolový je QIP Infium, ale jestli má podporu i pro Skype nevím.
    Více info určitě najdeš na českém fóru ohledně tohoto kecálka - www.qipim.cz.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  23. #1073

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    http://www.magazin.cz/lifestyle/4051...e-se-na-mesiku
    Tak tohle je článek, jehož autorovi bych s chutí pochcal hlavu.
    Na druhou stranu jakou jinou formu a obsah čekat od libimseti cézet?

  24. #1074
    Senior Member mince Avatar uživatele basik
    Založen
    24.02.2003
    Bydliště
    Heystack
    Příspěvky
    956
    Vliv
    271

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    za jmenem autora je uvedeny - PR clanek ... takze je rozcilovani zbytecny, proste propagace

  25. #1075

    Standardní Re: ICQ, QiP, Miranda a další IM messengery...

    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    http://www.magazin.cz/lifestyle/4051...e-se-na-mesiku
    Tak tohle je článek, jehož autorovi bych s chutí pochcal hlavu.
    Na druhou stranu jakou jinou formu a obsah čekat od libimseti cézet?

    Kdo čte žive.cz, ví o autorovi článku své
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problém s QIP ( icq klient )
    Založil Zetes v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 25.08.2008, 19:58
  2. Miranda - ICQ kontakty
    Založil -- Charlie -- v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 18.10.2005, 23:52

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •