Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Pár otázek k rozdělení HDD na více oddílů

  1. #1

    Standardní Pár otázek k rozdělení HDD na více oddílů

    Takže:
    Má nějaký smysl rozdělovat disk na víc oddílů (např. C mít na operační systém s velikostí třeba 2 až 3GB) + zbytek, nebo je lepší mít celý disk jako jeden oddíl? Svůj starý disk (20GB) mám rozdělený na 3 oddíly, ale teď plánuju nový disk, takže bych rád věděl názory odborníků
    Jo, a taky pokud bych měl na nějakém HDD nainstalovaný systém a překopíroval to na jiný disk, který bych zapojil namísto původního disku - bude to fungovat, nebo budu muset znovu reinstalovat?
    Home PC:MSI K7T 266Pro2,Athlon XP 1800+ Palomino,Titan D5TB, 256MB DDR Elixir,40GB Seagate,Sapphire Radeon 9600 Atlantis,Logitech MX500 optical mouse, Canon BJC 6000,AOC 7Klr monitor,CD-ROM Toshiba 48x,CD-RW Teac W524E 24/10/40,Hercules MUSE 5.1,Genius Home Theater 5.1 repro
    Notebook:Toshiba Satellite A10-S103,Celeron 2,0GHz,256MB DDR RAM,30GB HDD,Intel 852GM,TVout,USB2.0,DVD ROM
    DigiCamera:Kodak Z740

  2. #2

    Standardní Re: Pár otázek k rozdělení HDD na více oddílů

    Citace Původně odeslal Ondrowicz
    Takže:
    Má nějaký smysl rozdělovat disk na víc oddílů (např. C mít na operační systém s velikostí třeba 2 až 3GB) + zbytek, nebo je lepší mít celý disk jako jeden oddíl? Svůj starý disk (20GB) mám rozdělený na 3 oddíly, ale teď plánuju nový disk, takže bych rád věděl názory odborníků
    Jo, a taky pokud bych měl na nějakém HDD nainstalovaný systém a překopíroval to na jiný disk, který bych zapojil namísto původního disku - bude to fungovat, nebo budu muset znovu reinstalovat?
    ja by som to na novom disku spravil urcite. Napr na prvy disk, kde bude system a programy si nechat napr. 10 giga a na dalsi disk ostatok. Potom hry instalovat na druhy disk, vytvorene veci nahravat takysto na druhy disk, aby sa ti zbytocne nespomaloval system. Taketo rozdelenie disku vyuzijes hlavne ak pouzijes program norton ghost na zalohu celej particie. Je to super vec, spravis si zalohuj tej prvej particie a potom ak sa ti bude zdat, ze je to pomale cez ghosta tam nahodis tu zalohu a je po problemoch. Nemusis dlhe hodiny preinstalovavat.
    AMD Athlon XP (Barton) 2500+@2800+ Box, EPOX 8RDA+, 512 MB RAM DDR 333 Apacer CL2,5(Infineon), MSI G4 TI 4800SE VTD 128 MB, 2x Seagate Baracuda IV 80 GB 7200ot., Enermax EG365P-VE 350W, AC Slim Silent Pro TC, Audigy@Audigy2, Genius HT, Samsung 757MB...

  3. #3
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Jak je takova zaloha velika?
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  4. #4

    Standardní Re: Pár otázek k rozdělení HDD na více oddílů

    Citace Původně odeslal Ondrowicz
    Takže:
    Má nějaký smysl rozdělovat disk na víc oddílů (např. C mít na operační systém s velikostí třeba 2 až 3GB) + zbytek, nebo je lepší mít celý disk jako jeden oddíl? Svůj starý disk (20GB) mám rozdělený na 3 oddíly, ale teď plánuju nový disk, takže bych rád věděl názory odborníků
    Jo, a taky pokud bych měl na nějakém HDD nainstalovaný systém a překopíroval to na jiný disk, který bych zapojil namísto původního disku - bude to fungovat, nebo budu muset znovu reinstalovat?
    Disky nad 40GB bych osobně určite rozdělil a pokud chceš mít víc OS tak je to nutnost. Pokud část naformátuješ jako NTFS a část jako FAT32, tak ti např. W98 většinou nepřečte velkou část z NTFS. Případně můžeš disk rozdělit i později po nainstalování OS s pomocí Partition Magic

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal KtK
    Jak je takova zaloha velika?
    napr. z redhatu 9.0, ktory mal 3,5 GB som spravil s best kompresiou 1,3 GB (7 minut), Windows XP zo 4,3 GB pri fast kompresii 1,8 (5 minut)
    AMD Athlon XP (Barton) 2500+@2800+ Box, EPOX 8RDA+, 512 MB RAM DDR 333 Apacer CL2,5(Infineon), MSI G4 TI 4800SE VTD 128 MB, 2x Seagate Baracuda IV 80 GB 7200ot., Enermax EG365P-VE 350W, AC Slim Silent Pro TC, Audigy@Audigy2, Genius HT, Samsung 757MB...

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal astra4
    Citace Původně odeslal KtK
    Jak je takova zaloha velika?
    napr. z redhatu 9.0, ktory mal 3,5 GB som spravil s best kompresiou 1,3 GB (7 minut), Windows XP zo 4,3 GB pri fast kompresii 1,8 (5 minut)
    trochu rychlé ne ? mě to trwalo snad 10 minut než se mi zGhostowala Sys partition o welikosti 2,5GB a wolného místa 700MB...(WXP)...přeci jen Ghost dělá zálohy z DOSu ?
    C2D Wolfheart stabilized...CoolingSys completed...Aurora 3D Black...full 120mm Wolfheart
    WinXP && Gentoo Powered Wolfheart http://img215.imageshack.us/my.php?i...pgentooqt2.jpg
    Intel Core2Duo E6300 1.86@3.2GHz cooled by Ninja Plus| Gigabyte DS4 | 1024MB Kingston 750@920MHz | sound | Gigabyte X1650Pro SilentPipe II | TEAC 40x & Toshiba DVD-RW | WD800JB 80GB | Logitech MX510 | Fortron 300W NP(PN) | MS Sidewinder Strategic Commander|Acer 1721hm
    C366 2@1,85V 32MB RAM, Slackware 9.1 router connected to Chello

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Airwolf
    Citace Původně odeslal astra4
    Citace Původně odeslal KtK
    Jak je takova zaloha velika?
    napr. z redhatu 9.0, ktory mal 3,5 GB som spravil s best kompresiou 1,3 GB (7 minut), Windows XP zo 4,3 GB pri fast kompresii 1,8 (5 minut)
    trochu rychlé ne ? mě to trwalo snad 10 minut než se mi zGhostowala Sys partition o welikosti 2,5GB a wolného místa 700MB...(WXP)...přeci jen Ghost dělá zálohy z DOSu ?
    robil som to cez dos a tie minuty su casy kompresie tych dat, neratam do toho to listovanie adresarov, alebo co to robi.
    AMD Athlon XP (Barton) 2500+@2800+ Box, EPOX 8RDA+, 512 MB RAM DDR 333 Apacer CL2,5(Infineon), MSI G4 TI 4800SE VTD 128 MB, 2x Seagate Baracuda IV 80 GB 7200ot., Enermax EG365P-VE 350W, AC Slim Silent Pro TC, Audigy@Audigy2, Genius HT, Samsung 757MB...

  8. #8

    Standardní

    jj, jednoznačně rozdělit, protože pak bude systém neustále na nejrychlejším místě na disku - na "začátku"

  9. #9

    Standardní

    OK, to jsem chtěl vědět. A ještě ta druhá otázka: Když mám původní 20GB rozdělen na 2/8/10GB a teď si pořídím 40GB, který rozdělím třeba na 3/17/20GB a překopíruju data z prvního disku na druhý disk do jednotlivých oddílů, tak bude to všecko v pořádku pracovat (tj. jediné, co se změní, bude místo na jednotlivých oddílech)? Podle mě by to mělo jít, akorát bych to pak scandisknul a napsalo by mi to, že velikost disku neodpovídá atd a akorát bych to nechal opravit, ne?
    Home PC:MSI K7T 266Pro2,Athlon XP 1800+ Palomino,Titan D5TB, 256MB DDR Elixir,40GB Seagate,Sapphire Radeon 9600 Atlantis,Logitech MX500 optical mouse, Canon BJC 6000,AOC 7Klr monitor,CD-ROM Toshiba 48x,CD-RW Teac W524E 24/10/40,Hercules MUSE 5.1,Genius Home Theater 5.1 repro
    Notebook:Toshiba Satellite A10-S103,Celeron 2,0GHz,256MB DDR RAM,30GB HDD,Intel 852GM,TVout,USB2.0,DVD ROM
    DigiCamera:Kodak Z740

  10. #10

    Standardní Re: Pár otázek k rozdělení HDD na více oddílů

    Citace Původně odeslal astra4
    Citace Původně odeslal Ondrowicz
    Takže:
    Má nějaký smysl rozdělovat disk na víc oddílů (např. C mít na operační systém s velikostí třeba 2 až 3GB) + zbytek, nebo je lepší mít celý disk jako jeden oddíl? Svůj starý disk (20GB) mám rozdělený na 3 oddíly, ale teď plánuju nový disk, takže bych rád věděl názory odborníků
    Jo, a taky pokud bych měl na nějakém HDD nainstalovaný systém a překopíroval to na jiný disk, který bych zapojil namísto původního disku - bude to fungovat, nebo budu muset znovu reinstalovat?
    ja by som to na novom disku spravil urcite. Napr na prvy disk, kde bude system a programy si nechat napr. 10 giga a na dalsi disk ostatok. Potom hry instalovat na druhy disk, vytvorene veci nahravat takysto na druhy disk, aby sa ti zbytocne nespomaloval system. Taketo rozdelenie disku vyuzijes hlavne ak pouzijes program norton ghost na zalohu celej particie. Je to super vec, spravis si zalohuj tej prvej particie a potom ak sa ti bude zdat, ze je to pomale cez ghosta tam nahodis tu zalohu a je po problemoch. Nemusis dlhe hodiny preinstalovavat.
    jj, to je pravda, ale já zálohuju jinak (jde o Win9: nahrál jsem si všechny potřebné adresáře z C: (Windows, Program Files, Office atd.) do zálohovacího adresáře (samozřejmě to byl čerstvě nainstalovaný systém) a když se mi systém sesype, tak vymažu z windows celé C: ,adresář Windows přejmenuju, nahraju tam celou zálohu, restartuju a pak vymažu ten původní přejmenovaný adresář s Windows. Mám tak nový systém cca za 10 minut, při kompletní instalaci by mi to kvůli velkému množství hardware a prográmků zabralo určitě několik hodin.
    Home PC:MSI K7T 266Pro2,Athlon XP 1800+ Palomino,Titan D5TB, 256MB DDR Elixir,40GB Seagate,Sapphire Radeon 9600 Atlantis,Logitech MX500 optical mouse, Canon BJC 6000,AOC 7Klr monitor,CD-ROM Toshiba 48x,CD-RW Teac W524E 24/10/40,Hercules MUSE 5.1,Genius Home Theater 5.1 repro
    Notebook:Toshiba Satellite A10-S103,Celeron 2,0GHz,256MB DDR RAM,30GB HDD,Intel 852GM,TVout,USB2.0,DVD ROM
    DigiCamera:Kodak Z740

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ondrowicz
    OK, to jsem chtěl vědět. A ještě ta druhá otázka: Když mám původní 20GB rozdělen na 2/8/10GB a teď si pořídím 40GB, který rozdělím třeba na 3/17/20GB a překopíruju data z prvního disku na druhý disk do jednotlivých oddílů, tak bude to všecko v pořádku pracovat (tj. jediné, co se změní, bude místo na jednotlivých oddílech)? Podle mě by to mělo jít, akorát bych to pak scandisknul a napsalo by mi to, že velikost disku neodpovídá atd a akorát bych to nechal opravit, ne?
    no tak jednoduchy to zas neni, pac tam takhle neskopirujes boot
    sektor...takze bud pouzit toho ghosta...nebo to potom opravit v konzoli, kterou si muzes spustiti na zacatku instalace w2k/xp....jo a pokud to budes delat pres konzoli...tak si nezapomen nastavit prvni partici jako aktivni
    AMD Opteron 144 @ 2.7GHz|DFI LanParty UT NF4-D|2x1GB DDR4000 G.SKILL|Sapphire X800 GTO2 @ X850
    SEAGATE 7200.7 160GB + 120GB|NEC ND1300A|TOSHIBA SD-M1612|SWEEX Whisper + Fortron FSP350-60PN(PF) 350W

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ondrowicz
    OK, to jsem chtěl vědět. A ještě ta druhá otázka: Když mám původní 20GB rozdělen na 2/8/10GB a teď si pořídím 40GB, který rozdělím třeba na 3/17/20GB a překopíruju data z prvního disku na druhý disk do jednotlivých oddílů, tak bude to všecko v pořádku pracovat (tj. jediné, co se změní, bude místo na jednotlivých oddílech)? Podle mě by to mělo jít, akorát bych to pak scandisknul a napsalo by mi to, že velikost disku neodpovídá atd a akorát bych to nechal opravit, ne?
    pojede to až na to že budeš muset SYSovat
    pohledej ve starších threadech, myslim že se to tady tak max před týdnem řešilo...snad dotaz od Millisx

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Hlasité ventilátory na notebooku Asus M6Va > řešení!
    Založil bird birdovicz v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 04.12.2005, 23:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •